Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby

Endometrioza jest częstą przyczyną bezpłodności.

Ginekolodzy ostrzegają: aż 50% bezpłodności jest wynikiem endometriozy. Ta groźna przewlekła choroba polega na rozrastaniu się komórek śluzówki macicy poza jamą macicy. Jej objawami są m.in. wewnętrzne krwawienie oraz intensywny ból.

Endometriozę mogą zwiastować bolesne miesiączki, dlatego tak ważne jest nielekceważenie objawów. Specjalista Tomasz Zając podkreślił dużą rolę mężczyzn w wykryciu choroby. Kobiety — zwykle lepiej znoszące ból — często odmawiają wizyty u ginekologa. Godzą się dopiero po namową panów, którzy zauważyli nienaturalne zachowanie swoich partnerek.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji MOKRE BUTY? Tak je wysuszysz i nadasz piękny zapach Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show! Naturalny lek. Łagodzi kaszel, wzmacnia odporność, leczy wrzody Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU! Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu