Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety

Do łask wróciły oleje, a u podstawy piramidy jest ruch.

Do niedawna podstawą piramidy prawidłowego odżywiania były produkty z ziarna, takie jak kasza, płatki, pełnoziarnisty chleb czy makaron. Najmniej polecano wszelkiego rodzaju tłuszcze. Teraz do piramidy został włączony ruch, jako niezbędny element, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem i energią.

Co ciekawe, do łask wróciły oleje, które zajmują miejsce zaraz po aktywności fizycznej. Posłuchajcie, co na ten temat mówi dr n. med. Danuta Myłek.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 Źródło zdjęć: Instytut Żywności i Żywienia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? Jak WYCZYŚCIĆ SÓL i zadbać o buty po zimie? Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin! „Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka