Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ

Zakrzepica uśmierca więcej osób niż wypadki samochodowe, rak prostaty i piersi oraz AIDS.

Zakrzepica, czyli żylna choroba zakrzepowo-zatorowa może dotknąć niemal każdego, niezależnie od wieku. Niezwykle ciężka do zdiagnozowania, jest częstszym powodem śmierci niż wypadki samochodowe, rak prostaty i piersi oraz AIDS.

Każdego dnia umiera na nią aż 130 osób. Według najnowszych badań tylko w ostatnim roku zmarło na nią 1,5 mln osób w Unii Europejskiej.

Jak ją rozpoznać? O objawach i diagnostyce zakrzepicy mówią dr n. med. Małgorzata Dybowska i dr n. med. Ewa Trzepla.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Ilu partnerów seksualnych miałeś? Tak odpowiadali AMERYKANIE Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Polacy UKRYWAJĄ PIENIĄDZE przed najbliższymi. W 20 proc. przypadków PRZEZ ZDRADĘ!