8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE

Prawie 8 mln Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi.

Problemy ze zdrowiem psychicznym ma jedna czwarta ludzi, a choroby psychiczne stanowią już 20 proc. wszystkich chorób w Europie. Dane Instytutu Psychiatrii i Neurologii wskazują, że prawie 8 mln Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi.

Tylko na schizofrenię w Polsce cierpi ok. 380–400 tys. osób. Jest to choroba psychiczna wymagająca wieloletniego leczenia, jednak od 60 do 70 proc. pacjentów nie stosuje się do zaleceń lekarskich. Do ich stosowania zniechęca na przykład konieczność codziennego przyjmowania lekarstw. Schizofrenia od kilku lat znajduje się na 4. miejscu wśród chorób generujących największe wydatki ZUS, plasując się za chorobami układu krążenia, nowotworami i chorobami układu kostno-stawowego. Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy Pracodawca musi być na to gotowy. Nawet 60 dni w roku WOLNYCH OD PRACY dla rodziców Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła!