Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy

Podologa mogą odwiedzać także osoby bez problemów ze stopami.

Podologia, nazywana też pedicurem leczniczy, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Z zabiegów najczęściej korzystają pacjenci z haluksami, odciskami, z wrastającymi paznokciami, a także stopą cukrzycową, co może pomóc uniknąć amputacji.  Odwiedzenie gabinetu podologicznego poleca jednak profilaktycznie każdemu dorosłemu.

Zmiany, które występują na stopie bardzo często są wywołane jednostkami chorobowymi współtowarzyszącymi - wyjaśnia mgr Elżbieta Szczepańska, podolog z Poradni Chorób Stopy. I dodaje: - Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien odbywać się co 4–6 tygodni. Stopy prawidłowe występują tylko u dzieci. Potem zaczyna się proces degradacji układu kostnego,  mięśniowego i więzadłowego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Zbyt KRÓTKI SEN powodem poważnych zaburzeń Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? Reakcje ZNANYCH MUZYKÓW na "50 Twarzy Greya" KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Pierwsza PARODIA „Miłości na Bogato”! Lepsza od oryginału? Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia