Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach

Domowy”, „tradycyjny”, „naturalny” – to wyrazy, które coraz częściej pojawiają się na opakowaniach produktów żywnościowych. Niestety zazwyczaj nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością.

Domowy”, „tradycyjny”, „naturalny” – takie określenie coraz częściej pojawiają się na opakowaniach produktów żywnościowych. Niestety zazwyczaj nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością.

Kontrola Inspekcji Handlowej wykazała, że co trzecia partia przebadanej żywności była niewłaściwie oznakowana. Najczęstsze zastrzeżenia dotyczyły stosowania na etykietach określeń typu „wiejski”, „domowy” czy „tradycyjny”, choć produkty te wcale takie nie były. Przedsiębiorcy starali się w ten sposób wyróżnić swoje towary. Zapomnieli jednak o respektowaniu prawa konsumentów do rzetelnej informacji.

W związku z przeprowadzoną kontrolą wydano 11 decyzji o wymierzeniu kar pieniężnych – o łącznej wysokości ponad 6 tys. zł – za wprowadzenie do obrotu produktów o niewłaściwej jakości handlowej lub zafałszowanych. Są też pozytywy: wyniki badań laboratoryjnych nie wykazały naruszeń w oznakowaniu produktów jako niezawierających konserwantów, substancji słodzących, dodatków barwiących ani składników GMO.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada