Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak ukryć BIUSTONOSZ pod sukienką? Warto znać te gadżety Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Michał Piróg z dildem w dłoni w nowym teledysku MASŁOWSKIEJ Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Nie chcą poświęcać się karierze i stawiają na pasje. POKOLENIE Y wkrótce zdominuje rynek pracy W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie