Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety

Do łask wróciły oleje, a u podstawy piramidy jest ruch.

Do niedawna podstawą piramidy prawidłowego odżywiania były produkty z ziarna, takie jak kasza, płatki, pełnoziarnisty chleb czy makaron. Najmniej polecano wszelkiego rodzaju tłuszcze. Teraz do piramidy został włączony ruch, jako niezbędny element, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem i energią.

Co ciekawe, do łask wróciły oleje, które zajmują miejsce zaraz po aktywności fizycznej. Posłuchajcie, co na ten temat mówi dr n. med. Danuta Myłek.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 Źródło zdjęć: Instytut Żywności i Żywienia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Oczyszczają organizm z toksyn, wspomagają leczenie RAKA. Zastąpią tradycyjną medycynę? Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Jakie ryby jeść, a jakich unikać? Na czarnej liście m.in. TOKSYCZNY TUŃCZYK Michał Piróg z dildem w dłoni w nowym teledysku MASŁOWSKIEJ Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Edukacja seksualna coraz bardziej kontrowersyjna. "To zmusza dzieci do oglądania PORNOGRAFII" Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze?