Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat

To około 673 zł miesięcznie.

Posiadanie dzieci wiąże się nie tylko z olbrzymią odpowiedzialnością, lecz także wydatkami. Średnio wynoszą one 607 zł na jedno dziecko miesięcznie. Najwięcej pieniędzy (673 zł) muszą zarezerwować w budżecie rodzice pociech w wieku 10–12 lat.

Rodzice przeznaczają środki finansowe przede wszystkim na żywność (średnio 208 zł miesięcznie). Znaczną cześć pieniędzy (114 zł) pochłania zakup ubrań. Wydatki związane ze szkołą i zajęciami pozalekcyjnymi to średnio 84 zł. Na leczenie pociech przeznaczamy z kolei 64 zł.

Nie zapominamy również o edukacji finansowej – 49% dzieci otrzymuje kieszonkowe. Średnio jest to 39 zł na miesiąc. Wartość ta wzrasta wraz z wiekiem pociech. Te mające 13–15 lat otrzymują na własne potrzeby nawet 70 zł.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku? Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak