Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista

Nasza moralność jest uzależniona od wielu czynników.

Zapewne większość z nas na pytanie, czy jest dobrym człowiekiem, odpowie: oczywiście. Jesteśmy pewni, że w razie potrzeby pomoglibyśmy potrzebującym i postąpili zgodnie z prawem. Okazuje się jednak, że nasza moralność jest uzależniona od wielu czynników.

Wyobraźmy sobie rozpędzony pociąg, który za chwilę wjedzie w grupę lub – jeśli zmieni tor – w jednego robotnika. To do nas należy decyzja, ilu ludzi uratujemy. Taki eksperyment pojawił się w programie „Pułapki umysłu: Moralność”.

 „Pułapki umysłu: Moralność” za pomocą serii eksperymentów testują siłę naszego moralnego kręgosłupa i sprawdzają, jak zewnętrzne bodźce wpływają na nasz mózg. Program można oglądać we wtorki o 22.00 na kanale National Geographic.

 Źródło: National Geographic

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet W jego składzie znajdziesz nawet WODOROSTY. Tak oszukują nas producenci DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii Prosty przepis na efektowny deser z TAPIOKI i MUSU Z MANGO Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą