Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET

Niemal 18-procentowa różnica wynika z tego, że kobiety rzadziej zajmują kierownicze i dyrektorskie stanowiska.

Średnio 18 proc. wynosi różnicaw  zarobkach kobiet w stosunku do mężczyzn. Mniejsze pensje są jednak głównie skutkiem tego, że kobiety rzadziej zajmują kierownicze i dyrektorskie stanowiska. Na poziomie specjalistów 40 proc. zatrudnionych to kobiety, ale tylko niespełna co czwarty dyrektor nie jest mężczyzną.

Są jednak branże, gdzie kobiety zarabiają podobnie, bądź nawet więcej niż mężczyźni. Są to takie obszary, jak administracja biurowa, czyli sekretarki, asystentki – mówi Maciej Bąk, ekspert ds. raportów wynagrodzeń. Mówimy również o niektórych obszarach marketingu, HR, działów kadr i płac, ale te obszary są niestety mniejszością i stanowią mniejszość próbki.

Źródło: Newseria Biznes

Źródło zdjęć: Shuttrstock

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby" Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie To one będą królowały w tym sezonie. Wraca moda sprzed lat Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM