Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości Nowy system zagraża normalnym pacjentom. Boją się nawet lekarze Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Tatuował ją BYŁY chłopak. Tego nie przewidziała... Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Blogerka testuje... KUBECZEK MENSTRUACYJNY