Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu

Producenci środków ochrony roślin i rolnicy muszą przestrzegać restrykcyjnych norm.

Branża środków ochrony roślin należy do jednej z najbardziej regulowanych w Polsce i Unii Europejskiej. Regulacje prawne obejmują cały cykl produkcji środka ochrony roślin, od rejestracji w celu dopuszczenia do sprzedaży. Sprawdzane są takie wskaźniki, jak dopuszczalna dawka dzienna, maksymalny poziom pozostałości oraz maksymalna dawka jednorazowa.

– Konsument nie powinien mieć żadnych obaw, wybierając się po owoce i warzywa do sklepu czy na bazar. Rolnicy, którzy świadomie stosują środki ochrony roślin, dokładnie wiedzą, czemu one służą, więc używają tylko tyle środków, ile jest to konieczne, i tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne – Anna Tuleja, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Specjalistka dodała też, że obawiać należy się roślin niechronionych, ponieważ bytować w nich mogą groźne dla zdrowia grzyby i szkodniki. To one są odpowiedzialne za wywoływanie poważnych chorób.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Będzie POLSKI SERIAL O ZOMBIE! Premiera na jesieni Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc? Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS