Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby

Endometrioza jest częstą przyczyną bezpłodności.

Ginekolodzy ostrzegają: aż 50% bezpłodności jest wynikiem endometriozy. Ta groźna przewlekła choroba polega na rozrastaniu się komórek śluzówki macicy poza jamą macicy. Jej objawami są m.in. wewnętrzne krwawienie oraz intensywny ból.

Endometriozę mogą zwiastować bolesne miesiączki, dlatego tak ważne jest nielekceważenie objawów. Specjalista Tomasz Zając podkreślił dużą rolę mężczyzn w wykryciu choroby. Kobiety — zwykle lepiej znoszące ból — często odmawiają wizyty u ginekologa. Godzą się dopiero po namową panów, którzy zauważyli nienaturalne zachowanie swoich partnerek.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Zakonnik uczy internautów, jak zrobić CROISSANTY Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą"