Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka

Medycyna alternatywna nie jest zła, pod warunkiem, że nie rezygnujemy z właściwego leczenia.

Rafał Zawidzki cierpi na bardzo rzadki i wyjątkowo złośliwy nowotwór ślinianki (Adenoid cystic carcinoma — ACC). O chorobie dowiedział się w 2013 roku. ACC atakuje wiele narządów, jest też odporny na chemioterapię. Po przedłużającym się leczeniu, nieprzynoszącym poprawy Rafał postanowił skorzystać z pomocy medycyny niekonwencjonalnej. Nie było to trudne – znachorów w Polsce jest coraz więcej. I tylko nieliczni polecają, by ich metody stosować równolegle z zaleceniami lekarskimi. Większość „cudotwórców” obiecuje, że wyleczy raka w krótkim czasie pod warunkiem, że chory zrezygnuje z dotychczasowego leczenia. W zamian oferują np. cudowną kurację ciecierzycą. W tym celu należy zrobić sobie w nodze głęboką ranę, włożyć w nią ciecierzycę, która ma pochłaniać kancerogeny i z taką raną chodzić przez pół roku.

Rafał nie skorzystał z propozycji, co więcej zaangażował się w akcję, która ma przestrzegać innych chorych przed szarlatanami. Mężczyzna sam korzysta z porad zaprzyjaźnionego znachora, jednak ten zawsze nakłania Rafała, by stosował wszystkie możliwe sposoby leczenia. Na razie optymizm nie opuszcza chorego. Mówi sobie: Nie ja jestem chory na raka. To rak jest chory na mnie.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd" Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Tak pracują w Polsce DZIEWCZYNY NA TELEFON! Zdania o ich wpływie na oczy są podzielone.Czy SOCZEWKI KONTAKTOWE są bezpieczne? Prosty przepis na efektowny deser z TAPIOKI i MUSU Z MANGO JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Polka nazywana "najszybszą babcią świata". Zdobyła Mont Blanc mając 68 lat Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA Krwisty czy dobrze wysmażony? Jak przygotować idealny STEK PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę