Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH

Benzoesan sodu w połączeniu z witaminą C może przekształcić się w substancję rakotwórczą.

Bajecznie kolorowe, kuszą ceną i oryginalnymi smakami. Ale napoje gazowane to nierzadko tykająca bomba. W ich skład wchodzą te same substancje, które możemy spotkać w chemii gospodarczej. Jedną z nich jest błękit brylantowy (E 133), zakazany w niektórych krajach jako związek wywołujący astmę, pokrzywkę czy katar sienny. Natomiast karmel amoniakalny (E 150 C) powoduje nadpobudliwość, a nawet bezpłodność.

W każdej butelce są też niebezpieczne konserwanty, w tym popularny benzoesan sodu, który w połączeniu z witaminą C może przekształcić się w substancję rakotwórczą. Nie zapominajmy też, że pijąc kolorowe napoje, dostarczamy organizmowi ogromne ilości cukru.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut