8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE

Prawie 8 mln Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi.

Problemy ze zdrowiem psychicznym ma jedna czwarta ludzi, a choroby psychiczne stanowią już 20 proc. wszystkich chorób w Europie. Dane Instytutu Psychiatrii i Neurologii wskazują, że prawie 8 mln Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi.

Tylko na schizofrenię w Polsce cierpi ok. 380–400 tys. osób. Jest to choroba psychiczna wymagająca wieloletniego leczenia, jednak od 60 do 70 proc. pacjentów nie stosuje się do zaleceń lekarskich. Do ich stosowania zniechęca na przykład konieczność codziennego przyjmowania lekarstw. Schizofrenia od kilku lat znajduje się na 4. miejscu wśród chorób generujących największe wydatki ZUS, plasując się za chorobami układu krążenia, nowotworami i chorobami układu kostno-stawowego. Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Teraz zwrot zakupionego towaru jest łatwiejszy. Wystarczy znać przepisy Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Premier TUSK śpiewa "Hey Jude" w kancelarii! Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Przepis na długowieczność? Posłuchajcie 91-LATKA!