Domowe sposoby na ból zęba

9. Osolona wodaŁyżeczka soli rozpuszczona w filiżance wrzącej wody stanowi doskonały, domowy płyn do płukania jamy ustnej, który zmniejsza obrzęk. Płyn należy przytrzymać w jamie ustnej przez około 30 sekund, a następnie wypluć.
Zdjęcie autorstwa Dubravko Sorić / CC BY

9. Osolona woda
Łyżeczka soli rozpuszczona w filiżance wrzącej wody stanowi doskonały, domowy płyn do płukania jamy ustnej, który zmniejsza obrzęk. Płyn należy przytrzymać w jamie ustnej przez około 30 sekund, a następnie wypluć.

8. Guma do żuciaJeżeli ząb jest złamany lub utracił wypełnienie, ból pokonać można poprzez zakrycie problematycznego obszaru miękką gumą do żucia. Jest to jedynie rozwiązanie tymczasowe, pozwalające na złagodzenie bólu do czasu wizyty u stomatologa.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

8. Guma do żucia
Jeżeli ząb jest złamany lub utracił wypełnienie, ból pokonać można poprzez zakrycie problematycznego obszaru miękką gumą do żucia. Jest to jedynie rozwiązanie tymczasowe, pozwalające na złagodzenie bólu do czasu wizyty u stomatologa.

7. Olejek goździkowyGoździki skutecznie paraliżują nerwy, redukując ból. Jednak olejek goździkowy powinien być stosowany z rozwagą – wlanie go do jamy ustnej może tylko pogorszyć dolegliwość. Lepszym pomysłem jest nałożenie 2 kropli ojejku na bawełniany wacik i przyłożenie do bolącego zęba.
Zdjęcie autorstwa Elenadan / CC BY

7. Olejek goździkowy
Goździki skutecznie paraliżują nerwy, redukując ból. Jednak olejek goździkowy powinien być stosowany z rozwagą – wlanie go do jamy ustnej może tylko pogorszyć dolegliwość. Lepszym pomysłem jest nałożenie 2 kropli ojejku na bawełniany wacik i przyłożenie do bolącego zęba.

6. LódAby złagodzić ból, należy umieścić kostki lodu w plastikowym woreczku, otoczyć cienką ściereczką i przyłożyć do bolącego zęba na około 15 minut. Możliwe jest także ulokowanie zimnego woreczka na policzku, w miejscu, gdzie znajduje się ząb.
Zdjęcie autorstwa Kyle May / CC BY

6. Lód
Aby złagodzić ból, należy umieścić kostki lodu w plastikowym woreczku, otoczyć cienką ściereczką i przyłożyć do bolącego zęba na około 15 minut. Możliwe jest także ulokowanie zimnego woreczka na policzku, w miejscu, gdzie znajduje się ząb.

5. Pasta do wrażliwych zębówNależy stosować odpowiednią pastę, przeznaczoną do wrażliwych zębów. Dotyczy to w zczególności osób doświadczających nadwrażliwości zębów, wynikającej z cofania się dziąseł. Wskazane jest także używanie miękkiej szczoteczki do zębów.
Zdjęcie autorstwa Mauren Veras / CC BY

5. Pasta do wrażliwych zębów
Należy stosować odpowiednią pastę, przeznaczoną do wrażliwych zębów. Dotyczy to w zczególności osób doświadczających nadwrażliwości zębów, wynikającej z cofania się dziąseł. Wskazane jest także używanie miękkiej szczoteczki do zębów.

4. Ocet i pieprzPodobno zanurzenie brązowej torebki śniadaniowej w occie, posypanie jednej strony czarnym pieprzem i przyłożenie do policzka jest skuteczną metodą na ból zęba. Uczucie ciepła skutecznie odwraca uwagę od bólu zęba.
Zdjęcie autorstwa weinstock / CC BY

4. Ocet i pieprz
Podobno zanurzenie brązowej torebki śniadaniowej w occie, posypanie jednej strony czarnym pieprzem i przyłożenie do policzka jest skuteczną metodą na ból zęba. Uczucie ciepła skutecznie odwraca uwagę od bólu zęba.

3. Mieszanka imbiru i pieprzu cayenneNależy zmieszać równe porcje obu przypraw z ilością wody, pozwalającą na stworzenie pasty. Następnie należy zanurzyć bawełniany wacik w specyfiku i przyłożyć do bolącego zęba, unikając kontaktu z językiem i dziąsłami. Zabieg powinien trwać aż do ustąpienia bólu.
Zdjęcie autorstwa PDPics / CC BY

3. Mieszanka imbiru i pieprzu cayenne
Należy zmieszać równe porcje obu przypraw z ilością wody, pozwalającą na stworzenie pasty. Następnie należy zanurzyć bawełniany wacik w specyfiku i przyłożyć do bolącego zęba, unikając kontaktu z językiem i dziąsłami. Zabieg powinien trwać aż do ustąpienia bólu.

2. Woda utlenionaAby zwalczyć bakterie i uwolnić się od dyskomfortu warto wypłukać jamę ustną wodą utlenioną 3%. Płukanki nie należy połykać – po wypluciu warto przepłukać jamę ustaną czystą wodą. Woda utleniona pozwala złagodzić ból, jednak aby się go pozbyć, niezbędne jest udanie się do dentysty.
Zdjęcie autorstwa Veganbaking.net / CC BY

2. Woda utleniona
Aby zwalczyć bakterie i uwolnić się od dyskomfortu warto wypłukać jamę ustną wodą utlenioną 3%. Płukanki nie należy połykać – po wypluciu warto przepłukać jamę ustaną czystą wodą. Woda utleniona pozwala złagodzić ból, jednak aby się go pozbyć, niezbędne jest udanie się do dentysty.

1. AkupresuraAby szybko złagodzić ból zęba należy uciskać miejsce, gdzie kciuk łączy się z palcem wskazującym. Czynność powinna trwać około 2 minut.
Zdjęcie autorstwa monkeyparty / CC BY

1. Akupresura
Aby szybko złagodzić ból zęba należy uciskać miejsce, gdzie kciuk łączy się z palcem wskazującym. Czynność powinna trwać około 2 minut.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Trzy maseczki do cery tłustej Rozpocznij swój dzień pożywnym śniadaniem Stosunek najlepszy na grypę Jak zamienić macho w romantyka? Młodsza bez skalpela. Porównanie najlepszych zabiegów Co dziesiąta kobieta cierpi na zaburzenia odżywiania Chcesz być bardziej stanowcza w nowym roku? Poznaj 2 triki, dzięki którym będziesz łatwo podejmować decyzje Ćwiczenia na kanapie dla leniwych Cudowny tatuś? 4-minutowy trening, który naprawdę działa! Zespół suchego oka 9 popularnych wskazówek dietetycznych, które nie działają