Nowy system zagraża normalnym pacjentom. Boją się nawet lekarze

W wielu miastach zlikwidowano izby wytrzeźwień. Kompletnie pijani ludzie trafiają więc teraz na szpitalne oddziały ratunkowe.

W wielu miastach zlikwidowano izby wytrzeźwień, a kompletnie pijani ludzie trafiają teraz na szpitalne oddziały ratunkowe. Są agresywni, wulgarni, a czasem niebezpieczni dla pielęgniarek, innych chorych i w końcu — samych siebie. Mimo to szpital ma obowiązek przyjąć każdego, kto potrzebuje pomocy medycznej.

Jak personel szpitala radzi sobie z nietrzeźwymi pacjentami?

Praktycznie nie zdarza się, by w ciągu jednego dnia nie było od 8 do 10 osób pijanych — przyznaje jeden z lekarzy w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wołamy ochronę do pomocy, bo same nie dajemy sobie rady - podkreślają pielęgniarki.

 Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show! Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców