Pierwsze symptomy ciąży

10. Objawy typowe dla ciążyWiększość kobiet będących w ciąży doświadcza charakterystycznych dla tego stanu objawów. Dowiedz się, jakie są pierwsze symptomy ciąży. Być może okaże się, że powinnaś się udać do ginekologa.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Objawy typowe dla ciąży
Większość kobiet będących w ciąży doświadcza charakterystycznych dla tego stanu objawów. Dowiedz się, jakie są pierwsze symptomy ciąży. Być może okaże się, że powinnaś się udać do ginekologa.

9. Brak miesiączkiTo jeden z najczęściej dostrzegalnych symptomów, który może świadczyć o ciąży. Oczywiście warto pamiętać o tym, że w sporadycznych przypadkach u kobiet ciężarnych miesiączka może występować przez kilka miesięcy od momentu zapłodnienia.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

9. Brak miesiączki
To jeden z najczęściej dostrzegalnych symptomów, który może świadczyć o ciąży. Oczywiście warto pamiętać o tym, że w sporadycznych przypadkach u kobiet ciężarnych miesiączka może występować przez kilka miesięcy od momentu zapłodnienia.

8. Omdlenia i zawroty głowyKobiety bardzo często doświadczają objawów takich jak omdlenia oraz zawroty głowy w ciągu pierwszych trzech trymestrów ciąży. O tych dolegliwościach warto poinformować, gdyż może to być związane z obniżeniem ciśnienia czy niedostatecznym dopływem krwi do mózgu.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

8. Omdlenia i zawroty głowy
Kobiety bardzo często doświadczają objawów takich jak omdlenia oraz zawroty głowy w ciągu pierwszych trzech trymestrów ciąży. O tych dolegliwościach warto poinformować, gdyż może to być związane z obniżeniem ciśnienia czy niedostatecznym dopływem krwi do mózgu.

7. Nudności i wymiotyNudności i wymioty zazwyczaj pojawiają się w 3-4 tygodniu ciąży. Jest to związane ze zwiększonym stężeniem gonadotropiny kosmówkowej u kobiet ciężarnych. Zazwyczaj objawy te samoistnie ustępują do trzeciego miesiąca ciąży.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Nudności i wymioty
Nudności i wymioty zazwyczaj pojawiają się w 3-4 tygodniu ciąży. Jest to związane ze zwiększonym stężeniem gonadotropiny kosmówkowej u kobiet ciężarnych. Zazwyczaj objawy te samoistnie ustępują do trzeciego miesiąca ciąży.

6. Roztargnienie i zapominalstwoKobiety ciężarne często mają problem z zapamiętywaniem różnych informacji. Co więcej, często dotykają ich zaburzenia koncentracji, co uniemożliwia im skupienie się na wykonywaniu podstawowych czynności w pracy czy w domu.

6. Roztargnienie i zapominalstwo
Kobiety ciężarne często mają problem z zapamiętywaniem różnych informacji. Co więcej, często dotykają ich zaburzenia koncentracji, co uniemożliwia im skupienie się na wykonywaniu podstawowych czynności w pracy czy w domu.

5. Tkliwość piersiJeżeli twoje piersi nagle zrobiły się wyjątkowo wrażliwe, a każdy dotyk sprawia ból – być może jesteś w ciąży. Koniecznie skonsultuj się w tej sprawie z ginekologiem.

5. Tkliwość piersi
Jeżeli twoje piersi nagle zrobiły się wyjątkowo wrażliwe, a każdy dotyk sprawia ból – być może jesteś w ciąży. Koniecznie skonsultuj się w tej sprawie z ginekologiem.

4. Silne zmęczenieKobiety będące w ciąży już w pierwszych tygodniach jej trwania doświadczają silnego zmęczenia i uczucia senności w ciągu dnia. To naturalna reakcja organizmu na ten stan fizjologiczny.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Silne zmęczenie
Kobiety będące w ciąży już w pierwszych tygodniach jej trwania doświadczają silnego zmęczenia i uczucia senności w ciągu dnia. To naturalna reakcja organizmu na ten stan fizjologiczny.

3. Parcie na pęcherzW ciągu pierwszego trymestru ciąży obserwuje się wzmożone parcie na pęcherz. Jest to całkowicie naturalny objaw i nie powinien budzić u kobiety niepokoju.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Parcie na pęcherz
W ciągu pierwszego trymestru ciąży obserwuje się wzmożone parcie na pęcherz. Jest to całkowicie naturalny objaw i nie powinien budzić u kobiety niepokoju.

2. RozdrażnienieW trakcie ciąży obserwuje się gwałtowny wzrost poziomu hormonów we krwi. To z kolei może przyczynić się do częstych wahań nastroju oraz silnego rozdrażnienia kobiety w ciąży.

2. Rozdrażnienie
W trakcie ciąży obserwuje się gwałtowny wzrost poziomu hormonów we krwi. To z kolei może przyczynić się do częstych wahań nastroju oraz silnego rozdrażnienia kobiety w ciąży.

1. PrzeczucieKobiety bardzo często doświadczają przeczucia, że mogą być w ciąży. Towarzyszy im wtedy lęk pomieszany z radością. Lepiej nie lekceważyć sygnałów tego typu, które podświadomie wysyła organizm.

1. Przeczucie
Kobiety bardzo często doświadczają przeczucia, że mogą być w ciąży. Towarzyszy im wtedy lęk pomieszany z radością. Lepiej nie lekceważyć sygnałów tego typu, które podświadomie wysyła organizm.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Sposób porodu a wpływ na rodzaj i liczbę bakterii jaką nabywa noworodek Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona sponsorem programu "Matura na 100 procent" CURAPROX POP ART Limitowana edycja CS 5460 ultra soft Wakacje z rodziną. Podróżny must-have od CLEANIC Kosmetyki do opalania dla dzieci - Soraya Dziecko w podróży. Chusteczki Kindii Pure w małym, wygodnym opakowaniu W trosce o skórę Twojego maleństwa – linia kosmetyków dla niemowląt od Nûby dostępna w Polsce Smaki Francji - kulinarna podróż po kraju wina i sera Gerber zaprasza na obiadek z rybką Jak zachęcić dziecko do nauki? Czy wiesz, o jakim prezencie pod choinkę marzy twoja córka? Rozszerzanie diety niemowląt – poznaj fakty i mity Nowy Ariel Baby. Otulająca miękkość ubrań dla delikatnej skóry Last Minute bez tajemnic - jak zarezerwować tanie wakacje? Pielęgnacja skóry atopowej u najmłodszych dzieci Ski Kid Deodorant® – podkolanówki narciarskie dla dzieci – nowe kolory Jakie badania należy wykonać na poszczególnych etapach ciąży? Oto praktyczny przewodnik dla przyszłej mamy Niech moc lego® Star Wars™ Łotr 1 będzie z wami! Pomysły na prezent dla chłopaka pod choinkę Nie dajcie się rutynie! Jak zadbać o związek? Skok rozwojowy u niemowlaka - 8 objawów, które mogą martwić rodziców, choć nie powinny The Beatles i "Żółta łódź podwodna" w wersji LEGO! 3 gry, które ucieszą dziecko i nie zmęczą dorosłego 5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej