Zdrowotne właściwości granatów

7. Granaty obniżają ciśnienie tętniczeSok z granatu jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Tymczasem substancje te przyczyniają się do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.
Zdjęcie autorstwa Fruchthandel_Magazin / CC BY

7. Granaty obniżają ciśnienie tętnicze
Sok z granatu jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Tymczasem substancje te przyczyniają się do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.

6. Granaty leczą zaburzenia erekcjiWypijanie około 1 szklanki soku z granatu dziennie może wspomóc walkę z zaburzeniami erekcji i niepłodnością. Zdaniem specjalistów, zawarte w napoju przeciwutleniacze mogą uniemożliwiać wolnym rodnikom głównych przyczyn problemu.
Zdjęcie autorstwa Stacy Spensley / CC BY

6. Granaty leczą zaburzenia erekcji
Wypijanie około 1 szklanki soku z granatu dziennie może wspomóc walkę z zaburzeniami erekcji i niepłodnością. Zdaniem specjalistów, zawarte w napoju przeciwutleniacze mogą uniemożliwiać wolnym rodnikom głównych przyczyn problemu.

5. Granaty łagodzą objawy menopauzySpożywanie soku z granatu złagodzić może dokuczliwe objawy przekwitania nie powodując jednocześnie skutków ubocznych związanych z hormonalną terapią zastępczą. Swoje właściwości owoc zawdzięcza przede wszystkim fito estrogenom.
Zdjęcie autorstwa LeeTravathan / CC BY

5. Granaty łagodzą objawy menopauzy
Spożywanie soku z granatu złagodzić może dokuczliwe objawy przekwitania nie powodując jednocześnie skutków ubocznych związanych z hormonalną terapią zastępczą. Swoje właściwości owoc zawdzięcza przede wszystkim fito estrogenom.

4. Granaty obniżają poziom cholesteroluWedług naukowców, już ćwierć filiżanki soku z granatu dziennie może skutecznie zmniejszyć tempo utleniania cholesterolu LDL. A wszystko za sprawą właściwości przeciwutleniajacych – sok z granatu może być pod tym względem nawet trzykrotnie skuteczniejszy niż czerwone wino czy zielona herbata.
Zdjęcie autorstwa Steven Depolo / CC BY

4. Granaty obniżają poziom cholesterolu
Według naukowców, już ćwierć filiżanki soku z granatu dziennie może skutecznie zmniejszyć tempo utleniania cholesterolu LDL. A wszystko za sprawą właściwości przeciwutleniajacych – sok z granatu może być pod tym względem nawet trzykrotnie skuteczniejszy niż czerwone wino czy zielona herbata.

3. Granaty wspomagają terapię raka prostatyJak dowiedli specjaliści z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, sok z granatu przynosi wiele korzyści osobom, które cierpiały na raka prostaty. Zdaniem badaczy, wypijanie ok. 200 ml soku z granatu dziennie spowalnia wzrost poziomu tzw. antygenu specyficznego gruczołu krokowego, który świadczy o obecności zmian nowotworowych.
Zdjęcie autorstwa LoggaWiggler / CC BY

3. Granaty wspomagają terapię raka prostaty
Jak dowiedli specjaliści z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, sok z granatu przynosi wiele korzyści osobom, które cierpiały na raka prostaty. Zdaniem badaczy, wypijanie ok. 200 ml soku z granatu dziennie spowalnia wzrost poziomu tzw. antygenu specyficznego gruczołu krokowego, który świadczy o obecności zmian nowotworowych.

2. Granaty leczą zmiany trądzikoweOwoce te działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dzięki czemu wiele korzyści mogą przynieść osobom doświadczającym trądziku. Dodatkowo, sok z granatu regeneruje i odmładza skórę, poprawia jej ukrwienie i spowalnia proces starzenia.
Zdjęcie autorstwa Evil Erin / CC BY

2. Granaty leczą zmiany trądzikowe
Owoce te działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dzięki czemu wiele korzyści mogą przynieść osobom doświadczającym trądziku. Dodatkowo, sok z granatu regeneruje i odmładza skórę, poprawia jej ukrwienie i spowalnia proces starzenia.

1. Granaty ułatwiają odchudzanieWyciąg z liści granatu może zmniejszać wchłanianie tłuszczu w jelitach. Korzystnie na wagę wpływa także sok z granatów, należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z jego ilością.
Zdjęcie autorstwa zeevveez / CC BY

1. Granaty ułatwiają odchudzanie
Wyciąg z liści granatu może zmniejszać wchłanianie tłuszczu w jelitach. Korzystnie na wagę wpływa także sok z granatów, należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z jego ilością.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Funkcjonowanie społeczne chorych na depresję Lekka dieta na dobry nastrój w upalny dzień Zespół przewlekłego zmęczenia Mały wielki gruczoł Cycle chic, czyli najpopularniejsze rowery wśród Polaków Jak mama może wspierać dojrzewający brzuszek dziecka? Grzybica pochwy Dlaczego musisz jeść rodzynki i orzechy. Fakty i mity na temat rożnych bakalii Witamina C. Gdzie ją znajdziesz? Pachnące stopy: jak tego dokonać? Ryzykowna antykoncepcja Kobiety najlepszymi przyjaciółkami