Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych

Na nietrzymanie moczu najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży.

W Polsce z nietrzymaniem moczu zmaga się ponad 4 mln osób. To poważne schorzenie, które w sposób znaczący wpływa na jakość życia chorych, ogranicza ich aktywność zawodową i życie towarzyskie, prowadzi do całkowitej izolacji ze społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach do depresji a nawet prób samobójczych.

Problem coraz częściej dotyczy osób młodych. Badania wskazują, że nawet 10–15 proc. z nich cierpi na nadreaktywność pęcherza moczowego. Najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz panie w ciąży. Mimo ogromnej skali zjawiska, w Polsce to wciąż temat tabu. Tymczasem oprócz wstydu, osoby z nietrzymaniem moczu muszą zmagać się innymi niedogodnościami, np. z odnalezieniem pobliskiej toalety.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Prosty przepis na efektowny deser z TAPIOKI i MUSU Z MANGO Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI!