Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety

Do łask wróciły oleje, a u podstawy piramidy jest ruch.

Do niedawna podstawą piramidy prawidłowego odżywiania były produkty z ziarna, takie jak kasza, płatki, pełnoziarnisty chleb czy makaron. Najmniej polecano wszelkiego rodzaju tłuszcze. Teraz do piramidy został włączony ruch, jako niezbędny element, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem i energią.

Co ciekawe, do łask wróciły oleje, które zajmują miejsce zaraz po aktywności fizycznej. Posłuchajcie, co na ten temat mówi dr n. med. Danuta Myłek.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 Źródło zdjęć: Instytut Żywności i Żywienia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat JEJ SYNOWIE są homoseksualistami DONALD TUSK w X Faktorze! Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Plemienne wojny, porwania i epidemie. Mimo niebezpieczeństw nie chcą wracać do Polski TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony"