Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety

Do łask wróciły oleje, a u podstawy piramidy jest ruch.

Do niedawna podstawą piramidy prawidłowego odżywiania były produkty z ziarna, takie jak kasza, płatki, pełnoziarnisty chleb czy makaron. Najmniej polecano wszelkiego rodzaju tłuszcze. Teraz do piramidy został włączony ruch, jako niezbędny element, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem i energią.

Co ciekawe, do łask wróciły oleje, które zajmują miejsce zaraz po aktywności fizycznej. Posłuchajcie, co na ten temat mówi dr n. med. Danuta Myłek.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 Źródło zdjęć: Instytut Żywności i Żywienia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Blogerka testuje... KUBECZEK MENSTRUACYJNY Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń Muszki, mrówki, osy w kuchni. Pozbądź się ich szybko i bez chemii Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie