Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu

Producenci środków ochrony roślin i rolnicy muszą przestrzegać restrykcyjnych norm.

Branża środków ochrony roślin należy do jednej z najbardziej regulowanych w Polsce i Unii Europejskiej. Regulacje prawne obejmują cały cykl produkcji środka ochrony roślin, od rejestracji w celu dopuszczenia do sprzedaży. Sprawdzane są takie wskaźniki, jak dopuszczalna dawka dzienna, maksymalny poziom pozostałości oraz maksymalna dawka jednorazowa.

– Konsument nie powinien mieć żadnych obaw, wybierając się po owoce i warzywa do sklepu czy na bazar. Rolnicy, którzy świadomie stosują środki ochrony roślin, dokładnie wiedzą, czemu one służą, więc używają tylko tyle środków, ile jest to konieczne, i tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne – Anna Tuleja, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Specjalistka dodała też, że obawiać należy się roślin niechronionych, ponieważ bytować w nich mogą groźne dla zdrowia grzyby i szkodniki. To one są odpowiedzialne za wywoływanie poważnych chorób.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Pracodawca musi być na to gotowy. Nawet 60 dni w roku WOLNYCH OD PRACY dla rodziców Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU? Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass