Pierwsze symptomy ciąży

10. Objawy typowe dla ciążyWiększość kobiet będących w ciąży doświadcza charakterystycznych dla tego stanu objawów. Dowiedz się, jakie są pierwsze symptomy ciąży. Być może okaże się, że powinnaś się udać do ginekologa.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Objawy typowe dla ciąży
Większość kobiet będących w ciąży doświadcza charakterystycznych dla tego stanu objawów. Dowiedz się, jakie są pierwsze symptomy ciąży. Być może okaże się, że powinnaś się udać do ginekologa.

9. Brak miesiączkiTo jeden z najczęściej dostrzegalnych symptomów, który może świadczyć o ciąży. Oczywiście warto pamiętać o tym, że w sporadycznych przypadkach u kobiet ciężarnych miesiączka może występować przez kilka miesięcy od momentu zapłodnienia.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

9. Brak miesiączki
To jeden z najczęściej dostrzegalnych symptomów, który może świadczyć o ciąży. Oczywiście warto pamiętać o tym, że w sporadycznych przypadkach u kobiet ciężarnych miesiączka może występować przez kilka miesięcy od momentu zapłodnienia.

8. Omdlenia i zawroty głowyKobiety bardzo często doświadczają objawów takich jak omdlenia oraz zawroty głowy w ciągu pierwszych trzech trymestrów ciąży. O tych dolegliwościach warto poinformować, gdyż może to być związane z obniżeniem ciśnienia czy niedostatecznym dopływem krwi do mózgu.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

8. Omdlenia i zawroty głowy
Kobiety bardzo często doświadczają objawów takich jak omdlenia oraz zawroty głowy w ciągu pierwszych trzech trymestrów ciąży. O tych dolegliwościach warto poinformować, gdyż może to być związane z obniżeniem ciśnienia czy niedostatecznym dopływem krwi do mózgu.

7. Nudności i wymiotyNudności i wymioty zazwyczaj pojawiają się w 3-4 tygodniu ciąży. Jest to związane ze zwiększonym stężeniem gonadotropiny kosmówkowej u kobiet ciężarnych. Zazwyczaj objawy te samoistnie ustępują do trzeciego miesiąca ciąży.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Nudności i wymioty
Nudności i wymioty zazwyczaj pojawiają się w 3-4 tygodniu ciąży. Jest to związane ze zwiększonym stężeniem gonadotropiny kosmówkowej u kobiet ciężarnych. Zazwyczaj objawy te samoistnie ustępują do trzeciego miesiąca ciąży.

6. Roztargnienie i zapominalstwoKobiety ciężarne często mają problem z zapamiętywaniem różnych informacji. Co więcej, często dotykają ich zaburzenia koncentracji, co uniemożliwia im skupienie się na wykonywaniu podstawowych czynności w pracy czy w domu.

6. Roztargnienie i zapominalstwo
Kobiety ciężarne często mają problem z zapamiętywaniem różnych informacji. Co więcej, często dotykają ich zaburzenia koncentracji, co uniemożliwia im skupienie się na wykonywaniu podstawowych czynności w pracy czy w domu.

5. Tkliwość piersiJeżeli twoje piersi nagle zrobiły się wyjątkowo wrażliwe, a każdy dotyk sprawia ból – być może jesteś w ciąży. Koniecznie skonsultuj się w tej sprawie z ginekologiem.

5. Tkliwość piersi
Jeżeli twoje piersi nagle zrobiły się wyjątkowo wrażliwe, a każdy dotyk sprawia ból – być może jesteś w ciąży. Koniecznie skonsultuj się w tej sprawie z ginekologiem.

4. Silne zmęczenieKobiety będące w ciąży już w pierwszych tygodniach jej trwania doświadczają silnego zmęczenia i uczucia senności w ciągu dnia. To naturalna reakcja organizmu na ten stan fizjologiczny.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Silne zmęczenie
Kobiety będące w ciąży już w pierwszych tygodniach jej trwania doświadczają silnego zmęczenia i uczucia senności w ciągu dnia. To naturalna reakcja organizmu na ten stan fizjologiczny.

3. Parcie na pęcherzW ciągu pierwszego trymestru ciąży obserwuje się wzmożone parcie na pęcherz. Jest to całkowicie naturalny objaw i nie powinien budzić u kobiety niepokoju.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Parcie na pęcherz
W ciągu pierwszego trymestru ciąży obserwuje się wzmożone parcie na pęcherz. Jest to całkowicie naturalny objaw i nie powinien budzić u kobiety niepokoju.

2. RozdrażnienieW trakcie ciąży obserwuje się gwałtowny wzrost poziomu hormonów we krwi. To z kolei może przyczynić się do częstych wahań nastroju oraz silnego rozdrażnienia kobiety w ciąży.

2. Rozdrażnienie
W trakcie ciąży obserwuje się gwałtowny wzrost poziomu hormonów we krwi. To z kolei może przyczynić się do częstych wahań nastroju oraz silnego rozdrażnienia kobiety w ciąży.

1. PrzeczucieKobiety bardzo często doświadczają przeczucia, że mogą być w ciąży. Towarzyszy im wtedy lęk pomieszany z radością. Lepiej nie lekceważyć sygnałów tego typu, które podświadomie wysyła organizm.

1. Przeczucie
Kobiety bardzo często doświadczają przeczucia, że mogą być w ciąży. Towarzyszy im wtedy lęk pomieszany z radością. Lepiej nie lekceważyć sygnałów tego typu, które podświadomie wysyła organizm.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Czy nacinanie krocza podczas porodu jest konieczne? Powikłania po porodzie Skuteczne sposoby na infekcje intymne Co robić, żeby dzieci nas słuchały? Zobacz kolekcję Czesiociuch by Reserved Kids! Ulubiony smak lodów, a jego osobowość Amerykański przysmak: brownies Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona sponsorem programu "Matura na 100 procent" British and American slang with Dr. House Wskazówki pielęgnacyjne dla młodych mam Idealny mężczyzna - idealny prezent na gwiazdkę? Jak nauczyć małe dziecko czytać w pół minuty dziennie