Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH

Benzoesan sodu w połączeniu z witaminą C może przekształcić się w substancję rakotwórczą.

Bajecznie kolorowe, kuszą ceną i oryginalnymi smakami. Ale napoje gazowane to nierzadko tykająca bomba. W ich skład wchodzą te same substancje, które możemy spotkać w chemii gospodarczej. Jedną z nich jest błękit brylantowy (E 133), zakazany w niektórych krajach jako związek wywołujący astmę, pokrzywkę czy katar sienny. Natomiast karmel amoniakalny (E 150 C) powoduje nadpobudliwość, a nawet bezpłodność.

W każdej butelce są też niebezpieczne konserwanty, w tym popularny benzoesan sodu, który w połączeniu z witaminą C może przekształcić się w substancję rakotwórczą. Nie zapominajmy też, że pijąc kolorowe napoje, dostarczamy organizmowi ogromne ilości cukru.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie?