Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę"

Tę umiejętność warto szlifować od dzieciństwa.

Asertywność to nabyta umiejętność, której warto uczyć się już od dzieciństwa. Jak kulturalnie i skutecznie mówić "nie", jasno określać swoje cele, kontrolować emocje, nie poddawać się manipulacjom i naciskom emocjonalnym?

Warto skorzystać z amerykańskiej metody "na kanapkę". Dyplomatyczny sposób reagowania znacznie ułatwi ci komunikowanie się z ludźmi.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii Pierwsza PARODIA „Miłości na Bogato”! Lepsza od oryginału? PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw