Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Nieustraszone Polki za sterami szybowców. Zobacz ich podniebne akrobacje! Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Urszula Radwańska bez bielizny na uroczystej gali Wimbledonu! Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem?