Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych

Na nietrzymanie moczu najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży.

W Polsce z nietrzymaniem moczu zmaga się ponad 4 mln osób. To poważne schorzenie, które w sposób znaczący wpływa na jakość życia chorych, ogranicza ich aktywność zawodową i życie towarzyskie, prowadzi do całkowitej izolacji ze społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach do depresji a nawet prób samobójczych.

Problem coraz częściej dotyczy osób młodych. Badania wskazują, że nawet 10–15 proc. z nich cierpi na nadreaktywność pęcherza moczowego. Najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży. Mimo ogromnej skali zjawiska, w Polsce to wciąż temat tabu. Tymczasem oprócz wstydu, osoby z nietrzymaniem moczu muszą zmagać się innymi niedogodnościami, np. z odnalezieniem pobliskiej toalety.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI "No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet Staruszkowie udowodnili, że na marzenia nigdy nie jest za późno! Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej!