Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat

To około 673 zł miesięcznie.

Posiadanie dzieci wiąże się nie tylko z olbrzymią odpowiedzialnością, lecz także wydatkami. Średnio wynoszą one 607 zł na jedno dziecko miesięcznie. Najwięcej pieniędzy (673 zł) muszą zarezerwować w budżecie rodzice pociech w wieku 10–12 lat.

Rodzice przeznaczają środki finansowe przede wszystkim na żywność (średnio 208 zł miesięcznie). Znaczną cześć pieniędzy (114 zł) pochłania zakup ubrań. Wydatki związane ze szkołą i zajęciami pozalekcyjnymi to średnio 84 zł. Na leczenie pociech przeznaczamy z kolei 64 zł.

Nie zapominamy również o edukacji finansowej – 49% dzieci otrzymuje kieszonkowe. Średnio jest to 39 zł na miesiąc. Wartość ta wzrasta wraz z wiekiem pociech. Te mające 13–15 lat otrzymują na własne potrzeby nawet 70 zł.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Jak sprawdzić jakość kurczaka? Wszystko o hodowlanych brojlerach Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Oczyszczają organizm, odchudzają. PRZYPRAWY, których nie może zabraknąć w kuchni Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? Plemienne wojny, porwania i epidemie. Mimo niebezpieczeństw nie chcą wracać do Polski Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość