6 zaskakujących rzeczy, które są zaraźliwe

7. Emocje są zaraźliweTo zaskakujące, ale nie tylko zarazki stanowią dla nas czynnik zaraźliwy. Organizm człowieka jest równie podatny na emocje, w tym nastrój i zachowanie osób trzecich. Badania kliniczne potwierdzają, że bardzo często nie kontrolujemy własnych emocji i jesteśmy wyjątkowo podatni na wpływ innych ludzi.
Zdjęcie kobiet / Shutterstock

7. Emocje są zaraźliwe
To zaskakujące, ale nie tylko zarazki stanowią dla nas czynnik zaraźliwy. Organizm człowieka jest równie podatny na emocje, w tym nastrój i zachowanie osób trzecich. Badania kliniczne potwierdzają, że bardzo często nie kontrolujemy własnych emocji i jesteśmy wyjątkowo podatni na wpływ innych ludzi.

6. ZiewanieZiewanie to wyjątkowo zaraźliwa czynność, na którą jesteśmy bardzo podatni. Wystarczy przeczytać o tym, że ktoś ziewa, bądź spojrzeć na osobę, która w danym momencie to robi, a w ciągu sekundy zrobimy to również my.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Ziewanie
Ziewanie to wyjątkowo zaraźliwa czynność, na którą jesteśmy bardzo podatni. Wystarczy przeczytać o tym, że ktoś ziewa, bądź spojrzeć na osobę, która w danym momencie to robi, a w ciągu sekundy zrobimy to również my.

5. Negatywne myślenieZapewne nieraz zdarzyło ci się umówić na spotkanie z koleżanką i wrócić do domu z negatywnym nastawieniem. Jeżeli osoba, z którą się spotykasz, ma zły dzień i na wszystko narzeka, najprawdopodobniej przeleje również na ciebie wszystkie te złe emocje.
Zdjęcie kobiet / Shutterstock

5. Negatywne myślenie
Zapewne nieraz zdarzyło ci się umówić na spotkanie z koleżanką i wrócić do domu z negatywnym nastawieniem. Jeżeli osoba, z którą się spotykasz, ma zły dzień i na wszystko narzeka, najprawdopodobniej przeleje również na ciebie wszystkie te złe emocje.

4. Pozytywne myślenieCałe szczęście, że pozytywnie nastawieni do świata ludzie mogą zarazić nas swoim dobrym nastrojem. Zostało to potwierdzone badaniami klinicznymi. Dlatego jeżeli twoja najlepsza przyjaciółka ma wyjątkowo pozytywny nastrój, koniecznie spotkaj się z nią chociaż na jedną godzinkę.
Zdjęcie kobiet / Shutterstock

4. Pozytywne myślenie
Całe szczęście, że pozytywnie nastawieni do świata ludzie mogą zarazić nas swoim dobrym nastrojem. Zostało to potwierdzone badaniami klinicznymi. Dlatego jeżeli twoja najlepsza przyjaciółka ma wyjątkowo pozytywny nastrój, koniecznie spotkaj się z nią chociaż na jedną godzinkę.

3. Zamówienia w restauracji
Bardzo często na spotkaniu ze znajomymi w restauracji przysłuchujemy się, jakie danie mają oni ochotę wybrać z karty. Niestety bardzo często sugerujemy się ich wyborem i zamawiamy to samo, zamiast zastanowić się nad tym, co naprawdę mamy ochotę zjeść.

2. Rzucanie paleniaTo zaskakujące, ale w momencie, gdy podejmiesz decyzję o rezygnacji z tego nałogu, to prawdopodobnie w twoje ślady pójdzie kilku twoich najbliższych znajomych. Ważne jest to, abyś wytrwała w postanowieniu, bo być może dzięki temu twoi przyjaciele również rzucą palenie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Rzucanie palenia
To zaskakujące, ale w momencie, gdy podejmiesz decyzję o rezygnacji z tego nałogu, to prawdopodobnie w twoje ślady pójdzie kilku twoich najbliższych znajomych. Ważne jest to, abyś wytrwała w postanowieniu, bo być może dzięki temu twoi przyjaciele również rzucą palenie.

1. Silny stresMózg człowieka stosunkowo szybko odbiera sygnały ze strony innych ludzi, które świadczą o tym, że są oni w danym momencie poddawani działaniu silnego stresu. Niestety to może się niekorzystnie odbić na twoim samopoczuciu i również możesz poczuć się zestresowana.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Silny stres
Mózg człowieka stosunkowo szybko odbiera sygnały ze strony innych ludzi, które świadczą o tym, że są oni w danym momencie poddawani działaniu silnego stresu. Niestety to może się niekorzystnie odbić na twoim samopoczuciu i również możesz poczuć się zestresowana.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Uwielbiasz ćwiczenia na siłowni? Być może już nigdy więcej tam nie wrócisz! Hipnoterapia Gdy wargi sromowe mniejsze… są duże! Co stosować na bolesne miesiączki?MATERIAŁ PROMOCYJNY Siedź prosto i uwierz w siebie! Poobiednia drzemka Ćwiczenia na talię Typy osobowości Domowe maseczki do twarzy Co alergicy powinni wiedzieć o uczuleniu na zwierzęta? Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw Zrzucaj jak Madonna