Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada

Mielone konserwy czy klopsy ze słoika często zawierają mniej niż 10 proc. mięsa, za to mnóstwo chemii.

Moda na hamburgery przywędrowała do nas z Ameryki. Oryginalne zrobione są z wysokiej klasy mięsa wołowego, te sprzedawane w polskich sieciach sklepowych – z niewielkiej ilości mięsa, skórek i tłuszczów oraz dodatków chemicznych.

Popularne mielonki czy klopsy ze słoiczka często zawierają mniej niż 10 proc. mięsa, za to mnóstwo odpadków powstałych przy jego oddzielaniu oraz konserwantów oznaczonych literą E. Nie dajmy się nabrać na hasła typu „domowa kuchnia”.  Pamiętajmy, że E250 może powodować powstawanie w organizmie związków rakotwórczych, natomiast E450 zmniejsza wchłanianie wapnia.

Zobaczcie, na co uważać, wybierając gotowe produkty powstałe z mięsa mielonego.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię To nie są zdjęcia! REALISTYCZNE OBRAZY zostały wykonane długopisem KATE ROZZ ma swój program na Youtube. Udaje REPORTERKĘ W BRAZYLII Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Zbyt KRÓTKI SEN powodem poważnych zaburzeń Pyszne BUŁECZKI z dodatkiem naturalnej witaminy C Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać?