Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu

Producenci środków ochrony roślin i rolnicy muszą przestrzegać restrykcyjnych norm.

Branża środków ochrony roślin należy do jednej z najbardziej regulowanych w Polsce i Unii Europejskiej. Regulacje prawne obejmują cały cykl produkcji środka ochrony roślin, od rejestracji w celu dopuszczenia do sprzedaży. Sprawdzane są takie wskaźniki, jak dopuszczalna dawka dzienna, maksymalny poziom pozostałości oraz maksymalna dawka jednorazowa.

– Konsument nie powinien mieć żadnych obaw, wybierając się po owoce i warzywa do sklepu czy na bazar. Rolnicy, którzy świadomie stosują środki ochrony roślin, dokładnie wiedzą, czemu one służą, więc używają tylko tyle środków, ile jest to konieczne, i tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne – Anna Tuleja, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Specjalistka dodała też, że obawiać należy się roślin niechronionych, ponieważ bytować w nich mogą groźne dla zdrowia grzyby i szkodniki. To one są odpowiedzialne za wywoływanie poważnych chorób.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! Przyczyny braku ochoty na seks po porodzie SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Chodzenie bez STANIKA - zły gust czy atut? POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Epidemiolodzy ostrzegają PRZED GRYPĄ wszystkie KOBIETY starające sie o dziecko Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"?