Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista

Nasza moralność jest uzależniona od wielu czynników.

Zapewne większość z nas na pytanie, czy jest dobrym człowiekiem, odpowie: oczywiście. Jesteśmy pewni, że w razie potrzeby pomoglibyśmy potrzebującym i postąpili zgodnie z prawem. Okazuje się jednak, że nasza moralność jest uzależniona od wielu czynników.

Wyobraźmy sobie rozpędzony pociąg, który za chwilę wjedzie w grupę lub – jeśli zmieni tor – w jednego robotnika. To do nas należy decyzja, ilu ludzi uratujemy. Taki eksperyment pojawił się w programie „Pułapki umysłu: Moralność”.

 „Pułapki umysłu: Moralność” za pomocą serii eksperymentów testują siłę naszego moralnego kręgosłupa i sprawdzają, jak zewnętrzne bodźce wpływają na nasz mózg. Program można oglądać we wtorki o 22.00 na kanale National Geographic.

 Źródło: National Geographic

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Przełomowe urządzenie w dziedzinie kosmetologii. SKANUJE TWARZ, by pomóc kobietom Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc? ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem