Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ

Zakrzepica uśmierca więcej osób niż wypadki samochodowe, rak prostaty i piersi oraz AIDS.

Zakrzepica, czyli żylna choroba zakrzepowo-zatorowa może dotknąć niemal każdego, niezależnie od wieku. Niezwykle ciężka do zdiagnozowania, jest częstszym powodem śmierci niż wypadki samochodowe, rak prostaty i piersi oraz AIDS.

Każdego dnia umiera na nią aż 130 osób. Według najnowszych badań tylko w ostatnim roku zmarło na nią 1,5 mln osób w Unii Europejskiej.

Jak ją rozpoznać? O objawach i diagnostyce zakrzepicy mówią dr n. med. Małgorzata Dybowska i dr n. med. Ewa Trzepla.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Będzie POLSKI SERIAL O ZOMBIE! Premiera na jesieni ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Została striptizerką, bo znudziła ją praca! 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat