Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu

Najwięcej antyoksydantów zawierają kolorowe warzywa i owoce.

Antyoksydanty są sprzymierzeńcami kobiet. Chronią przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników i sprawiają, że skóra jest świeża i zdrowa. By zachować młodość na dłużej, warto jeść warzywa i owoce o intensywnych kolorach, między innymi pomarańczowe, czerwone czy zielone.

Bardzo popularnym antyoksydantem jest witamina C, obecna prawie we wszystkich cytrusach i wielu innych owocach, ale też w ziemniakach. Antyoksydant to także witamina E, zawarta w tłuszczach roślinnych oraz awokado – mówi specjalista w dziedzinie dietetyki Filip Kowalczyk.

Niestety, jeśli nie będziemy dbać o zdrowie, samym jedzeniem się nie odmłodzimy. Wolnych rodników przybywa, gdy palimy papierosy czy pijemy alkohol. Zbyt intensywne uprawianie sportu również sprzyja powstawaniu tych cząsteczek, dlatego należy zachowywać umiar.

Źródło:InfoWire,pl

Żródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? ANJA RUBIK jako dresiara w klipie Doroty Masłowskiej! Homoseksualista i konserwatysta. Polak jest członkiem brytyjskiego parlamentu Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach