Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać? Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Krwisty czy dobrze wysmażony? Jak przygotować idealny STEK Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy! Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK