Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI

Efekty uboczne mogą być widoczne nawet do 5 lat po zabiegu.

W ubiegłym roku w ofercie polskich gabinetów chirurgii plastycznej pojawił się nowy zabieg powiększania piersi. Metoda polega na wstrzyknięciu pod skórę żelu na bazie soli fizjologicznej. Efekt utrzymuje się od doby do kilku lat. Według doktora Macieja Rogala, który wykonuje tego typu zabiegi, ryzyko powikłań jest niewielkie, jeśli zachowamy sterylność w czasie zabiegu.

Doktor Joanna Kurmanow, zajmująca się powikłaniami u pacjentek po powiększeniu piersi, nie podchodzi do kwestii tak optymistycznie. Ostrzega, że jest niewiele badań, które stwierdzają bezpieczność pojawiających się na medycznym rynku preparatów powiększających biust. Skutki uboczne mogą wystąpić nawet 5 lat od dokonania zabiegu. Dodaje również, że poliakrylamid (substancja występująca w soli fizjologicznej) - choć wykazuje dużą kompatybilność z ludzkimi tkankami — jest zakazana w zabiegach chirurgii plastycznej; nie można więc uznać jej za bezpieczną.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta Mucha znów rozczuliła się na wizji. Tym razem na wspomnienie... KARMIENIA PIERSIĄ 5-latek z Polski podbija świat mody! Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”!