Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS?