Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista

Nasza moralność jest uzależniona od wielu czynników.

Zapewne większość z nas na pytanie, czy jest dobrym człowiekiem, odpowie: oczywiście. Jesteśmy pewni, że w razie potrzeby pomoglibyśmy potrzebującym i postąpili zgodnie z prawem. Okazuje się jednak, że nasza moralność jest uzależniona od wielu czynników.

Wyobraźmy sobie rozpędzony pociąg, który za chwilę wjedzie w grupę lub – jeśli zmieni tor – w jednego robotnika. To do nas należy decyzja, ilu ludzi uratujemy. Taki eksperyment pojawił się w programie „Pułapki umysłu: Moralność”.

 „Pułapki umysłu: Moralność” za pomocą serii eksperymentów testują siłę naszego moralnego kręgosłupa i sprawdzają, jak zewnętrzne bodźce wpływają na nasz mózg. Program można oglądać we wtorki o 22.00 na kanale National Geographic.

 Źródło: National Geographic

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Proste patenty na rozciągnięcie butów. Nawet o 2 centymetry! SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Dieta zgodna z GRUPĄ KRWI. Czy warto ją stosować? Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Jakie PRAWA ma kobieta wracająca do pracy po URODZENIU DZIECKA? Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba