Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych

Na nietrzymanie moczu najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży.

W Polsce z nietrzymaniem moczu zmaga się ponad 4 mln osób. To poważne schorzenie, które w sposób znaczący wpływa na jakość życia chorych, ogranicza ich aktywność zawodową i życie towarzyskie, prowadzi do całkowitej izolacji ze społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach do depresji a nawet prób samobójczych.

Problem coraz częściej dotyczy osób młodych. Badania wskazują, że nawet 10–15 proc. z nich cierpi na nadreaktywność pęcherza moczowego. Najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży. Mimo ogromnej skali zjawiska, w Polsce to wciąż temat tabu. Tymczasem oprócz wstydu, osoby z nietrzymaniem moczu muszą zmagać się innymi niedogodnościami, np. z odnalezieniem pobliskiej toalety.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? JEJ SYNOWIE są homoseksualistami Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura