Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista

Nasza moralność jest uzależniona od wielu czynników.

Zapewne większość z nas na pytanie, czy jest dobrym człowiekiem, odpowie: oczywiście. Jesteśmy pewni, że w razie potrzeby pomoglibyśmy potrzebującym i postąpili zgodnie z prawem. Okazuje się jednak, że nasza moralność jest uzależniona od wielu czynników.

Wyobraźmy sobie rozpędzony pociąg, który za chwilę wjedzie w grupę lub – jeśli zmieni tor – w jednego robotnika. To do nas należy decyzja, ilu ludzi uratujemy. Taki eksperyment pojawił się w programie „Pułapki umysłu: Moralność”.

 „Pułapki umysłu: Moralność” za pomocą serii eksperymentów testują siłę naszego moralnego kręgosłupa i sprawdzają, jak zewnętrzne bodźce wpływają na nasz mózg. Program można oglądać we wtorki o 22.00 na kanale National Geographic.

 Źródło: National Geographic

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty Nie chcą poświęcać się karierze i stawiają na pasje. POKOLENIE Y wkrótce zdominuje rynek pracy Ma najdłuższe nogi w kraju. Ludzie nie mogą oderwać od nich oczu Pijesz WODĘ prosto z BUTELKI? To poważny błąd Przerażające fakty na temat pracy LEKARZY Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek