Błędy popełniane podczas golenia nóg

10. Konsekwencje nieprawidłowo wykonanej depilacjiNa skutek źle przeprowadzonej depilacji może dojść do silnego podrażnienia skóry, skaleczenia oraz zapalenia okołomieszkowego. Poznaj podstawowe błędy popełniane przez kobiety w trakcie zabiegu depilacji.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Konsekwencje nieprawidłowo wykonanej depilacji
Na skutek źle przeprowadzonej depilacji może dojść do silnego podrażnienia skóry, skaleczenia oraz zapalenia okołomieszkowego. Poznaj podstawowe błędy popełniane przez kobiety w trakcie zabiegu depilacji.

9. Golenie na suchoWiele kobiet z braku czasu decyduje się na golenie nóg na sucho. To niestety często powoduje silne podrażnienia skóry. Poza tym, zwiększa się ryzyko skaleczenia. Z tego względu depilację maszynką lepiej przeprowadzać w trakcie kąpieli czy prysznica.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

9. Golenie na sucho
Wiele kobiet z braku czasu decyduje się na golenie nóg na sucho. To niestety często powoduje silne podrażnienia skóry. Poza tym, zwiększa się ryzyko skaleczenia. Z tego względu depilację maszynką lepiej przeprowadzać w trakcie kąpieli czy prysznica.

8. Pominięcie pianki czy żelu do goleniaPreparaty te pełnią określoną funkcję w trakcie golenia – powodują zmiękczenie włosa oraz jego uniesienie nad powierzchnią skóry. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia podrażnień. Poza tym, nogi są zdecydowanie gładsze w porównaniu nóg wydepilowanych na sucho.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

8. Pominięcie pianki czy żelu do golenia
Preparaty te pełnią określoną funkcję w trakcie golenia – powodują zmiękczenie włosa oraz jego uniesienie nad powierzchnią skóry. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia podrażnień. Poza tym, nogi są zdecydowanie gładsze w porównaniu nóg wydepilowanych na sucho.

7. Brak peelinguPrzed depilacją maszynką warto wykonać dokładny peeling ciała. Dzięki temu skóra zostaje wygładzona i możliwe jest ścięcie włosa maszynką tuż u jego nasady.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Brak peelingu
Przed depilacją maszynką warto wykonać dokładny peeling ciała. Dzięki temu skóra zostaje wygładzona i możliwe jest ścięcie włosa maszynką tuż u jego nasady.

6. Golenie w różnych kierunkachDepilację maszynką powinno się przeprowadzać pod włos. Dzięki temu po zabiegu skóra jest gładsza. Niestety kobiety często depilują skórę w różnych kierunkach, a to z kolei nie tylko pogarsza efekty zabiegu, ale również grozi ewentualnym skaleczeniem.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

6. Golenie w różnych kierunkach
Depilację maszynką powinno się przeprowadzać pod włos. Dzięki temu po zabiegu skóra jest gładsza. Niestety kobiety często depilują skórę w różnych kierunkach, a to z kolei nie tylko pogarsza efekty zabiegu, ale również grozi ewentualnym skaleczeniem.

5. Golenie nieodkażoną maszynką
Warto po każdej depilacji odkazić ostrza maszynki do golenia. W przeciwnym razie jej użycie może doprowadzić do bakteryjnego zapalenia okołomieszkowego bądź innego, poważniejszego nadkażenia bakteryjnego.

4. Brak kosmetyku po goleniuBezpośrednio po depilacji warto nawilżyć skórę za pomocą kosmetyku po goleniu. Posiada on właściwości łagodzące i dzięki temu zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry po zabiegu. Poza tym, często w jego składzie zawarte są składniki, które opóźniają odrost włosków.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Brak kosmetyku po goleniu
Bezpośrednio po depilacji warto nawilżyć skórę za pomocą kosmetyku po goleniu. Posiada on właściwości łagodzące i dzięki temu zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry po zabiegu. Poza tym, często w jego składzie zawarte są składniki, które opóźniają odrost włosków.

3. Stosowanie tej samej maszynki przez długi okres czasu
Ostrze maszynki warto wymieniać na nowe po upływie 1-3 miesięcy. Zależy to od częstotliwości stosowania maszynki. Jeżeli skórę depilujemy codziennie to konieczna będzie wymiana ostrza po krótkim czasie. Niestety nie jest możliwa dokładna depilacja nóg przy użyciu starej maszynki.

2. Golenie w pośpiechu
Pośpiech nie jest wskazany podczas golenia nóg. Częstą tego konsekwencją są bolesne skaleczenia depilowanej skóry, a niekiedy nawet blizny. Zabieg należy przeprowadzać w spokoju, bez presji upływającego czasu.

1. Depilacja podrażnionej skóryKobiety często pomimo podrażnień skóry po poprzedniej depilacji, decydują się na ponowne wykonanie zabiegu następnego dnia. To niestety nasila objawy, dlatego zaleca się wykonanie przerwy pomiędzy zabiegami, aż do momentu całkowitego ustąpienia podrażnienia.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Depilacja podrażnionej skóry
Kobiety często pomimo podrażnień skóry po poprzedniej depilacji, decydują się na ponowne wykonanie zabiegu następnego dnia. To niestety nasila objawy, dlatego zaleca się wykonanie przerwy pomiędzy zabiegami, aż do momentu całkowitego ustąpienia podrażnienia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Soraya Anti-Ageing Nie wstydź się swojego brzucha Sprawdzone domowe sposoby na łupież Idealna odżywka dla włosów farbowanych Domowe maski do każdego rodzaju włosów Pielęgnacja skóry latem Magic blender Perfekcyjny makijaż bez smug! Nowość marki eveline cosmetics Makijaż kocie oko Kurze łapki Jak walczyć z pryszczami? Kosmetyki do paznokci Domowe zabiegi kosmetyczne, czyli… jak zrobić sobie domowe SPA?

Popularne w tym tygodniu:

Cudo na „C” czyli C-VIT Serum Liposomowe marki Sesderma dodaj blasku swojej skórze Przesuszona skóra z Atopowym zapaleniem skóry – jak jej pomóc? Poznaj nowoczesne dermokosmetyki Ważne cechy kosmetyków koreańskich Co podarować na urodziny rodzicowi? Kosmetyki, których używa każdy Oczyszcza i rewitalizuje skórę w jednym geście Skuteczność potwierdzona klinicznie - Vitamin C Super Serum na przebarwienia Czym pachną wakacje? Które kategorie rządzą? Kwiatowa, drzewna czy orientalna? Jak skutecznie zakamuflować przebarwienia i zmiany skórne – sprawdź, jak zakryć je makijażem