Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby

Endometrioza jest częstą przyczyną bezpłodności.

Ginekolodzy ostrzegają: aż 50% bezpłodności jest wynikiem endometriozy. Ta groźna przewlekła choroba polega na rozrastaniu się komórek śluzówki macicy poza jamą macicy. Jej objawami są m.in. wewnętrzne krwawienie oraz intensywny ból.

Endometriozę mogą zwiastować bolesne miesiączki, dlatego tak ważne jest nielekceważenie objawów. Specjalista Tomasz Zając podkreślił dużą rolę mężczyzn w wykryciu choroby. Kobiety — zwykle lepiej znoszące ból — często odmawiają wizyty u ginekologa. Godzą się dopiero po namową panów, którzy zauważyli nienaturalne zachowanie swoich partnerek.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Oczyszczają organizm, odchudzają. PRZYPRAWY, których nie może zabraknąć w kuchni Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? OŚRODEK OPIEKI dla seniorów - czym kierować się przy wyborze? FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Kulisy "gorącej" sesji dla CKM. Tak pozowała modelka DONATANA! Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ