Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI

Efekty uboczne mogą być widoczne nawet do 5 lat po zabiegu.

W ubiegłym roku w ofercie polskich gabinetów chirurgii plastycznej pojawił się nowy zabieg powiększania piersi. Metoda polega na wstrzyknięciu pod skórę żelu na bazie soli fizjologicznej. Efekt utrzymuje się od doby do kilku lat. Według doktora Macieja Rogala, który wykonuje tego typu zabiegi, ryzyko powikłań jest niewielkie, jeśli zachowamy sterylność w czasie zabiegu.

Doktor Joanna Kurmanow, zajmująca się powikłaniami u pacjentek po powiększeniu piersi, nie podchodzi do kwestii tak optymistycznie. Ostrzega, że jest niewiele badań, które stwierdzają bezpieczność pojawiających się na medycznym rynku preparatów powiększających biust. Skutki uboczne mogą wystąpić nawet 5 lat od dokonania zabiegu. Dodaje również, że poliakrylamid (substancja występująca w soli fizjologicznej) - choć wykazuje dużą kompatybilność z ludzkimi tkankami — jest zakazana w zabiegach chirurgii plastycznej; nie można więc uznać jej za bezpieczną.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! "Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM! Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Jakie ryby jeść, a jakich unikać? Na czarnej liście m.in. TOKSYCZNY TUŃCZYK Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii