Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu

Problemy z krzepliwością krwi, tarczycą czy przysadką mózgową - to tylko niektóre zaburzenia, które można wykryć obserwując cykl miesiączkowy.

Prawidłowy cykl miesiączkowy powtarza się regularnie co ok. 25–35 dni i trwa około 4 dni. Co jednak, gdy menstruacja odbiega od normy?

Zmiany w cyklu menstruacyjnym mogą sygnalizować istotne zmiany, zaburzenia, a nawet choroby. Zbyt obfity okres to często wynik problemów z krzepliwością krwi, obniżonych parametrów czerwonych krwinek, pojawienia się mięśniaków, a zbyt skąpe miesiączki mogą oznaczać zaburzenia tarczycy i problemy w funkcjonowaniu przysadki mózgowej.

Ginekolog Urszula Brocka-Zakrzewska podpowiada, jak obserwować niepokojące objawy w czasie miesiączki i kiedy reagować na ewentualne zmiany.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA? Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Jakie ryby jeść, a jakich unikać? Na czarnej liście m.in. TOKSYCZNY TUŃCZYK UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Jak z nim walczyć? Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść?