Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Poświęciły pustelnicze życie dla... konfitur. Niezwykła historia polskich sióstr DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Nieustraszone Polki za sterami szybowców. Zobacz ich podniebne akrobacje! Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Przez te błędy latem świeci nam się cera. Zobacz, jak utrwalić nawet mocny makijaż Szok dla medycyny. URODZIŁA zdrowe dziecko w wieku 66 LAT!