Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI

Efekty uboczne mogą być widoczne nawet do 5 lat po zabiegu.

W ubiegłym roku w ofercie polskich gabinetów chirurgii plastycznej pojawił się nowy zabieg powiększania piersi. Metoda polega na wstrzyknięciu pod skórę żelu na bazie soli fizjologicznej. Efekt utrzymuje się od doby do kilku lat. Według doktora Macieja Rogala, który wykonuje tego typu zabiegi, ryzyko powikłań jest niewielkie, jeśli zachowamy sterylność w czasie zabiegu.

Doktor Joanna Kurmanow, zajmująca się powikłaniami u pacjentek po powiększeniu piersi, nie podchodzi do kwestii tak optymistycznie. Ostrzega, że jest niewiele badań, które stwierdzają bezpieczność pojawiających się na medycznym rynku preparatów powiększających biust. Skutki uboczne mogą wystąpić nawet 5 lat od dokonania zabiegu. Dodaje również, że poliakrylamid (substancja występująca w soli fizjologicznej) - choć wykazuje dużą kompatybilność z ludzkimi tkankami — jest zakazana w zabiegach chirurgii plastycznej; nie można więc uznać jej za bezpieczną.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK 25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy