Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY

Są nieocenionym źródłem błonnika i mają tylko 44 kalorii.

Pomarańcze to sprzymierzeniec osób na diecie. 100 gramów owoców to tylko 44 kalorie. Są też nieocenionym źródłem błonnika, a biała warstwa pod skórką zawiera pektyny poprawiające pracę przewodu pokarmowego. Dlatego nie wyrzucaj jej, gdy obierasz owoc ze skórki.

Zawarte w pomarańczach kwasy i przeciwutleniacze wspomagają profilaktykę nowotworów i chorób serca, a sok z owoców obniży gorączkę przy grypie. Najważniejsze, by wybierać te niewoskowane i bez białego nalotu, bo to oznaka dodatku chemii.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Robisz ZAKUPY PRZEZ INTERNET? Poznaj swoje nowe prawa Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? Joga śmiechu wyleczy Twoje ciało i duszę. Wystarczy 10 minut dziennie JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Proste patenty na rozciągnięcie butów. Nawet o 2 centymetry! Homoseksualista i konserwatysta. Polak jest członkiem brytyjskiego parlamentu Dieta zgodna z GRUPĄ KRWI. Czy warto ją stosować?