Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety

Do łask wróciły oleje, a u podstawy piramidy jest ruch.

Do niedawna podstawą piramidy prawidłowego odżywiania były produkty z ziarna, takie jak kasza, płatki, pełnoziarnisty chleb czy makaron. Najmniej polecano wszelkiego rodzaju tłuszcze. Teraz do piramidy został włączony ruch, jako niezbędny element, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem i energią.

Co ciekawe, do łask wróciły oleje, które zajmują miejsce zaraz po aktywności fizycznej. Posłuchajcie, co na ten temat mówi dr n. med. Danuta Myłek.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 Źródło zdjęć: Instytut Żywności i Żywienia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji PRAWIE POŁOWA CIĘŻARNYCH z niedoborem ważnego pierwiastka. To niebezpieczne dla dziecka ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać? Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG