8 kroków do optymalnej diety

8. Jedz więcej białkaSpożywając większą ilość białka, wpływamy korzystnie na metabolizm, co ułatwia wprowadzanie kolejnych zmian w kwestii nawyków żywieniowych. Proteiny w diecie przyspieszają spalanie kalorii i zmniejszają apetyt.
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

8. Jedz więcej białka
Spożywając większą ilość białka, wpływamy korzystnie na metabolizm, co ułatwia wprowadzanie kolejnych zmian w kwestii nawyków żywieniowych. Proteiny w diecie przyspieszają spalanie kalorii i zmniejszają apetyt.

7. Unikaj złych węglowodanówCukier i węglowodany rafinowane zawierają niewiele składników odżywczych czy błonnika, a do tego prowadzą do przejadania się. Zastąp je zdrowymi węglowodanami zawartymi w owocach, warzywach, ryżu, zbożach i roślinach strączkowych.
Zdjęcie owoców / Shutterstock

7. Unikaj złych węglowodanów
Cukier i węglowodany rafinowane zawierają niewiele składników odżywczych czy błonnika, a do tego prowadzą do przejadania się. Zastąp je zdrowymi węglowodanami zawartymi w owocach, warzywach, ryżu, zbożach i roślinach strączkowych.

6. Jedz zdrowe śniadaniaZaczynasz dzień od miski płatków śniadaniowych? Większość zawiera mnóstwo węglowodanów i cukrów, co prowadzi do wzrostu poziomu glukozy we krwi i uczucia głodu. Lepszym pomysłem na zdrowe śniadanie jest jajko – produkt bogaty w białko, zdrowe tłuszcze i mnóstwo cennych składników odżywczych.
Zdjęcie jajecznicy / Shutterstock

6. Jedz zdrowe śniadania
Zaczynasz dzień od miski płatków śniadaniowych? Większość zawiera mnóstwo węglowodanów i cukrów, co prowadzi do wzrostu poziomu glukozy we krwi i uczucia głodu. Lepszym pomysłem na zdrowe śniadanie jest jajko – produkt bogaty w białko, zdrowe tłuszcze i mnóstwo cennych składników odżywczych.

5. Wybieraj dobre tłuszczeWarto ograniczyć spożycie tłuszczów trans i roślinnych tłuszczów rafinowanych na rzecz tłuszczów nasyconych lub jednonienasyconych. Do diety włączyć należy olej kokosowy, oliwę z oliwek i olej z awokado. Doskonałym źródłem tłuszczu są także orzechy.
Zdjęcie oleju kokosowego / Shutterstock

5. Wybieraj dobre tłuszcze
Warto ograniczyć spożycie tłuszczów trans i roślinnych tłuszczów rafinowanych na rzecz tłuszczów nasyconych lub jednonienasyconych. Do diety włączyć należy olej kokosowy, oliwę z oliwek i olej z awokado. Doskonałym źródłem tłuszczu są także orzechy.

4. Jedz zdrowy lunchPonieważ posiłek ten często spożywamy poza domem, przeważnie do zdrowych nie należy. Tymczasem wystarczy ugotować większy obiad dzień wcześniej i kolejnego dnia rano spakować resztki do pojemnika. W porze lunchu podgrzej danie i gotowe.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Jedz zdrowy lunch
Ponieważ posiłek ten często spożywamy poza domem, przeważnie do zdrowych nie należy. Tymczasem wystarczy ugotować większy obiad dzień wcześniej i kolejnego dnia rano spakować resztki do pojemnika. W porze lunchu podgrzej danie i gotowe.

3. Unikaj produktów przetworzonychPozbądź się z domu wszelkiego niezdrowego, sztucznego jedzenia. Skup się na produktach jakościowych i nieprzetworzonych. Wybieraj artykuły roślinne i zwierzęce, pochodzące z hodowli żywionych trawą.
Zdjęcie jajek / Shutterstock

3. Unikaj produktów przetworzonych
Pozbądź się z domu wszelkiego niezdrowego, sztucznego jedzenia. Skup się na produktach jakościowych i nieprzetworzonych. Wybieraj artykuły roślinne i zwierzęce, pochodzące z hodowli żywionych trawą.

2. Spożywaj mięso i rybyPodstawą obiadowego menu powinno być mięso lub ryba w połączeniu z dużą ilością warzyw. Do tego dodać można ryż lub ziemniaki. Co najmniej 1–2 razy w tygodniu spożywaj ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega-3.
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

2. Spożywaj mięso i ryby
Podstawą obiadowego menu powinno być mięso lub ryba w połączeniu z dużą ilością warzyw. Do tego dodać można ryż lub ziemniaki. Co najmniej 1–2 razy w tygodniu spożywaj ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega-3.

1. Wybieraj odpowiednie przekąskiGdy jesteśmy głodni, chwytamy pierwszą rzecz, jaka wpadnie nam w ręce – najczęściej jest to coś słodkiego. Tymczasem między posiłkami znacznie korzystniej jest zjeść owoc lub garść orzechów.
Zdjęcie orzechów / Shutterstock

1. Wybieraj odpowiednie przekąski
Gdy jesteśmy głodni, chwytamy pierwszą rzecz, jaka wpadnie nam w ręce – najczęściej jest to coś słodkiego. Tymczasem między posiłkami znacznie korzystniej jest zjeść owoc lub garść orzechów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Dieta jednodniowa Jak wytłumaczyć innym, że cierpisz na migrenę? Kosmetyki a płyny biobójcze do dezynfekcji rąk – poznaj płyn do dezynfekcji Trisept MAX i sprawdź, co je różni!MATERIAŁ PROMOCYJNY Muesli - kompozycja otwarta Kwasy omega 3 6 zaskakujących przyczyn wzdęcia Zmagania Edyty z opuchniętymi powiekami Ziewanie Popraw relacje z małżonkiem w 7 prostych krokach Diety dla grup krwi Czego nie robić, kiedy ogarnie nas gniew? Hiperwitaminoza – jak groźna dla zdrowia?