Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY

Są nieocenionym źródłem błonnika i mają tylko 44 kalorii.

Pomarańcze to sprzymierzeniec osób na diecie. 100 gramów owoców to tylko 44 kalorie. Są też nieocenionym źródłem błonnika, a biała warstwa pod skórką zawiera pektyny poprawiające pracę przewodu pokarmowego. Dlatego nie wyrzucaj jej, gdy obierasz owoc ze skórki.

Zawarte w pomarańczach kwasy i przeciwutleniacze wspomagają profilaktykę nowotworów i chorób serca, a sok z owoców obniży gorączkę przy grypie. Najważniejsze, by wybierać te niewoskowane i bez białego nalotu, bo to oznaka dodatku chemii.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze? Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości Polacy UKRYWAJĄ PIENIĄDZE przed najbliższymi. W 20 proc. przypadków PRZEZ ZDRADĘ! Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów!