Czego nie jeść podczas miesiączki?

10. Objawy menstruacji, a żywnośćBolesne skurcze brzucha, wahania nastroju czy wzdęcia – to objawy najczęściej towarzyszące menstruacji. Czy wiedziałaś, że niektóre produkty spożywcze mogą doprowadzić do ich nasilenia? Dowiedz się, czego lepiej nie spożywać w trakcie miesiączki.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Objawy menstruacji, a żywność
Bolesne skurcze brzucha, wahania nastroju czy wzdęcia – to objawy najczęściej towarzyszące menstruacji. Czy wiedziałaś, że niektóre produkty spożywcze mogą doprowadzić do ich nasilenia? Dowiedz się, czego lepiej nie spożywać w trakcie miesiączki.

9. AlkoholAlkohol niestety nasila wszystkie niekorzystne objawy towarzyszące menstruacji. Po spożyciu lampki czerwonego wina możesz się spodziewać, że zwiększą się dolegliwości bólowe brzucha.
Zdjęcie autorstwa PDPhotos / CC BY

9. Alkohol
Alkohol niestety nasila wszystkie niekorzystne objawy towarzyszące menstruacji. Po spożyciu lampki czerwonego wina możesz się spodziewać, że zwiększą się dolegliwości bólowe brzucha.

8. Tłuste mięsoW tłustym mięsie występują pokaźne ilości tłuszczy nasyconych, które nie są korzystne dla zdrowia. Mogą one nasilać stany zapalne oraz dolegliwości bólowe toczące się w organizmie. Zdecydowanie lepiej w tym czasie zastąpić je zdrowymi tłuszczami znajdującymi się w rybach.
Zdjęcie autorstwa cegoh / CC BY

8. Tłuste mięso
W tłustym mięsie występują pokaźne ilości tłuszczy nasyconych, które nie są korzystne dla zdrowia. Mogą one nasilać stany zapalne oraz dolegliwości bólowe toczące się w organizmie. Zdecydowanie lepiej w tym czasie zastąpić je zdrowymi tłuszczami znajdującymi się w rybach.

7. LodyMogłoby się wydawać, że pucharek lodów to idealny sposób na poprawę nastroju w trakcie okresu. Niestety lody zawierają w składzie spore ilości niezdrowych tłuszczów utwardzonych, które nie tylko są niezdrowe, ale jednocześnie mogą nasilać złe samopoczucie.
Zdjęcie autorstwa Rizka Budiati / CC BY

7. Lody
Mogłoby się wydawać, że pucharek lodów to idealny sposób na poprawę nastroju w trakcie okresu. Niestety lody zawierają w składzie spore ilości niezdrowych tłuszczów utwardzonych, które nie tylko są niezdrowe, ale jednocześnie mogą nasilać złe samopoczucie.

6. ChipsyTo kolejna grupa produktów obfitujących w niekorzystne dla organizmu tłuszcze. Poza tym, chipsy zawierają w sobie spore ilości soli, która może powodować wzdęcia i inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

6. Chipsy
To kolejna grupa produktów obfitujących w niekorzystne dla organizmu tłuszcze. Poza tym, chipsy zawierają w sobie spore ilości soli, która może powodować wzdęcia i inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

5. Maślany CroissantUnoszący się nad piekarnią apetyczny zapach zapiekanych maślanych rogalików przyciągnie uwagę niejednej osoby. Niestety wypiek ten jest bogaty w tłuszcze trans, które mogą przyczynić się do podniesienia poziomu estrogenu we krwi – hormonu, którego nadmiar powoduje silne wahania nastroju.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

5. Maślany Croissant
Unoszący się nad piekarnią apetyczny zapach zapiekanych maślanych rogalików przyciągnie uwagę niejednej osoby. Niestety wypiek ten jest bogaty w tłuszcze trans, które mogą przyczynić się do podniesienia poziomu estrogenu we krwi – hormonu, którego nadmiar powoduje silne wahania nastroju.

4. KawaMiłośniczki kawy powinny zrezygnować z popijania tego napoju w trakcie okresu. Badania naukowe sugerują, że zawarta jej składzie kofeina może nasilić bóle miesiączkowe. Co więcej, może ona doprowadzić do zaburzeń snu, a to z kolei ma negatywny wpływ na samopoczucie.
Zdjęcie autorstwa kropekk_pl / CC BY

4. Kawa
Miłośniczki kawy powinny zrezygnować z popijania tego napoju w trakcie okresu. Badania naukowe sugerują, że zawarta jej składzie kofeina może nasilić bóle miesiączkowe. Co więcej, może ona doprowadzić do zaburzeń snu, a to z kolei ma negatywny wpływ na samopoczucie.

3. Napoje energetycznePodobnie jak kawa zawierają w składzie kofeinę lub inne substancje pobudzające, które mogą zintensyfikować dolegliwości towarzyszące menstruacji. Ponadto, znajdują się w nich spore substancje substancji chemicznych (np. barwniki), które mogą wywołać dyskomfort ze strony układu pokarmowego.
Zdjęcie autorstwa noelsch / CC BY

3. Napoje energetyczne
Podobnie jak kawa zawierają w składzie kofeinę lub inne substancje pobudzające, które mogą zintensyfikować dolegliwości towarzyszące menstruacji. Ponadto, znajdują się w nich spore substancje substancji chemicznych (np. barwniki), które mogą wywołać dyskomfort ze strony układu pokarmowego.

2. Żywność bogata w cukierW trakcie menstruacji sięgasz po słodycze, aby poprawić sobie nastrój? Rzeczywiście zawarty w ich składzie cukier wpływa na poprawę nastroju. Niestety jest to jedynie tymczasowe działanie, które szybko przemija. Co więcej, nadmiar cukru może nasilić dolegliwości żołądkowe. Zamiast słodyczy wybieraj raczej naturalnie słodkie produkty, np. owoce.
Zdjęcie autorstwa Eric Hossinger / CC BY

2. Żywność bogata w cukier
W trakcie menstruacji sięgasz po słodycze, aby poprawić sobie nastrój? Rzeczywiście zawarty w ich składzie cukier wpływa na poprawę nastroju. Niestety jest to jedynie tymczasowe działanie, które szybko przemija. Co więcej, nadmiar cukru może nasilić dolegliwości żołądkowe. Zamiast słodyczy wybieraj raczej naturalnie słodkie produkty, np. owoce.

1. Dobre samopoczucie w czasie menstruacjiUnikając wcześniej wymienionej żywności możesz przyczynić się do ograniczenia dolegliwości typowych przy wystąpieniu miesiączki. Dzięki temu poprawisz również swoje samopoczucie.

1. Dobre samopoczucie w czasie menstruacji
Unikając wcześniej wymienionej żywności możesz przyczynić się do ograniczenia dolegliwości typowych przy wystąpieniu miesiączki. Dzięki temu poprawisz również swoje samopoczucie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Ketchup Cudowny tatuś? Makaron a zdrowie Łupież - jak z nim walczyć? A ty się badasz? Chlor w basenie – szkodzi czy nie? 155. urodziny Hajoty Poznaj 9 ukrytych niebezpieczeństw związanych z paleniem Jak uratować życie? Metoda metamorfozy uśmiechu – licówki Naturalna witamina C Czy wiesz, jak wygrać z rakiem?