NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby

Zmieniając tryb życia i otoczenie możemy znacznie opóźnić procesy chorobowe.

Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia, do roku 2050 na chorobę Alzheimera zachoruje jedna osoba na trzy w grupie ludzi po 65. roku życia. Zdaniem naukowców epidemię tę można jednak zatrzymać, bo geny jedynie predysponują do rozwoju choroby, a decydujące znaczenie ma styl życia. Podstawą profilaktyki Alzheimera powinna być zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna i umysłowa oraz zaangażowanie społeczne.

Geny ukierunkowują nas w stronę określonych chorób, ale silniejsze od nich jest środowisko. To dobra wiadomość, bo daje nam możliwość ingerowania w przeznaczenie zapisane nam w DNA – mówi Giovanni Scapagnini, profesor medycyny oraz biochemii klinicznej, członek American Society for Neuroscience.

Scapagnini jest pewny, że zmiana przyzwyczajeń oraz środowiska może zahamować rozwój Alzheimera.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę? Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników Domowe sposoby na pozbycie się CELLULITU