Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada

Mielone konserwy czy klopsy ze słoika często zawierają mniej niż 10 proc. mięsa, za to mnóstwo chemii.

Moda na hamburgery przywędrowała do nas z Ameryki. Oryginalne zrobione są z wysokiej klasy mięsa wołowego, te sprzedawane w polskich sieciach sklepowych – z niewielkiej ilości mięsa, skórek i tłuszczów oraz dodatków chemicznych.

Popularne mielonki czy klopsy ze słoiczka często zawierają mniej niż 10 proc. mięsa, za to mnóstwo odpadków powstałych przy jego oddzielaniu oraz konserwantów oznaczonych literą E. Nie dajmy się nabrać na hasła typu „domowa kuchnia”.  Pamiętajmy, że E250 może powodować powstawanie w organizmie związków rakotwórczych, natomiast E450 zmniejsza wchłanianie wapnia.

Zobaczcie, na co uważać, wybierając gotowe produkty powstałe z mięsa mielonego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW BANANOWA przekąska dla dbających o linię Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego Mirranda Kerr jako samuraj. Ta sesja WYWOŁAŁA SKANDAL!