Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby

Endometrioza jest częstą przyczyną bezpłodności.

Ginekolodzy ostrzegają: aż 50% bezpłodności jest wynikiem endometriozy. Ta groźna przewlekła choroba polega na rozrastaniu się komórek śluzówki macicy poza jamą macicy. Jej objawami są m.in. wewnętrzne krwawienie oraz intensywny ból.

Endometriozę mogą zwiastować bolesne miesiączki, dlatego tak ważne jest nielekceważenie objawów. Specjalista Tomasz Zając podkreślił dużą rolę mężczyzn w wykryciu choroby. Kobiety — zwykle lepiej znoszące ból — często odmawiają wizyty u ginekologa. Godzą się dopiero po namową panów, którzy zauważyli nienaturalne zachowanie swoich partnerek.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Tak pracują w Polsce DZIEWCZYNY NA TELEFON! Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! „Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii OBRZEZANIE coraz popularniejsze w Polsce. Lew-Starowicz obala mit