Nowy system zagraża normalnym pacjentom. Boją się nawet lekarze

W wielu miastach zlikwidowano izby wytrzeźwień. Kompletnie pijani ludzie trafiają więc teraz na szpitalne oddziały ratunkowe.

W wielu miastach zlikwidowano izby wytrzeźwień, a kompletnie pijani ludzie trafiają teraz na szpitalne oddziały ratunkowe. Są agresywni, wulgarni, a czasem niebezpieczni dla pielęgniarek, innych chorych i w końcu — samych siebie. Mimo to szpital ma obowiązek przyjąć każdego, kto potrzebuje pomocy medycznej.

Jak personel szpitala radzi sobie z nietrzeźwymi pacjentami?

Praktycznie nie zdarza się, by w ciągu jednego dnia nie było od 8 do 10 osób pijanych — przyznaje jeden z lekarzy w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wołamy ochronę do pomocy, bo same nie dajemy sobie rady - podkreślają pielęgniarki.

 Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Michał Piróg z dildem w dłoni w nowym teledysku MASŁOWSKIEJ Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? Pomaga rodzić i zna prawa kobiet w ciąży. Kim jest DOULA? Blogerka testuje... KUBECZEK MENSTRUACYJNY Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku?