Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka

Medycyna alternatywna nie jest zła, pod warunkiem, że nie rezygnujemy z właściwego leczenia.

Rafał Zawidzki cierpi na bardzo rzadki i wyjątkowo złośliwy nowotwór ślinianki (Adenoid cystic carcinoma — ACC). O chorobie dowiedział się w 2013 roku. ACC atakuje wiele narządów, jest też odporny na chemioterapię. Po przedłużającym się leczeniu, nieprzynoszącym poprawy Rafał postanowił skorzystać z pomocy medycyny niekonwencjonalnej. Nie było to trudne – znachorów w Polsce jest coraz więcej. I tylko nieliczni polecają, by ich metody stosować równolegle z zaleceniami lekarskimi. Większość „cudotwórców” obiecuje, że wyleczy raka w krótkim czasie pod warunkiem, że chory zrezygnuje z dotychczasowego leczenia. W zamian oferują np. cudowną kurację ciecierzycą. W tym celu należy zrobić sobie w nodze głęboką ranę, włożyć w nią ciecierzycę, która ma pochłaniać kancerogeny i z taką raną chodzić przez pół roku.

Rafał nie skorzystał z propozycji, co więcej zaangażował się w akcję, która ma przestrzegać innych chorych przed szarlatanami. Mężczyzna sam korzysta z porad zaprzyjaźnionego znachora, jednak ten zawsze nakłania Rafała, by stosował wszystkie możliwe sposoby leczenia. Na razie optymizm nie opuszcza chorego. Mówi sobie: Nie ja jestem chory na raka. To rak jest chory na mnie.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM CHIPSY przyczyną otyłości i miażdżycy. Po kształcie poznasz, które są najgorsze Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię