Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Poświęciły pustelnicze życie dla... konfitur. Niezwykła historia polskich sióstr Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa