Napoje dla kobiety w ciąży

9. Napoje podczas ciąży
Podczas ciąży należy uważać nie tylko na to, co się je, ale również na to, co się pije. Drinki są oczywiście zakazane, ale jest wiele innych napojów do wyboru, które są zdrowe i nawodnią organizm.

8. WodaWiadomo, że woda jest dla organizmu niezwykle ważna i tak samo jest podczas ciąży. Pij przynajmniej 2,5 do 3 litrów wody dziennie, co nawodni organizm, złagodzi huśtawki nastrojów i dostarczy energii.
Zdjęcie autorstwa zolon / CC BY

8. Woda
Wiadomo, że woda jest dla organizmu niezwykle ważna i tak samo jest podczas ciąży. Pij przynajmniej 2,5 do 3 litrów wody dziennie, co nawodni organizm, złagodzi huśtawki nastrojów i dostarczy energii.

7. SmoothieSmoothie to zdrowy napój – mleko i owoce zmiksowane razem to dawka wapnia, białka i błonnika, co pozytywnie wpływa na ciało. Wybieraj banany, truskawki, mango i inne owoce, które pobudzają twoje kubki smakowe. Najlepiej też przygotuj je samodzielnie w domu – będziesz mieć większą kontrolę nad tym, jakie składniki są w twoim smoothie.
Zdjęcie autorstwa AnneCN / CC BY

7. Smoothie
Smoothie to zdrowy napój – mleko i owoce zmiksowane razem to dawka wapnia, białka i błonnika, co pozytywnie wpływa na ciało. Wybieraj banany, truskawki, mango i inne owoce, które pobudzają twoje kubki smakowe. Najlepiej też przygotuj je samodzielnie w domu – będziesz mieć większą kontrolę nad tym, jakie składniki są w twoim smoothie.

6. Soki owocoweJeśli nie lubisz mleka, wypróbuj zmiksowanie różnych owoców razem, aby osiągnąć zdrowy i pyszny napój.
Zdjęcie autorstwa Ken Hawkins / CC BY

6. Soki owocowe
Jeśli nie lubisz mleka, wypróbuj zmiksowanie różnych owoców razem, aby osiągnąć zdrowy i pyszny napój.

5. Soki warzywneSzpinak i mięta, marchew i agrest lub tykwa z marchwią to świetne połączenia na soki warzywne. Możesz również tworzyć własne kombinacje z ulubionych warzyw.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

5. Soki warzywne
Szpinak i mięta, marchew i agrest lub tykwa z marchwią to świetne połączenia na soki warzywne. Możesz również tworzyć własne kombinacje z ulubionych warzyw.

4. MaślankaMaślanka ochładza, wspomaga trawienie i nawadnia organizm.
Zdjęcie maślanki / Shutterstock

4. Maślanka
Maślanka ochładza, wspomaga trawienie i nawadnia organizm.

3. Woda kokosowaTo cudowny napój dla kobiet w ciąży: pełen jest mikrominerałów i pomaga stabilizować wahające się ciśnienie krwi. Zwłaszcza w ostatnim trymestrze, kiedy napięcie związane z porodem może być przytłaczające, popijanie wody kokosowej pomoże regulować ciśnienie.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

3. Woda kokosowa
To cudowny napój dla kobiet w ciąży: pełen jest mikrominerałów i pomaga stabilizować wahające się ciśnienie krwi. Zwłaszcza w ostatnim trymestrze, kiedy napięcie związane z porodem może być przytłaczające, popijanie wody kokosowej pomoże regulować ciśnienie.

2. LemoniadaDomowa lemoniada to również świetny wybór. Przekrój cytrynę na pół i wyciśnij ją do szklanki z zimną wodą oraz dodaj nieco cukru lub soli i liście mięty. To jeden z najbardziej orzeźwiających i łatwych do zrobienia napojów, który ma dobroczynny wpływ na zdrowie.
Zdjęcie autorstwa Rob Bertholf / CC BY

2. Lemoniada
Domowa lemoniada to również świetny wybór. Przekrój cytrynę na pół i wyciśnij ją do szklanki z zimną wodą oraz dodaj nieco cukru lub soli i liście mięty. To jeden z najbardziej orzeźwiających i łatwych do zrobienia napojów, który ma dobroczynny wpływ na zdrowie.

1. Bezalkoholowy szampanTo może być dobry wybór podczas imprez. Jeśli nie jest on dostępny, możesz zrobić pseudodrink z soku pomarańczowego i winogronowego.
Zdjęcie autorstwa cyclonebill / CC BY

1. Bezalkoholowy szampan
To może być dobry wybór podczas imprez. Jeśli nie jest on dostępny, możesz zrobić pseudodrink z soku pomarańczowego i winogronowego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Ryba w sosie koperkowym Najlepsza niania elektroniczna Wielki Tydzień w Wielkiej Brytanii Czytanie dzieciom bajek Pieluchy ekologiczne Pielęgnacja skóry niemowląt Kolorowe idiomy, cz. 2 Być jak Superman. Teoria i praktyka osiągania niemożliwego – recenzja Horoscope 2011 Jak powiedzieć dziecku, że nie ma Świętego Mikołaja? Fourth of July Dzień Matki

Popularne w tym tygodniu:

Pomysły na walentynkowy wyjazd, czyli gdzie zabrać drugą połówkę z okazji Święta Zakochanych?