Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu

Problemy z krzepliwością krwi, tarczycą czy przysadką mózgową - to tylko niektóre zaburzenia, które można wykryć obserwując cykl miesiączkowy.

Prawidłowy cykl miesiączkowy powtarza się regularnie co ok. 25–35 dni i trwa około 4 dni. Co jednak, gdy menstruacja odbiega od normy?

Zmiany w cyklu menstruacyjnym mogą sygnalizować istotne zmiany, zaburzenia, a nawet choroby. Zbyt obfity okres to często wynik problemów z krzepliwością krwi, obniżonych parametrów czerwonych krwinek, pojawienia się mięśniaków, a zbyt skąpe miesiączki mogą oznaczać zaburzenia tarczycy i problemy w funkcjonowaniu przysadki mózgowej.

Ginekolog Urszula Brocka-Zakrzewska podpowiada, jak obserwować niepokojące objawy w czasie miesiączki i kiedy reagować na ewentualne zmiany.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu UMIĘŚNIONE CIAŁO Holenderki robi furorę w internecie Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE!