Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać MĄDRZEJSI dzięki jedzeniu? Te produkty zwiększają wydajność mózgu! Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?"