Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby

Endometrioza jest częstą przyczyną bezpłodności.

Ginekolodzy ostrzegają: aż 50% bezpłodności jest wynikiem endometriozy. Ta groźna przewlekła choroba polega na rozrastaniu się komórek śluzówki macicy poza jamą macicy. Jej objawami są m.in. wewnętrzne krwawienie oraz intensywny ból.

Endometriozę mogą zwiastować bolesne miesiączki, dlatego tak ważne jest nielekceważenie objawów. Specjalista Tomasz Zając podkreślił dużą rolę mężczyzn w wykryciu choroby. Kobiety — zwykle lepiej znoszące ból — często odmawiają wizyty u ginekologa. Godzą się dopiero po namową panów, którzy zauważyli nienaturalne zachowanie swoich partnerek.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd" Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? Epidemiolodzy ostrzegają PRZED GRYPĄ wszystkie KOBIETY starające sie o dziecko Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają