Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu

Problemy z krzepliwością krwi, tarczycą czy przysadką mózgową - to tylko niektóre zaburzenia, które można wykryć obserwując cykl miesiączkowy.

Prawidłowy cykl miesiączkowy powtarza się regularnie co ok. 25–35 dni i trwa około 4 dni. Co jednak, gdy menstruacja odbiega od normy?

Zmiany w cyklu menstruacyjnym mogą sygnalizować istotne zmiany, zaburzenia, a nawet choroby. Zbyt obfity okres to często wynik problemów z krzepliwością krwi, obniżonych parametrów czerwonych krwinek, pojawienia się mięśniaków, a zbyt skąpe miesiączki mogą oznaczać zaburzenia tarczycy i problemy w funkcjonowaniu przysadki mózgowej.

Ginekolog Urszula Brocka-Zakrzewska podpowiada, jak obserwować niepokojące objawy w czasie miesiączki i kiedy reagować na ewentualne zmiany.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK? Plemienne wojny, porwania i epidemie. Mimo niebezpieczeństw nie chcą wracać do Polski Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało