Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych

Na nietrzymanie moczu najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży.

W Polsce z nietrzymaniem moczu zmaga się ponad 4 mln osób. To poważne schorzenie, które w sposób znaczący wpływa na jakość życia chorych, ogranicza ich aktywność zawodową i życie towarzyskie, prowadzi do całkowitej izolacji ze społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach do depresji a nawet prób samobójczych.

Problem coraz częściej dotyczy osób młodych. Badania wskazują, że nawet 10–15 proc. z nich cierpi na nadreaktywność pęcherza moczowego. Najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży. Mimo ogromnej skali zjawiska, w Polsce to wciąż temat tabu. Tymczasem oprócz wstydu, osoby z nietrzymaniem moczu muszą zmagać się innymi niedogodnościami, np. z odnalezieniem pobliskiej toalety.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie UMIĘŚNIONE CIAŁO Holenderki robi furorę w internecie