Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety

Do łask wróciły oleje, a u podstawy piramidy jest ruch.

Do niedawna podstawą piramidy prawidłowego odżywiania były produkty z ziarna, takie jak kasza, płatki, pełnoziarnisty chleb czy makaron. Najmniej polecano wszelkiego rodzaju tłuszcze. Teraz do piramidy został włączony ruch, jako niezbędny element, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem i energią.

Co ciekawe, do łask wróciły oleje, które zajmują miejsce zaraz po aktywności fizycznej. Posłuchajcie, co na ten temat mówi dr n. med. Danuta Myłek.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 Źródło zdjęć: Instytut Żywności i Żywienia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról!