Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu

Producenci środków ochrony roślin i rolnicy muszą przestrzegać restrykcyjnych norm.

Branża środków ochrony roślin należy do jednej z najbardziej regulowanych w Polsce i Unii Europejskiej. Regulacje prawne obejmują cały cykl produkcji środka ochrony roślin, od rejestracji w celu dopuszczenia do sprzedaży. Sprawdzane są takie wskaźniki, jak dopuszczalna dawka dzienna, maksymalny poziom pozostałości oraz maksymalna dawka jednorazowa.

– Konsument nie powinien mieć żadnych obaw, wybierając się po owoce i warzywa do sklepu czy na bazar. Rolnicy, którzy świadomie stosują środki ochrony roślin, dokładnie wiedzą, czemu one służą, więc używają tylko tyle środków, ile jest to konieczne, i tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne – Anna Tuleja, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Specjalistka dodała też, że obawiać należy się roślin niechronionych, ponieważ bytować w nich mogą groźne dla zdrowia grzyby i szkodniki. To one są odpowiedzialne za wywoływanie poważnych chorób.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! Pragnął mieć dzieci. OTYŁOŚĆ wywołała u niego zakażenie genitaliów Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd