Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety

Do łask wróciły oleje, a u podstawy piramidy jest ruch.

Do niedawna podstawą piramidy prawidłowego odżywiania były produkty z ziarna, takie jak kasza, płatki, pełnoziarnisty chleb czy makaron. Najmniej polecano wszelkiego rodzaju tłuszcze. Teraz do piramidy został włączony ruch, jako niezbędny element, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem i energią.

Co ciekawe, do łask wróciły oleje, które zajmują miejsce zaraz po aktywności fizycznej. Posłuchajcie, co na ten temat mówi dr n. med. Danuta Myłek.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 Źródło zdjęć: Instytut Żywności i Żywienia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” 25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH Kolejna sesja 81-LETNIEJ Heleny Norowicz. Pojawiła się NA OKŁADCE magazynu kobiecego! RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie"