8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE

Prawie 8 mln Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi.

Problemy ze zdrowiem psychicznym ma jedna czwarta ludzi, a choroby psychiczne stanowią już 20 proc. wszystkich chorób w Europie. Dane Instytutu Psychiatrii i Neurologii wskazują, że prawie 8 mln Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi.

Tylko na schizofrenię w Polsce cierpi ok. 380–400 tys. osób. Jest to choroba psychiczna wymagająca wieloletniego leczenia, jednak od 60 do 70 proc. pacjentów nie stosuje się do zaleceń lekarskich. Do ich stosowania zniechęca na przykład konieczność codziennego przyjmowania lekarstw. Schizofrenia od kilku lat znajduje się na 4. miejscu wśród chorób generujących największe wydatki ZUS, plasując się za chorobami układu krążenia, nowotworami i chorobami układu kostno-stawowego. Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią"