Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych

Na nietrzymanie moczu najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży.

W Polsce z nietrzymaniem moczu zmaga się ponad 4 mln osób. To poważne schorzenie, które w sposób znaczący wpływa na jakość życia chorych, ogranicza ich aktywność zawodową i życie towarzyskie, prowadzi do całkowitej izolacji ze społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach do depresji a nawet prób samobójczych.

Problem coraz częściej dotyczy osób młodych. Badania wskazują, że nawet 10–15 proc. z nich cierpi na nadreaktywność pęcherza moczowego. Najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży. Mimo ogromnej skali zjawiska, w Polsce to wciąż temat tabu. Tymczasem oprócz wstydu, osoby z nietrzymaniem moczu muszą zmagać się innymi niedogodnościami, np. z odnalezieniem pobliskiej toalety.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych!