Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT BANANOWA przekąska dla dbających o linię Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych Co piąte dziecko UDAJE DOROSŁEGO w sieci! Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę! Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Michał Piróg z dildem w dłoni w nowym teledysku MASŁOWSKIEJ