Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin

Witaminę D powinni przyjmować wszyscy, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Osoby spożywające mniej niż 1600 kalorii dziennie powinny rozważyć suplementację niektórych witamin i minerałów, ponieważ dieta o tak niskiej kaloryczności nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze.

Niechęć do jedzenia tłuszczów oraz zbyt mała ilość ryb w diecie skutkują częstymi niedoborami witaminy D. Dlatego warto ją suplementować zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Podobnie chemia w produktach spożywczych oraz ich obróbka termiczna sprawiają, że przyjmujemy coraz mniej witaminy C, która jest niezwykle ważna dla naszego organizmu.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Jak z nim walczyć? POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń