Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ

Zakrzepica uśmierca więcej osób niż wypadki samochodowe, rak prostaty i piersi oraz AIDS.

Zakrzepica, czyli żylna choroba zakrzepowo-zatorowa może dotknąć niemal każdego, niezależnie od wieku. Niezwykle ciężka do zdiagnozowania, jest częstszym powodem śmierci niż wypadki samochodowe, rak prostaty i piersi oraz AIDS.

Każdego dnia umiera na nią aż 130 osób. Według najnowszych badań tylko w ostatnim roku zmarło na nią 1,5 mln osób w Unii Europejskiej.

Jak ją rozpoznać? O objawach i diagnostyce zakrzepicy mówią dr n. med. Małgorzata Dybowska i dr n. med. Ewa Trzepla.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Tak wygląda najbrzydszy pies świata Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać? Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama