Spraw, by twoje usta były większe

10. Pełne usta = seksowny wyglądKażda kobieta dąży do tego, aby jej makijaż sprawił, że usta będą wyglądać na pełniejsze, a dzięki temu bardziej seksowne. Poznaj proste sztuczki makijażowe, które pomogą ci uzyskać efekt kuszących ust.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Pełne usta = seksowny wygląd
Każda kobieta dąży do tego, aby jej makijaż sprawił, że usta będą wyglądać na pełniejsze, a dzięki temu bardziej seksowne. Poznaj proste sztuczki makijażowe, które pomogą ci uzyskać efekt kuszących ust.

9. Stosuj błyszczykiBłyszczyki nadają ustom piękny połysk, a to z kolei optycznie zwiększa ich objętość. Możesz stosować błyszczyk samodzielnie bądź na ulubioną, matową pomadkę.
Zdjęcie ust / Shutterstock

9. Stosuj błyszczyki
Błyszczyki nadają ustom piękny połysk, a to z kolei optycznie zwiększa ich objętość. Możesz stosować błyszczyk samodzielnie bądź na ulubioną, matową pomadkę.

8. Szminki z połyskiemJeśli decydujesz się na makijaż ust przy pomocy klasycznej szminki, zwróć uwagę na to, aby posiadała ona w składzie drobinki połyskujące. Dzięki temu światło odbijające się od ich powierzchni spowoduje optyczne wrażenie pełności ust.
Zdjęcie ust / Shutterstock

8. Szminki z połyskiem
Jeśli decydujesz się na makijaż ust przy pomocy klasycznej szminki, zwróć uwagę na to, aby posiadała ona w składzie drobinki połyskujące. Dzięki temu światło odbijające się od ich powierzchni spowoduje optyczne wrażenie pełności ust.

7. Masuj ustaMasaż stymuluje mikrokrążenie, a tym samym zwiększa ukrwienie czerwieni wargowej. Dzięki temu usta są gładsze i pełniejsze. Możesz go wykonać samodzielnie przy pomocy szczoteczki do zębów.
Zdjęcie autorstwa byrev / CC BY

7. Masuj usta
Masaż stymuluje mikrokrążenie, a tym samym zwiększa ukrwienie czerwieni wargowej. Dzięki temu usta są gładsze i pełniejsze. Możesz go wykonać samodzielnie przy pomocy szczoteczki do zębów.

6. Stwórz na ustach fałszywy cieńPrzy pomocy ciemnej kredki do oczu narysuj pod dolną wargą cienką kreskę, a następnie delikatnie rozetrzyj jej brzegi. W ten sposób uzyskasz „sztuczny” cień pod linią warg, a tym samym iluzję w postaci pełniejszych ust.
Zdjęcie ust / Shutterstock

6. Stwórz na ustach fałszywy cień
Przy pomocy ciemnej kredki do oczu narysuj pod dolną wargą cienką kreskę, a następnie delikatnie rozetrzyj jej brzegi. W ten sposób uzyskasz „sztuczny” cień pod linią warg, a tym samym iluzję w postaci pełniejszych ust.

5. Biała kredkaMożesz optycznie powiększyć usta malując ich środkową część przy pomocy jasnej lub białej kredki. Następnie nałóż na usta połyskujący błyszczyk i ciesz się efektem zwiększenia ich objętości.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Biała kredka
Możesz optycznie powiększyć usta malując ich środkową część przy pomocy jasnej lub białej kredki. Następnie nałóż na usta połyskujący błyszczyk i ciesz się efektem zwiększenia ich objętości.

4. Stosuj konturówkę do ustPrzy pomocy konturówki do ust można zaakcentować kształt ust, a jednocześnie zwiększyć ich objętość. Wystarczy, że narysujesz kreskę tuż nad granicą pomiędzy czerwienią wargową, a skórą. Na koniec rozetrzyj ku środkowi konturówkę, aby uniknąć karykaturalnego efektu i nałóż na ich powierzchnię kolorowy błyszczyk.
Zdjęcie autorstwa John Hope / CC BY

4. Stosuj konturówkę do ust
Przy pomocy konturówki do ust można zaakcentować kształt ust, a jednocześnie zwiększyć ich objętość. Wystarczy, że narysujesz kreskę tuż nad granicą pomiędzy czerwienią wargową, a skórą. Na koniec rozetrzyj ku środkowi konturówkę, aby uniknąć karykaturalnego efektu i nałóż na ich powierzchnię kolorowy błyszczyk.

3. Błyszczyki powiększające ustaW składzie błyszczyków powiększających usta znajdują się substancje (np. ekstrakt z chili), które po aplikacji na czerwień wargową powodują jej mrowienie, a nawet szczypanie. Dzieki temu zwiększa się ukrwienie w tej delikatnej partii twarzy, a nawet może dojść do delikatnego obrzęku ust przez co stają się one pełniejsze.
Zdjęcie autorstwa puderundpinsel / CC BY

3. Błyszczyki powiększające usta
W składzie błyszczyków powiększających usta znajdują się substancje (np. ekstrakt z chili), które po aplikacji na czerwień wargową powodują jej mrowienie, a nawet szczypanie. Dzieki temu zwiększa się ukrwienie w tej delikatnej partii twarzy, a nawet może dojść do delikatnego obrzęku ust przez co stają się one pełniejsze.

2. Zastosuj korektor na okolice skóry wokół ustZastosowanie jaśniejszego korektora w obrębie skóry otaczającej czerwień wargową może optycznie nadać jej objętości. Ważne jest to, aby kolor tego kosmetyku był jedynie o ton jaśniejszy od naturalnego kolorytu skóry.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Zastosuj korektor na okolice skóry wokół ust
Zastosowanie jaśniejszego korektora w obrębie skóry otaczającej czerwień wargową może optycznie nadać jej objętości. Ważne jest to, aby kolor tego kosmetyku był jedynie o ton jaśniejszy od naturalnego kolorytu skóry.

1. Błyszczyki z brokatemBrokat na ustach pięknie się mieni, a jednocześnie zwiększa ich objętość poprzez odbijanie światła. Oczywiście to idealna opcja na wieczorną imprezę, bo za dnia tak mocny makijaż ust może wyglądać zbyt nienaturalnie.
Zdjęcie autorstwa Courtney Rhodes / CC BY

1. Błyszczyki z brokatem
Brokat na ustach pięknie się mieni, a jednocześnie zwiększa ich objętość poprzez odbijanie światła. Oczywiście to idealna opcja na wieczorną imprezę, bo za dnia tak mocny makijaż ust może wyglądać zbyt nienaturalnie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Jaki lakier do paznokci wybrać w tym sezonie? Leczenie wypadania włosów Maseczka nawilżająca Jak pielęgnować proste i cienkie włosy? Ocet na włosy Najmodniejsze płaszcze damskie zimowe. Jaki model wybrać? Czy kształt brzucha powie nam, jaka będzie płeć dziecka? Domowe sposoby na piękne usta Innowacyjna szczoteczka soniczna do twarzy, czyli prosty sposób na dogłębne oczyszczenie Bell HYPOAllergenic - Pierwsza pełna gama kosmetyków do makijażu hipoalergicznego! Jak przestać obgryzać paznokcie? Rewolucja w manicure hybrydowym

Popularne w tym tygodniu:

Body wrapping Vialise – skuteczny kosmetyk redukujący cellulit