Nie chcą poświęcać się karierze i stawiają na pasje. POKOLENIE Y wkrótce zdominuje rynek pracy

W ciągu kolejnych 10 lat pokolenie Y, czyli ludzie urodzeni między 1980 a 2000 rokiem, będzie stanowić 75 proc. siły roboczej na świecie.

W ciągu kolejnych 10 lat pokolenie Y, czyli ludzie urodzeni między 1980 a 2000 rokiem, będzie stanowić 75 proc. siły roboczej na świecie. W powszechnej opinii pracownicy z tego pokolenia są roszczeniowi i brakuje im zaangażowania. To stereotypy – oceniają eksperci i podkreślają, że zaletami tych pracowników są m.in. wielozadaniowość i dobra znajomość nowych technologii. Nie chcą oni jednak poświęcać całego życia na karierę, a stawiają mocno na rodzinę i pasje. 

Pokolenie Y chce pracować przede wszystkim w takich miejscach, gdzie kapitał ludzki traktowany jest jako ważny, strategiczny element rozwoju całej organizacji – twierdzi Piotr Palikowski, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Młodzi ludzie poszukują zatrudnienia w firmach, którym zależy na rozwijaniu potencjału zatrudnionych poprzez mądre, dobre podejście do motywowania, uwzględniające również nowe wartości, które pokolenie Y, trochę w przeciwieństwie do X, wyznaje.

Dla osób wchodzących obecnie na rynek pracy ważne są – poza pracą – rodzina, hobby i zainteresowania, które tak samo jak zainteresowania zawodowe chcą rozwijać.

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami realizuje kampanię „Jestem Ygrekiem, nie jestem leniem”, której zadaniem jest przełamanie niesprawiedliwych stereotypów. Jej celem jest także zachęcenie młodych ludzi do zaprezentowania się pracodawcom z lepszej strony już na etapie studiów, czyli podczas staży i praktyk. Ma też zachęcić pracodawców do otwartej postawy wobec Ygreków i budowania z nimi relacji.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów BEYONCE reklamuje Brazylię! KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady