Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu

Producenci środków ochrony roślin i rolnicy muszą przestrzegać restrykcyjnych norm.

Branża środków ochrony roślin należy do jednej z najbardziej regulowanych w Polsce i Unii Europejskiej. Regulacje prawne obejmują cały cykl produkcji środka ochrony roślin, od rejestracji w celu dopuszczenia do sprzedaży. Sprawdzane są takie wskaźniki, jak dopuszczalna dawka dzienna, maksymalny poziom pozostałości oraz maksymalna dawka jednorazowa.

– Konsument nie powinien mieć żadnych obaw, wybierając się po owoce i warzywa do sklepu czy na bazar. Rolnicy, którzy świadomie stosują środki ochrony roślin, dokładnie wiedzą, czemu one służą, więc używają tylko tyle środków, ile jest to konieczne, i tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne – Anna Tuleja, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Specjalistka dodała też, że obawiać należy się roślin niechronionych, ponieważ bytować w nich mogą groźne dla zdrowia grzyby i szkodniki. To one są odpowiedzialne za wywoływanie poważnych chorób.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Polski kabaret PARODIUJE CONCHITĘ WURST! Afera w łotewskiej polityce. Rzeczniczka rządu na castingu do FILMU PORNOGRAFICZNEGO! Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo” Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz 8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz