Błędy w makijażu, które cię postarzają

10. Korygowanie mankamentów urody makijażemNiemal każda kobieta eksperymentuje z kosmetykami do makijażu. Za ich pomocą możliwe jest skorygowanie drobnych defektów skóry, takich jak cienie pod oczami, ziemista cera czy rozszerzone naczynka. Niestety bywa też tak, że makijaż podkreśla te defekty bądź znacząco postarza kobietę. Dowiedz się, czego unikać w makijażu, aby zawsze doskonale wyglądać.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Korygowanie mankamentów urody makijażem
Niemal każda kobieta eksperymentuje z kosmetykami do makijażu. Za ich pomocą możliwe jest skorygowanie drobnych defektów skóry, takich jak cienie pod oczami, ziemista cera czy rozszerzone naczynka. Niestety bywa też tak, że makijaż podkreśla te defekty bądź znacząco postarza kobietę. Dowiedz się, czego unikać w makijażu, aby zawsze doskonale wyglądać.

9. Nieodpowiednio dobrany kolor podkładuZa ciemny podkład nadaje twarzy efekt sztucznej maski, która znacząco odcina się od kolorytu szyi. Co więcej, twarz przybiera poważniejszy i postarzony wygląd. Z kolei za jasny podkład nadaje twarzy niezdrowy, wręcz anemiczny wygląd. Pamiętaj o tym, żeby podkład był dobrany w taki sposób, aby nie odcinał się kolorem od barwy skóry. Nigdy nie porównuj kolorów w sztucznym oświetleniu drogeryjnym – rób to tylko i wyłącznie przy naturalnym świetle dziennym.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Nieodpowiednio dobrany kolor podkładu
Za ciemny podkład nadaje twarzy efekt sztucznej maski, która znacząco odcina się od kolorytu szyi. Co więcej, twarz przybiera poważniejszy i postarzony wygląd. Z kolei za jasny podkład nadaje twarzy niezdrowy, wręcz anemiczny wygląd. Pamiętaj o tym, żeby podkład był dobrany w taki sposób, aby nie odcinał się kolorem od barwy skóry. Nigdy nie porównuj kolorów w sztucznym oświetleniu drogeryjnym – rób to tylko i wyłącznie przy naturalnym świetle dziennym.

8. Źle dobrany korektorKorektor służy maskowaniu drobnych mankamentów urody, w tym: krostek, zaczerwienienia skóry, naczynek czy cieni pod oczami. Do korekty cieni pod oczami doskonale sprawdzają się produkty o żółtym zabarwieniu bądź te beżowe o jeden ton jaśniejsze od naturalnego kolorytu skóry. Z kolei do maskowania naczynek doskonale sprawdzają się korektory zielone. Niestety często korektor jest zbyt jasny lub za ciemny. Konsekwencją tego jest podkreślenie zmian skórnych, które miały być przy jego pomocy zakamuflowane.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Źle dobrany korektor
Korektor służy maskowaniu drobnych mankamentów urody, w tym: krostek, zaczerwienienia skóry, naczynek czy cieni pod oczami. Do korekty cieni pod oczami doskonale sprawdzają się produkty o żółtym zabarwieniu bądź te beżowe o jeden ton jaśniejsze od naturalnego kolorytu skóry. Z kolei do maskowania naczynek doskonale sprawdzają się korektory zielone. Niestety często korektor jest zbyt jasny lub za ciemny. Konsekwencją tego jest podkreślenie zmian skórnych, które miały być przy jego pomocy zakamuflowane.

7. Zbyt dużo pudruCelem pudru jest utrwalenie makijażu oraz zmatowienie cery. Niestety zbyt częsta aplikacja tego kosmetyku w ciągu dnia sprawia, że stopniowo się on nawarstwia na powierzchni skóry i zaczyna podkreślać drobne zagłębienia skóry, takie jak zmarszczki czy rozszerzone pory. Poza tym, makijaż przybiera dosyć nienaturalny wygląd. Można tego uniknąć poprzez aplikowanie pudru przy użyciu pędzla. Dzięki temu efekt będzie zdecydowanie bardziej subtelny.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Zbyt dużo pudru
Celem pudru jest utrwalenie makijażu oraz zmatowienie cery. Niestety zbyt częsta aplikacja tego kosmetyku w ciągu dnia sprawia, że stopniowo się on nawarstwia na powierzchni skóry i zaczyna podkreślać drobne zagłębienia skóry, takie jak zmarszczki czy rozszerzone pory. Poza tym, makijaż przybiera dosyć nienaturalny wygląd. Można tego uniknąć poprzez aplikowanie pudru przy użyciu pędzla. Dzięki temu efekt będzie zdecydowanie bardziej subtelny.

6. Matujące kosmetykiW przypadku kobiet dojrzałych efekt postarzenia skóry uzyskuje się poprzez stosowanie kosmetyków matujących. Niestety podkreślają one mankamenty urody, takie jak zmarszczki oraz bruzdy. Kobiety po 40 roku życia zdecydowanie powinny sięgać po kosmetyki rozświetlające, które optycznie wygładzają powierzchnię skóry i nadaję cerze zdrowszy wygląd.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Matujące kosmetyki
W przypadku kobiet dojrzałych efekt postarzenia skóry uzyskuje się poprzez stosowanie kosmetyków matujących. Niestety podkreślają one mankamenty urody, takie jak zmarszczki oraz bruzdy. Kobiety po 40 roku życia zdecydowanie powinny sięgać po kosmetyki rozświetlające, które optycznie wygładzają powierzchnię skóry i nadaję cerze zdrowszy wygląd.

5. Pominięcie kosmetyku pielęgnacyjnegoKobiety często aplikują makijaż na skórę twarzy bezpośrednio po przebudzeniu. Niestety to sprawia, że krócej trzyma się on na powierzchni skóry. Poza tym, podkład może się gorzej rozprowadzać na nie przygotowanej do jego aplikacji cerze. Przed wykonaniem makijażu warto zastosować tonik nawilżający oraz krem pielęgnacyjny. Dopiero na tak przygotowaną skórę warto nakładać podkład oraz inne kosmetyki kolorowe.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Pominięcie kosmetyku pielęgnacyjnego
Kobiety często aplikują makijaż na skórę twarzy bezpośrednio po przebudzeniu. Niestety to sprawia, że krócej trzyma się on na powierzchni skóry. Poza tym, podkład może się gorzej rozprowadzać na nie przygotowanej do jego aplikacji cerze. Przed wykonaniem makijażu warto zastosować tonik nawilżający oraz krem pielęgnacyjny. Dopiero na tak przygotowaną skórę warto nakładać podkład oraz inne kosmetyki kolorowe.

4. Ostro odgraniczona kreska wykonana eyelineremKreski rysowane na górnej powiece eyelinerem to świetny sposób na intrygujący makijaż u młodych dziewcząt. Niestety w przypadku kobiet dojrzałych może to podkreślać drobne zmarszczki w okolicy oczu. Zdecydowanie lepiej będą się prezentować kreski wykonane miękką kredką o lekko roztartej granicy przy użyciu pędzla.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Ostro odgraniczona kreska wykonana eyelinerem
Kreski rysowane na górnej powiece eyelinerem to świetny sposób na intrygujący makijaż u młodych dziewcząt. Niestety w przypadku kobiet dojrzałych może to podkreślać drobne zmarszczki w okolicy oczu. Zdecydowanie lepiej będą się prezentować kreski wykonane miękką kredką o lekko roztartej granicy przy użyciu pędzla.

3. Zbyt mocno zaakcentowane brwiKobiety dojrzałe lubią podkreślać oczy poprzez mocne zaakcentowanie brwi ciemną kredką. Niestety to znacząco postarza ich wygląd. Istotne jest to, aby kredka była idealnie dobrana odcieniem do kolorytu włosków stanowiących brwi.
Zdjęcie oka / Shutterstock

3. Zbyt mocno zaakcentowane brwi
Kobiety dojrzałe lubią podkreślać oczy poprzez mocne zaakcentowanie brwi ciemną kredką. Niestety to znacząco postarza ich wygląd. Istotne jest to, aby kredka była idealnie dobrana odcieniem do kolorytu włosków stanowiących brwi.

2. Metaliczne cienie do powiekMetaliczne cienie do powiek doskonale prezentują się na powiekach młodych dziewczyn. Niestety u kobiet dojrzałych mogą one wyglądać zbyt karykaturalnie. W dojrzałym wieku lepiej postawić na bardziej naturalny i subtelny efekt.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Metaliczne cienie do powiek
Metaliczne cienie do powiek doskonale prezentują się na powiekach młodych dziewczyn. Niestety u kobiet dojrzałych mogą one wyglądać zbyt karykaturalnie. W dojrzałym wieku lepiej postawić na bardziej naturalny i subtelny efekt.

1. Zbyt mocno zaakcentowane policzkiZbyt duża ilość różu na policzkach nadaje twarzy karykaturalny wygląd. Co więcej, kobieta wygląda wtedy starzej niż w rzeczywistości. To ważne, aby aplikować róż na policzki cienką warstwą. Najlepiej robić to przy naturalnym świetle dziennym. Jedynie wtedy nadajemy twarzy młodzieńczego blasku i odejmujemy sobie kilka lat.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Zbyt mocno zaakcentowane policzki
Zbyt duża ilość różu na policzkach nadaje twarzy karykaturalny wygląd. Co więcej, kobieta wygląda wtedy starzej niż w rzeczywistości. To ważne, aby aplikować róż na policzki cienką warstwą. Najlepiej robić to przy naturalnym świetle dziennym. Jedynie wtedy nadajemy twarzy młodzieńczego blasku i odejmujemy sobie kilka lat.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Eleganckie bluzki damskie na każdą okazję, czyli wielofunkcyjny sposób na modę Zestaw Podarunkowy – bo Święta tuż tuż! Najmodniejsze płaszcze damskie zimowe. Jaki model wybrać? Co wpływa na nasze libido? Makijaż lekki jak piórko! Walentynkowe usta w stylu ombre Kąpiel lecznicza, czyli wanna jak SPA Zalety kąpieli parowej Szczupłe, wymodelowane, jędrne ciało na lato – powiedz mu TAK! Mineralna terapia z morskich głębin… poznaj nową serię BURSZTYN + MINERAŁY marki Jantar Serum rozświetlające Eau Thermale Avene Cellulit. Jak się pozbyć cellulitu?

Popularne w tym tygodniu:

Chroń skórę zimą – przewodnik po pielęgnacji twarzyMATERIAŁ PROMOCYJNY