8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE

Prawie 8 mln Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi.

Problemy ze zdrowiem psychicznym ma jedna czwarta ludzi, a choroby psychiczne stanowią już 20 proc. wszystkich chorób w Europie. Dane Instytutu Psychiatrii i Neurologii wskazują, że prawie 8 mln Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi.

Tylko na schizofrenię w Polsce cierpi ok. 380–400 tys. osób. Jest to choroba psychiczna wymagająca wieloletniego leczenia, jednak od 60 do 70 proc. pacjentów nie stosuje się do zaleceń lekarskich. Do ich stosowania zniechęca na przykład konieczność codziennego przyjmowania lekarstw. Schizofrenia od kilku lat znajduje się na 4. miejscu wśród chorób generujących największe wydatki ZUS, plasując się za chorobami układu krążenia, nowotworami i chorobami układu kostno-stawowego. Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Poranne ćwiczenia na czczo to błąd. KONRAD GACA obala mity Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi!