10 wskazówek jak bezpiecznie depilować nogi

10. Gładkie nogi latemLato to okres upalnych dni, w trakcie których kobiety odkrywają coraz więcej ciała. To z kolei zmusza je do codziennego golenia nóg. Niestety czasami kończy się to skaleczeniem czy zapaleniem okołomieszkowym. Dowiedz się, w jaki sposób golić nogi, aby były gładkie i nieskazitelne.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Gładkie nogi latem
Lato to okres upalnych dni, w trakcie których kobiety odkrywają coraz więcej ciała. To z kolei zmusza je do codziennego golenia nóg. Niestety czasami kończy się to skaleczeniem czy zapaleniem okołomieszkowym. Dowiedz się, w jaki sposób golić nogi, aby były gładkie i nieskazitelne.

9. Nie gól nóg na suchoW trakcie kąpieli czy prysznica włoski zlokalizowane w obrębie skóry całego ciała ulegają zmiękczeniu. To znacząco ułatwia ich depilację przy użyciu maszynki. Z kolei w momencie, gdy golimy nogi na sucho to ryzykujemy skaleczeniem, a także uzyskujemy mniej dokładny efekt.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

9. Nie gól nóg na sucho
W trakcie kąpieli czy prysznica włoski zlokalizowane w obrębie skóry całego ciała ulegają zmiękczeniu. To znacząco ułatwia ich depilację przy użyciu maszynki. Z kolei w momencie, gdy golimy nogi na sucho to ryzykujemy skaleczeniem, a także uzyskujemy mniej dokładny efekt.

8. Uważaj na niektóre obszary nógDo skaleczeń najczęściej dochodzi w okolicy kostek oraz kolan. W okolicy tych obszarów nóg należy bardzo ostrożnie depilować włoski. Kolano najlepiej w tym czasie zgiąć, gdyż w ten sposób napina się skóra zlokalizowana w jego obrębie i zmniejsza się ryzyko skaleczenia.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Uważaj na niektóre obszary nóg
Do skaleczeń najczęściej dochodzi w okolicy kostek oraz kolan. W okolicy tych obszarów nóg należy bardzo ostrożnie depilować włoski. Kolano najlepiej w tym czasie zgiąć, gdyż w ten sposób napina się skóra zlokalizowana w jego obrębie i zmniejsza się ryzyko skaleczenia.

7. Stosuj piankę lub żel do goleniaWarto regularnie stosować pianki i żele do golenia, gdyż zawarte w nich składniki zmiękczają włos, a także unoszą go lekko nad powierzchnią skóry. Dzięki temu depilacja jest dokładniejsza, a nogi po zabiegu są niezwykle gładkie.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

7. Stosuj piankę lub żel do golenia
Warto regularnie stosować pianki i żele do golenia, gdyż zawarte w nich składniki zmiękczają włos, a także unoszą go lekko nad powierzchnią skóry. Dzięki temu depilacja jest dokładniejsza, a nogi po zabiegu są niezwykle gładkie.

6. Uzyskaj gładsze nogiNogi należy golić pod włos, dzięki temu po depilacji są one zdecydowanie gładsze. Poza tym, wydłuża się czas potrzebny włosom do odrostu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Uzyskaj gładsze nogi
Nogi należy golić pod włos, dzięki temu po depilacji są one zdecydowanie gładsze. Poza tym, wydłuża się czas potrzebny włosom do odrostu.

5. Jak zredukować ewentualne podrażnienia po goleniu?Niektóre osoby źle znoszą depilację zwykłą maszynką, gdyż chwilę później na wydepilowanej skórze pojawiają się podrażnienia w postaci czerwonych plamek. W tym przypadku zaleca się golenie w kierunku wzrostu włosów, a nie w przeciwnym.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Jak zredukować ewentualne podrażnienia po goleniu?
Niektóre osoby źle znoszą depilację zwykłą maszynką, gdyż chwilę później na wydepilowanej skórze pojawiają się podrażnienia w postaci czerwonych plamek. W tym przypadku zaleca się golenie w kierunku wzrostu włosów, a nie w przeciwnym.

4. Nie zapomnij o płukaniu ostrza
W trakcie golenia w okolicy ostrzy maszynki zbiera się nadmiar pianki oraz włosów, który może utrudnić dokładne golenie. Dlatego w trakcie tej czynności zaleca się wielokrotne opłukiwanie maszynki pod strumieniem bieżącej wody.

3. Wykonaj dokładny peeling skóryPrzed goleniem dokładnie wygładź nogi przy użyciu peelingu gruboziarnistego. Dzięki temu wygładzisz powierzchnię skóry i ułatwisz sobie późniejsze golenie. Poza tym, po peelingu depilowane włoski będziesz mogła ściąć maszynką tuż u nasady.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Wykonaj dokładny peeling skóry
Przed goleniem dokładnie wygładź nogi przy użyciu peelingu gruboziarnistego. Dzięki temu wygładzisz powierzchnię skóry i ułatwisz sobie późniejsze golenie. Poza tym, po peelingu depilowane włoski będziesz mogła ściąć maszynką tuż u nasady.

2. Dezynfekuj maszynkę przed i po depilacji
Warto regularnie dezynfekować maszynkę przy użyciu odpowiedniego płynu bądź alkoholu. Dzięki temu uniemożliwiamy bakteriom rozwój w obrębie jej ostrzy. W przeciwnym razie ryzykujesz zakażeniem bakteryjnym skóry w momencie jej skaleczenia.

1. Stosuj krem po depilacjiPo zakończonej depilacji warto nałożyć na skórę krem po depilacji, który złagodzi ewentualne podrażnienia, a także opóźni proces ponownego wzrostu włosków. Dzięki temu na dłużej będziesz mogła się cieszyć nieskazitelnie gładkimi nogami.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Stosuj krem po depilacji
Po zakończonej depilacji warto nałożyć na skórę krem po depilacji, który złagodzi ewentualne podrażnienia, a także opóźni proces ponownego wzrostu włosków. Dzięki temu na dłużej będziesz mogła się cieszyć nieskazitelnie gładkimi nogami.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Cellulit uniemożliwia ci założenie krótkiej kreacji sylwestrowej? Dowiedz się, jak go zwalczyć w 5 minut! Poprawianie urody za pomocą preparatów medycyny estetycznej. Sprawdź co pozwalasz sobie wstrzyknąć! Masaż czekoladowy Usta, usta - jak o nie dbać zimą? Peeling do rąk Domowe maski do każdego rodzaju włosów 5 sprawdzonych sposobów na upał Pedicure hybrydowy 7 fryzur, które dodadzą ci lat! Błędy w makijażu oczu, które popełniasz Realash zmienił nazwę swojej marki na ORPHICA Świat wypełniaczy