NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby

Zmieniając tryb życia i otoczenie możemy znacznie opóźnić procesy chorobowe.

Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia, do roku 2050 na chorobę Alzheimera zachoruje jedna osoba na trzy w grupie ludzi po 65. roku życia. Zdaniem naukowców epidemię tę można jednak zatrzymać, bo geny jedynie predysponują do rozwoju choroby, a decydujące znaczenie ma styl życia. Podstawą profilaktyki Alzheimera powinna być zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna i umysłowa oraz zaangażowanie społeczne.

Geny ukierunkowują nas w stronę określonych chorób, ale silniejsze od nich jest środowisko. To dobra wiadomość, bo daje nam możliwość ingerowania w przeznaczenie zapisane nam w DNA – mówi Giovanni Scapagnini, profesor medycyny oraz biochemii klinicznej, członek American Society for Neuroscience.

Scapagnini jest pewny, że zmiana przyzwyczajeń oraz środowiska może zahamować rozwój Alzheimera.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jest prekursorką artystycznego SELFIE. Jej zdjęcie konkuruje z kultowymi fotografiami świata Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę? Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Męska płodność jest CORAZ GORSZA? Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW "No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć