9 zaskakujących rzeczy, które mogą powodować niepłodność

9. LaptopyLaptop może być wielozadaniowym sprzętem, dzięki któremu zamówisz obiad i zarobisz na życie. Jednak naukowcy odkryli, że trzymanie laptopa na udach może wpłynąć na jakość spermy i powodować bezpłodność.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

9. Laptopy
Laptop może być wielozadaniowym sprzętem, dzięki któremu zamówisz obiad i zarobisz na życie. Jednak naukowcy odkryli, że trzymanie laptopa na udach może wpłynąć na jakość spermy i powodować bezpłodność.

8. OtyłośćLista chorób powiązanych z otyłością jest długa. Można do niej dopisać bezpłodność zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W przypadku mężczyzn wpływa ona na ilość plemników, a u kobiet na większe prawdopodobieństwo poronienia i zachwiane cykle miesiączkowe. Jeżeli cierpisz z powodu otyłości, ważne jest, abyś walczył o swoje zdrowie i wrócił do formy. Może to potrwać długo i kosztować wiele pracy, ale opłaci się w przyszłości.
Zdjęcie autorstwa Tony Alter / CC BY

8. Otyłość
Lista chorób powiązanych z otyłością jest długa. Można do niej dopisać bezpłodność zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W przypadku mężczyzn wpływa ona na ilość plemników, a u kobiet na większe prawdopodobieństwo poronienia i zachwiane cykle miesiączkowe. Jeżeli cierpisz z powodu otyłości, ważne jest, abyś walczył o swoje zdrowie i wrócił do formy. Może to potrwać długo i kosztować wiele pracy, ale opłaci się w przyszłości.

7. PaleniePodobnie jak otyłość, lista chorób związana z paleniem jest długa. Badania pokazały również, że palacze mają 10-40% niższy wskaźnik płodności.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Palenie
Podobnie jak otyłość, lista chorób związana z paleniem jest długa. Badania pokazały również, że palacze mają 10-40% niższy wskaźnik płodności.

6. Triklosan w mydłach i dezodorantachTriklosan to powszechny środek bakteriobójczy, który powiązano z bezpłodnością i innymi hormonalnymi problemami u osób go stosujących. W związku z tym, zanim kupisz mydło w supermarkecie, czytaj etykiety.
Zdjęcie autorstwa soapylovedeb / CC BY

6. Triklosan w mydłach i dezodorantach
Triklosan to powszechny środek bakteriobójczy, który powiązano z bezpłodnością i innymi hormonalnymi problemami u osób go stosujących. W związku z tym, zanim kupisz mydło w supermarkecie, czytaj etykiety.

5. Zbyt ciasna bieliznaIstnieją pewne dowody, które sugerują, że ciasna bielizna nie jest dobra dla spermy. Logika za tym stojąca jest prosta – jądra znajdują się nieco niżej ciała, gdyż muszą być chłodniejsze niż reszta organizmu. Ciasna bielizna jednak podnosi temperaturę , co ma wpływ na produkcję spermy. Mimo że wiele badań obaliło tę teorię, lepiej dmuchać na zimne!
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

5. Zbyt ciasna bielizna
Istnieją pewne dowody, które sugerują, że ciasna bielizna nie jest dobra dla spermy. Logika za tym stojąca jest prosta – jądra znajdują się nieco niżej ciała, gdyż muszą być chłodniejsze niż reszta organizmu. Ciasna bielizna jednak podnosi temperaturę , co ma wpływ na produkcję spermy. Mimo że wiele badań obaliło tę teorię, lepiej dmuchać na zimne!

4. SojaSoja to bogate źródło białka i dobrze wpływa na zdrowie, ale dieta w nią bogata może wpłynąć na obniżoną liczbę plemników. Nie musisz jej całkowicie unikać, po prostu nie stosuj jej jako podstawowego składnika diety.
Zdjęcie autorstwa Jing / CC BY

4. Soja
Soja to bogate źródło białka i dobrze wpływa na zdrowie, ale dieta w nią bogata może wpłynąć na obniżoną liczbę plemników. Nie musisz jej całkowicie unikać, po prostu nie stosuj jej jako podstawowego składnika diety.

3. Niskotłuszczowy nabiałLody i mleko dobrze wpływają na płodność, ale badania pokazały też, że kobiety spożywające zbyt dużo niskotłuszczowego nabiału mają o 85% większe ryzyko problemów z owulacją. Czasami lepiej więc kupić pełnotłusty produkt.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

3. Niskotłuszczowy nabiał
Lody i mleko dobrze wpływają na płodność, ale badania pokazały też, że kobiety spożywające zbyt dużo niskotłuszczowego nabiału mają o 85% większe ryzyko problemów z owulacją. Czasami lepiej więc kupić pełnotłusty produkt.

2. KomórkiTelefony komórkowe stały się w dzisiejszych czasach tak ważne jak ubrania i jedzenie. Naukowcy wciąż kłócą się o to, czy komórki powodują bezpłodność, ale lepiej nie trzymaj telefonu zbyt blisko genitaliów, gdyż może to wpłynąć na liczbę plemników.
Zdjęcie telefonu / Shutterstock

2. Komórki
Telefony komórkowe stały się w dzisiejszych czasach tak ważne jak ubrania i jedzenie. Naukowcy wciąż kłócą się o to, czy komórki powodują bezpłodność, ale lepiej nie trzymaj telefonu zbyt blisko genitaliów, gdyż może to wpłynąć na liczbę plemników.

1. SłodyczeZbyt duża ilość słodyczy źle wpływa na jakość spermy. Jest to spowodowane wzrostem insuliny podczas spożywania słodyczy. Później czujemy się zmęczeni, w związku z czym gruczoły adrenaliny wytwarzają kortyzol, który może negatywnie wpływać na układ hormonalny. Nie jest to najlepsze dla płodności.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

1. Słodycze
Zbyt duża ilość słodyczy źle wpływa na jakość spermy. Jest to spowodowane wzrostem insuliny podczas spożywania słodyczy. Później czujemy się zmęczeni, w związku z czym gruczoły adrenaliny wytwarzają kortyzol, który może negatywnie wpływać na układ hormonalny. Nie jest to najlepsze dla płodności.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Jak urządzić pokój dla ucznia? Ból gardła u niemowląt Co to jest zatrucie ciążowe? 5 najczęstszych oznak depresji poporodowej Walt Disney World Piramida na jednym klocku - "Balancing Act" by Walter Wick Dziecko u lekarza Cukrzyca ciężarnych Phrasal Verbs: Clothes Bo z buntem mi do twarzy Małe dziecko – poradnik z biblioteki Wielkie Jeziora – „trzecie wybrzeże” USA

Popularne w tym tygodniu:

Rodzaje kiełbasy na grilla – jak grillować białą kiełbasę, kaszankę i inne