Co zrobić, by oczy wyglądały na większe?
10. Gładki start
Napuchnięte, pomarszczone oczy nie są zbyt estetyczne. Zimne okłady potrafią zdziałać cuda – nawet woreczek z lodem wystarczy. Innym sposobem na wygładzenie jest baza silikonowa stosowana na zmarszczki wokół oczu.
9. Wyrównanie
Ciemne podkowy pod oczami sprawiają, że oczy wydają się mniejsze. Odpowiedni korektor pozwoli ci uzyskać pożądany efekt rozjaśnienia i wyrównania kolorytu z resztą twarzy. Może on także rozświetlić okolice wokół oczu, co przyciągnie uwagę do ciemnych rzęs. Używaj odcienia nieco cieplejszego i jaśniejszego od odcienia cery, aby zniwelować niebieskawe cienie.
8. Podkręcamy!
Chyba każda kobieta ma w kosmetyczce zalotkę, ale większość z nas zupełnie zapomina jej użyć! Będziesz żałowała, że nie poświęciłaś tych dodatkowych 20 sekund na podkręcenie rzęs, gdyż użycie zalotki sprawia, że oczy wydają się być szersze i bardziej otwarte. Jeśli masz proste rzęsy, powstaje cień w okolicy oka, więc zalotka w rękę i do dzieła!
7. Tusz, tusz i jeszcze raz tusz
Używaj tuszu przedłużającego na górnych i dolnych rzęsach, aby uzyskać efekt większych oczu. Możesz też nałożyć nieco pogrubiającego tuszu, aby spojrzenie było bardziej ponętne. Otworzysz optycznie oko, jeśli dodatkową warstwę tuszu zastosujesz na środku górnej powieki.
6. Porządna kreska
Aby bardziej podkreślić rzęsy i „oprawić” oko, narysuj kreskę eyelinerem wzdłuż podstawy górnego rzędu rzęs. Na końcu powieki kreska powinna kierować się w górę, aby nieco wydłużyć oko.
5. A może kolor?
Jeśli znudziły ci się brązowe i czarne kredki do oczu, może potrzeba ci nieco odmiany? W związku z tym wypróbuj kredkę w kolorze granatu, przez co oczy wydawać się będą bielsze – i większe. Jeśli chodzi o cienie, srebrny, różowy i morski kolor sprawdzają się najlepiej w przypadku gołych powiek z dużą ilością tuszu. Lawendowe cienie rozjaśniają i podkreślają oko. Natomiast ciemniejszy odcień idealnie nadaje się na zewnętrzne kąciki powieki, aby uzyskać makijaż wieczorowy. Unikaj matowych cieni, gdyż wyglądają one na przestarzałe i nie odbijają światła.
4. Dół oka też się liczy
Dzięki podkreśleniu dołu oka uzyskasz kuszące oczy o kształcie migdałów w stylu Angeliny Jolie, co daje świetne efekty, jeśli kreska będzie grubsza w zewnętrznych kącikach. Zbyt gruba kreska na środku da efekt zbyt zaokrąglonych oczu i na pewno ich nie powiększy. Na koniec rozetrzyj nieco kreskę, aby złagodzić ten efekt.
3. Podkreśl zgłębienie powieki
To znana sztuczka, ale warto ją przypomnieć: nałóż średnio brązowy cień w okolicy zagłębienia powieki, co otworzy oko, a przez to będzie się ono wydawało większe.
2. Rozświetlenie
Perłowy cień do powiek lub puder rozświetlający nałożony na kości policzkowe, środek powieki i wewnętrzne kąciki sprawia, że oko wydaje się podniesione i otwarte. Wybieraj ciepłe, kremowo-różowe odcienie, jeśli masz skórę o różowym zabarwieniu. Złote odcienie sprawdzają się na skórze oliwkowej i o żółtawym odcieniu.
1. Zadbaj o brwi
Odpowiedni kształt brwi idealnie oprawia oko, a wszystko, co oko podkreśla, sprawi, że wydawać się będzie większe. Za pomocą pęsety pozbądź się zbędnych włosów, a braki w brwiach uzupełnij brązową kredką. Następnie czesz brwi do góry szczoteczką, aby nadać im charakter i powiększyć oko.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze