Maseczki z glinki
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuArgilloterapia, czyli zabiegi upiększające wykorzystujące dobroczynne działanie różnego rodzaju glinek jest niezwykle popularnym sposobem pielęgnacji skóry zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w domowym zaciszu. Maseczki z glinki doskonale oczyszczają skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wysuszają wypryski i pomagają usunąć wągry. Świetne sprawdzą się na cerze trądzikowej, tłustej i mieszanej. Glinka w nich zawarta ściąga pory i spowalnia gromadzenie się w nich zanieczyszczeń. Podstawą prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy glinką jest jej odpowiedni dobór do rodzaju i potrzeb naszej cery.
Rodzaje glinek
Najpopularniejsza jest glinka zielona, wykorzystywana w leczeniu trądziku i niedoskonałości skóry mu towarzyszących. Ma działanie wysuszające i antyseptyczne. Głęboko oczyszcza i wygładza skórę. Twarz po jej zastosowaniu jest widocznie napięta, a pory skóry ściągnięte i oczyszczone. Stosowana regularnie reguluje pracę gruczołów łojowych i hamuje nadmierne wydzielanie sebum. Zawiera krzem, fosfor, sód i potas.
Glinka biała ma łagodniejsze działanie, przez co polecana jest do cery wrażliwej, suchej i dojrzałej. Ma łagodne działanie ściągające pory oraz wygładzające drobne zmarszczki. Oczyszcza i delikatnie złuszcza martwy naskórek. Świetnie wybiela również drobne przebarwienia skórne. Jest wolna od jakichkolwiek zanieczyszczeń, więc nadaje się dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień.
Glinka niebieska również nadaje się do cery tłustej i mieszanej, ponieważ ma silne właściwości absorbujące tłuszcz. Osusza skórę i daje uczucie odświeżenia. Podobnie działa także glinka szara, która normalizuje wydzielanie sebum oraz łagodzi podrażnienia. Hamuje również proces nadmiernej utraty wody, zatrzymując ją w skórze i zapewniając optymalne nawilżenie.
Glinki czerwona i różowa ze względu na dużą zawartość krzemu oraz innych mikroelementów łagodzą zaczerwienienia skóry i pomagają w leczeniu trądziku różowatego. Świetnie nadają się zarówno do cery tłustej i mieszanej, ponieważ jak wszystkie inne glinki absorbują nadmiar sebum i dogłębnie oczyszczają, jak i do cery wrażliwej i alergicznej skłonnej do zaczerwienień. Obkurczają naczynia krwionośne, zmniejszając ich widoczność. Działają również relaksująco.
Jak stosować maseczki z glinki?
Maseczki z glinki dostępne są we wszystkich drogeriach. Ponadto taką maseczkę możesz wykonać samodzielnie, kupując glinkę oraz produkty ułatwiające utworzenie pasty o odpowiedniej konsystencji w sklepach internetowych. Sproszkowaną glinkę możesz również mieszać z oliwą z oliwek lub żółtkiem jaja. Przed aplikacją maseczki z glinki zarówno tej gotowej, jak i domowej roboty warto oczyścić twarz z makijażu oraz codziennego brudu. Zastosowanie wcześniej peelingu wspomoże wchłanianie się cennych substancji zawartych w glinkach. Maskę nakładamy na czystą skórę na ok. 15–20 minut. W tym czasie powinna nieco zastygnąć na naszej twarzy, ale nie powoduje to problemów z jej zmyciem przy użyciu ciepłej wody. Po usunięciu preparatu ze skóry nakładamy krem, które zwykle stosujemy do pielęgnacji naszej cery. Maseczki z glinki mogą być stosowane na twarz, szyję i dekolt oraz plecy, gdy trądzik zawędrował aż w tak dalekie rejony naszego ciała.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze