Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach

Domowy”, „tradycyjny”, „naturalny” – to wyrazy, które coraz częściej pojawiają się na opakowaniach produktów żywnościowych. Niestety zazwyczaj nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością.

Domowy”, „tradycyjny”, „naturalny” – takie określenie coraz częściej pojawiają się na opakowaniach produktów żywnościowych. Niestety zazwyczaj nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością.

Kontrola Inspekcji Handlowej wykazała, że co trzecia partia przebadanej żywności była niewłaściwie oznakowana. Najczęstsze zastrzeżenia dotyczyły stosowania na etykietach określeń typu „wiejski”, „domowy” czy „tradycyjny”, choć produkty te wcale takie nie były. Przedsiębiorcy starali się w ten sposób wyróżnić swoje towary. Zapomnieli jednak o respektowaniu prawa konsumentów do rzetelnej informacji.

W związku z przeprowadzoną kontrolą wydano 11 decyzji o wymierzeniu kar pieniężnych – o łącznej wysokości ponad 6 tys. zł – za wprowadzenie do obrotu produktów o niewłaściwej jakości handlowej lub zafałszowanych. Są też pozytywy: wyniki badań laboratoryjnych nie wykazały naruszeń w oznakowaniu produktów jako niezawierających konserwantów, substancji słodzących, dodatków barwiących ani składników GMO.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy Natalia Siwiec pozuje w TUTORIALU MAKIJAŻOWYM Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać To nie są zdjęcia! REALISTYCZNE OBRAZY zostały wykonane długopisem Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść?