Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! Teraz zwrot zakupionego towaru jest łatwiejszy. Wystarczy znać przepisy Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci?