Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Męska płodność jest CORAZ GORSZA? Co piąte dziecko UDAJE DOROSŁEGO w sieci! Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show! Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów Julita SCHUDŁA… 65 kilogramów! Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób!