Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych

Na nietrzymanie moczu najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży.

W Polsce z nietrzymaniem moczu zmaga się ponad 4 mln osób. To poważne schorzenie, które w sposób znaczący wpływa na jakość życia chorych, ogranicza ich aktywność zawodową i życie towarzyskie, prowadzi do całkowitej izolacji ze społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach do depresji a nawet prób samobójczych.

Problem coraz częściej dotyczy osób młodych. Badania wskazują, że nawet 10–15 proc. z nich cierpi na nadreaktywność pęcherza moczowego. Najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży. Mimo ogromnej skali zjawiska, w Polsce to wciąż temat tabu. Tymczasem oprócz wstydu, osoby z nietrzymaniem moczu muszą zmagać się innymi niedogodnościami, np. z odnalezieniem pobliskiej toalety.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Podnoszą ciężary i wciąż czują się atrakcyjnie. Tak wyglądają polskie sztangistki Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Dla dziecka to prawdziwa trauma. Jak uchronić je przed PORNOGRAFIĄ? Jest prekursorką artystycznego SELFIE. Jej zdjęcie konkuruje z kultowymi fotografiami świata Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli?