Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ

Zakrzepica uśmierca więcej osób niż wypadki samochodowe, rak prostaty i piersi oraz AIDS.

Zakrzepica, czyli żylna choroba zakrzepowo-zatorowa może dotknąć niemal każdego, niezależnie od wieku. Niezwykle ciężka do zdiagnozowania, jest częstszym powodem śmierci niż wypadki samochodowe, rak prostaty i piersi oraz AIDS.

Każdego dnia umiera na nią aż 130 osób. Według najnowszych badań tylko w ostatnim roku zmarło na nią 1,5 mln osób w Unii Europejskiej.

Jak ją rozpoznać? O objawach i diagnostyce zakrzepicy mówią dr n. med. Małgorzata Dybowska i dr n. med. Ewa Trzepla.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie ZAJĄCZEK Z SERWETKI na wielkanocny stół Jak suszyć mokre włosy? One wiedzą to NAJLEPIEJ! Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Ma najdłuższe nogi w kraju. Ludzie nie mogą oderwać od nich oczu Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE!