Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych

Na nietrzymanie moczu najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży.

W Polsce z nietrzymaniem moczu zmaga się ponad 4 mln osób. To poważne schorzenie, które w sposób znaczący wpływa na jakość życia chorych, ogranicza ich aktywność zawodową i życie towarzyskie, prowadzi do całkowitej izolacji ze społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach do depresji a nawet prób samobójczych.

Problem coraz częściej dotyczy osób młodych. Badania wskazują, że nawet 10–15 proc. z nich cierpi na nadreaktywność pęcherza moczowego. Najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży. Mimo ogromnej skali zjawiska, w Polsce to wciąż temat tabu. Tymczasem oprócz wstydu, osoby z nietrzymaniem moczu muszą zmagać się innymi niedogodnościami, np. z odnalezieniem pobliskiej toalety.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Plemienne wojny, porwania i epidemie. Mimo niebezpieczeństw nie chcą wracać do Polski Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Chipsy, frytki, burgery. Ulubione fast foody w zdrowszym wydaniu Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie!