Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu

Producenci środków ochrony roślin i rolnicy muszą przestrzegać restrykcyjnych norm.

Branża środków ochrony roślin należy do jednej z najbardziej regulowanych w Polsce i Unii Europejskiej. Regulacje prawne obejmują cały cykl produkcji środka ochrony roślin, od rejestracji w celu dopuszczenia do sprzedaży. Sprawdzane są takie wskaźniki, jak dopuszczalna dawka dzienna, maksymalny poziom pozostałości oraz maksymalna dawka jednorazowa.

– Konsument nie powinien mieć żadnych obaw, wybierając się po owoce i warzywa do sklepu czy na bazar. Rolnicy, którzy świadomie stosują środki ochrony roślin, dokładnie wiedzą, czemu one służą, więc używają tylko tyle środków, ile jest to konieczne, i tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne – Anna Tuleja, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Specjalistka dodała też, że obawiać należy się roślin niechronionych, ponieważ bytować w nich mogą groźne dla zdrowia grzyby i szkodniki. To one są odpowiedzialne za wywoływanie poważnych chorób.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Naukowy sposób na prawidłowe KROJENIE TORTU Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? 8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba