Błędy w makijażu oczu, które popełniasz

10. Niekorzystny makijaż oczu?Czy nie raz zdarzyło ci się patrzeć ze zdumieniem na makijaż oczu przypadkiem spotkanej na ulicy osoby? Kobietom stosunkowo często zdarzają się drobne wpadki w makijażu. Szczególnie dotyczy to makijaży oczu. Dowiedz się, czy przypadkiem i ty nie popełniasz drobnych błędów w tej kwestii.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Niekorzystny makijaż oczu?
Czy nie raz zdarzyło ci się patrzeć ze zdumieniem na makijaż oczu przypadkiem spotkanej na ulicy osoby? Kobietom stosunkowo często zdarzają się drobne wpadki w makijażu. Szczególnie dotyczy to makijaży oczu. Dowiedz się, czy przypadkiem i ty nie popełniasz drobnych błędów w tej kwestii.

9. Brak makijażu okaTo zaskakujące, ale jednym z podstawowych błędów jest brak jakiegokolwiek makijażu w obrębie oka jest. Jeżeli zależy ci na tym, aby podkreślić spojrzenie to przynajmniej wytuszuj rzęsy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Brak makijażu oka
To zaskakujące, ale jednym z podstawowych błędów jest brak jakiegokolwiek makijażu w obrębie oka jest. Jeżeli zależy ci na tym, aby podkreślić spojrzenie to przynajmniej wytuszuj rzęsy.

8. Niebieskie cienie a’la lata 60teMożesz nosić niebieskie cienie na powiekach pod warunkiem, że kolorystycznie nie przypominają one niebieskiej barwy z lat 60tych. Postaw raczej na żywe kolory typu błękit lub turkus.
Zdjęcie autorstwa Maria Morri / CC BY

8. Niebieskie cienie a’la lata 60te
Możesz nosić niebieskie cienie na powiekach pod warunkiem, że kolorystycznie nie przypominają one niebieskiej barwy z lat 60tych. Postaw raczej na żywe kolory typu błękit lub turkus.

7. Zbyt dużo połyskuPięknie połyskujące cienie idealnie sprawdzają się na imprezy. Niemniej jednak, stosunkowo średnio wyglądają one na powiekach w świetle dziennym. Na co dzień raczej staraj się unikać zbyt połyskujących cieni do powiek.
Zdjęcie oka / Shutterstock

7. Zbyt dużo połysku
Pięknie połyskujące cienie idealnie sprawdzają się na imprezy. Niemniej jednak, stosunkowo średnio wyglądają one na powiekach w świetle dziennym. Na co dzień raczej staraj się unikać zbyt połyskujących cieni do powiek.

6. Źle roztarte granice cieniNie ma nic gorszego niż nieodpowiednio roztarte granice cieni. Wtedy na powiekach widoczne są nieestetyczne plamy, a nie ładny makijaż oczu. Zamiast eksperymentować z cieniami bezpośrednio przed imprezą, postaraj się poćwiczyć w domu kilka dni wcześniej.
Zdjęcie autorstwa Jeff Luyten / CC BY

6. Źle roztarte granice cieni
Nie ma nic gorszego niż nieodpowiednio roztarte granice cieni. Wtedy na powiekach widoczne są nieestetyczne plamy, a nie ładny makijaż oczu. Zamiast eksperymentować z cieniami bezpośrednio przed imprezą, postaraj się poćwiczyć w domu kilka dni wcześniej.

5. Zbyt grube kreski wykonane eyelineremGruba kreska wykonana na powiece przy użyciu eyelinera może wyglądać karykaturalnie. Poza tym, w ten sposób uzyskujemy nienaturalny wygląd, który raczej nie jest wskazany na co dzień.
Zdjęcie oczu / Shutterstock

5. Zbyt grube kreski wykonane eyelinerem
Gruba kreska wykonana na powiece przy użyciu eyelinera może wyglądać karykaturalnie. Poza tym, w ten sposób uzyskujemy nienaturalny wygląd, który raczej nie jest wskazany na co dzień.

4. Zbyt mocno wytuszowane rzęsyZbyt duża ilość tuszu na rzęsach może sprawić, że będą one nieestetycznie posklejane. Ogranicz się raczej do dwukrotnego tuszowania rzęs. Pamiętaj również o tym, aby regularnie go wymieniać, gdyż zbyt stary tusz może sklejać rzęsy już przy pierwszym pociągnięciu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Zbyt mocno wytuszowane rzęsy
Zbyt duża ilość tuszu na rzęsach może sprawić, że będą one nieestetycznie posklejane. Ogranicz się raczej do dwukrotnego tuszowania rzęs. Pamiętaj również o tym, aby regularnie go wymieniać, gdyż zbyt stary tusz może sklejać rzęsy już przy pierwszym pociągnięciu.

3. Zbyt dużo kosmetykówCienie na powiekach, mocno wytuszowane rzęsy plus kreska wykonana eyelinerem – nie masz wrażenia, że to przesada? Umiar jest kluczem do uzyskania ładnego makijażu oka. Jeżeli robisz kreskę eyelinerem to raczej zrezygnuj z uprzedniej aplikacji cieni na powieki.
Zdjęcie autorstwa Sofía Salom / CC BY

3. Zbyt dużo kosmetyków
Cienie na powiekach, mocno wytuszowane rzęsy plus kreska wykonana eyelinerem – nie masz wrażenia, że to przesada? Umiar jest kluczem do uzyskania ładnego makijażu oka. Jeżeli robisz kreskę eyelinerem to raczej zrezygnuj z uprzedniej aplikacji cieni na powieki.

2. Stary tusz do rzęsStary tusz do rzęs będzie sklejać rzęsy. Poza tym, będzie się on nieestetycznie osypywać w obrębie okolicy skóry dolnej powieki. Pamiętaj o tym, aby wymieniać tusz średnio co 1,5-2 miesięcy.
Zdjęcie autorstwa Jenn Durfey / CC BY

2. Stary tusz do rzęs
Stary tusz do rzęs będzie sklejać rzęsy. Poza tym, będzie się on nieestetycznie osypywać w obrębie okolicy skóry dolnej powieki. Pamiętaj o tym, aby wymieniać tusz średnio co 1,5-2 miesięcy.

1. Nieodpowiednio dobrane kolory cieni do powiekPrzypadł ci do gustu kolor cienia do powiek koleżanki? Przed jego zakupem zastanów się czy będzie on równie dobrze prezentować się przy twoim typie urody. W końcu kolor cieni musi być dobrany odpowiednio do karnacji skóry, typu urody oraz koloru tęczówki.
Zdjęcie autorstwa Maria Morri / CC BY

1. Nieodpowiednio dobrane kolory cieni do powiek
Przypadł ci do gustu kolor cienia do powiek koleżanki? Przed jego zakupem zastanów się czy będzie on równie dobrze prezentować się przy twoim typie urody. W końcu kolor cieni musi być dobrany odpowiednio do karnacji skóry, typu urody oraz koloru tęczówki.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Capoeira jako sztuka walki Ponadczasowe szare szpilki w codziennych stylizacjach. Masz już swoje? Ćwiczenia cardio Równowaga skóry to podstawa Zalety kąpieli parowej Makijaż na Andrzejki - by zostać królową balu 5 kroków do pięknego brzucha Jak ukryć cienie pod oczami? Piegi na twarzy Kwasy dla cery tłustej i problematycznej – które warto wybrać?MATERIAŁ PROMOCYJNY Stylizacja włosów kręconych Czy wiedziałaś, że brwi mogą zdradzić twój charakter? Zobacz, co o tobie mówią!

Popularne w tym tygodniu:

Złote łańcuszki - jak o nie dbać?MATERIAŁ PROMOCYJNY