Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę"

Tę umiejętność warto szlifować od dzieciństwa.

Asertywność to nabyta umiejętność, której warto uczyć się już od dzieciństwa. Jak kulturalnie i skutecznie mówić "nie", jasno określać swoje cele, kontrolować emocje, nie poddawać się manipulacjom i naciskom emocjonalnym?

Warto skorzystać z amerykańskiej metody "na kanapkę". Dyplomatyczny sposób reagowania znacznie ułatwi ci komunikowanie się z ludźmi.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc? Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby" Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Jak sprawdzić jakość kurczaka? Wszystko o hodowlanych brojlerach