Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI

Efekty uboczne mogą być widoczne nawet do 5 lat po zabiegu.

W ubiegłym roku w ofercie polskich gabinetów chirurgii plastycznej pojawił się nowy zabieg powiększania piersi. Metoda polega na wstrzyknięciu pod skórę żelu na bazie soli fizjologicznej. Efekt utrzymuje się od doby do kilku lat. Według doktora Macieja Rogala, który wykonuje tego typu zabiegi, ryzyko powikłań jest niewielkie, jeśli zachowamy sterylność w czasie zabiegu.

Doktor Joanna Kurmanow, zajmująca się powikłaniami u pacjentek po powiększeniu piersi, nie podchodzi do kwestii tak optymistycznie. Ostrzega, że jest niewiele badań, które stwierdzają bezpieczność pojawiających się na medycznym rynku preparatów powiększających biust. Skutki uboczne mogą wystąpić nawet 5 lat od dokonania zabiegu. Dodaje również, że poliakrylamid (substancja występująca w soli fizjologicznej) - choć wykazuje dużą kompatybilność z ludzkimi tkankami — jest zakazana w zabiegach chirurgii plastycznej; nie można więc uznać jej za bezpieczną.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? Poranne ćwiczenia na czczo to błąd. KONRAD GACA obala mity Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Ostatni CZAS NA ODCZULENIE dla alergików. Zostało tylko kilka dni DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem?