Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu

Producenci środków ochrony roślin i rolnicy muszą przestrzegać restrykcyjnych norm.

Branża środków ochrony roślin należy do jednej z najbardziej regulowanych w Polsce i Unii Europejskiej. Regulacje prawne obejmują cały cykl produkcji środka ochrony roślin, od rejestracji w celu dopuszczenia do sprzedaży. Sprawdzane są takie wskaźniki, jak dopuszczalna dawka dzienna, maksymalny poziom pozostałości oraz maksymalna dawka jednorazowa.

– Konsument nie powinien mieć żadnych obaw, wybierając się po owoce i warzywa do sklepu czy na bazar. Rolnicy, którzy świadomie stosują środki ochrony roślin, dokładnie wiedzą, czemu one służą, więc używają tylko tyle środków, ile jest to konieczne, i tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne – Anna Tuleja, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Specjalistka dodała też, że obawiać należy się roślin niechronionych, ponieważ bytować w nich mogą groźne dla zdrowia grzyby i szkodniki. To one są odpowiedzialne za wywoływanie poważnych chorób.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Mucha znów rozczuliła się na wizji. Tym razem na wspomnienie... KARMIENIA PIERSIĄ TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony" Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe