Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Znalazł swoją miłość oglądając sylwestrowy program Telewizji Polskiej Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? Zbyt KRÓTKI SEN powodem poważnych zaburzeń