Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu

Producenci środków ochrony roślin i rolnicy muszą przestrzegać restrykcyjnych norm.

Branża środków ochrony roślin należy do jednej z najbardziej regulowanych w Polsce i Unii Europejskiej. Regulacje prawne obejmują cały cykl produkcji środka ochrony roślin, od rejestracji w celu dopuszczenia do sprzedaży. Sprawdzane są takie wskaźniki, jak dopuszczalna dawka dzienna, maksymalny poziom pozostałości oraz maksymalna dawka jednorazowa.

– Konsument nie powinien mieć żadnych obaw, wybierając się po owoce i warzywa do sklepu czy na bazar. Rolnicy, którzy świadomie stosują środki ochrony roślin, dokładnie wiedzą, czemu one służą, więc używają tylko tyle środków, ile jest to konieczne, i tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne – Anna Tuleja, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Specjalistka dodała też, że obawiać należy się roślin niechronionych, ponieważ bytować w nich mogą groźne dla zdrowia grzyby i szkodniki. To one są odpowiedzialne za wywoływanie poważnych chorób.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Najczęstsze przyczyny męskich problemów z EREKCJĄ Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz