Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych

Na nietrzymanie moczu najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży.

W Polsce z nietrzymaniem moczu zmaga się ponad 4 mln osób. To poważne schorzenie, które w sposób znaczący wpływa na jakość życia chorych, ogranicza ich aktywność zawodową i życie towarzyskie, prowadzi do całkowitej izolacji ze społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach do depresji a nawet prób samobójczych.

Problem coraz częściej dotyczy osób młodych. Badania wskazują, że nawet 10–15 proc. z nich cierpi na nadreaktywność pęcherza moczowego. Najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży. Mimo ogromnej skali zjawiska, w Polsce to wciąż temat tabu. Tymczasem oprócz wstydu, osoby z nietrzymaniem moczu muszą zmagać się innymi niedogodnościami, np. z odnalezieniem pobliskiej toalety.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin MOKRE BUTY? Tak je wysuszysz i nadasz piękny zapach Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości