Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych

Na nietrzymanie moczu najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży.

W Polsce z nietrzymaniem moczu zmaga się ponad 4 mln osób. To poważne schorzenie, które w sposób znaczący wpływa na jakość życia chorych, ogranicza ich aktywność zawodową i życie towarzyskie, prowadzi do całkowitej izolacji ze społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach do depresji a nawet prób samobójczych.

Problem coraz częściej dotyczy osób młodych. Badania wskazują, że nawet 10–15 proc. z nich cierpi na nadreaktywność pęcherza moczowego. Najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży. Mimo ogromnej skali zjawiska, w Polsce to wciąż temat tabu. Tymczasem oprócz wstydu, osoby z nietrzymaniem moczu muszą zmagać się innymi niedogodnościami, np. z odnalezieniem pobliskiej toalety.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany! JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa