Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat

To około 673 zł miesięcznie.

Posiadanie dzieci wiąże się nie tylko z olbrzymią odpowiedzialnością, lecz także wydatkami. Średnio wynoszą one 607 zł na jedno dziecko miesięcznie. Najwięcej pieniędzy (673 zł) muszą zarezerwować w budżecie rodzice pociech w wieku 10–12 lat.

Rodzice przeznaczają środki finansowe przede wszystkim na żywność (średnio 208 zł miesięcznie). Znaczną cześć pieniędzy (114 zł) pochłania zakup ubrań. Wydatki związane ze szkołą i zajęciami pozalekcyjnymi to średnio 84 zł. Na leczenie pociech przeznaczamy z kolei 64 zł.

Nie zapominamy również o edukacji finansowej – 49% dzieci otrzymuje kieszonkowe. Średnio jest to 39 zł na miesiąc. Wartość ta wzrasta wraz z wiekiem pociech. Te mające 13–15 lat otrzymują na własne potrzeby nawet 70 zł.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne Najlepsze momenty rozmowy z EWĄ KOPACZ. Wywiad w Vivie niczego jej nie nauczył? Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Oczyszczają organizm, odchudzają. PRZYPRAWY, których nie może zabraknąć w kuchni Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH ANJA RUBIK jako dresiara w klipie Doroty Masłowskiej! Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków