Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach

Domowy”, „tradycyjny”, „naturalny” – to wyrazy, które coraz częściej pojawiają się na opakowaniach produktów żywnościowych. Niestety zazwyczaj nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością.

Domowy”, „tradycyjny”, „naturalny” – takie określenie coraz częściej pojawiają się na opakowaniach produktów żywnościowych. Niestety zazwyczaj nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością.

Kontrola Inspekcji Handlowej wykazała, że co trzecia partia przebadanej żywności była niewłaściwie oznakowana. Najczęstsze zastrzeżenia dotyczyły stosowania na etykietach określeń typu „wiejski”, „domowy” czy „tradycyjny”, choć produkty te wcale takie nie były. Przedsiębiorcy starali się w ten sposób wyróżnić swoje towary. Zapomnieli jednak o respektowaniu prawa konsumentów do rzetelnej informacji.

W związku z przeprowadzoną kontrolą wydano 11 decyzji o wymierzeniu kar pieniężnych – o łącznej wysokości ponad 6 tys. zł – za wprowadzenie do obrotu produktów o niewłaściwej jakości handlowej lub zafałszowanych. Są też pozytywy: wyniki badań laboratoryjnych nie wykazały naruszeń w oznakowaniu produktów jako niezawierających konserwantów, substancji słodzących, dodatków barwiących ani składników GMO.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę" Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii Znalazł swoją miłość oglądając sylwestrowy program Telewizji Polskiej Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna?