Jak żyć, aby niczego nie żałować?

10. Większość z nas nie żyje w taki sposób, w jaki by chciało?Badania statystyczne przeprowadzone na grupie starszych osób wykazały, że wiele spośród nich żałuje, że za czasów młodości nie miały odwagi na zmianę biegu swojego dotychczasowego życia.
Zdjęcie autorstwa Simon Blackley / CC BY

10. Większość z nas nie żyje w taki sposób, w jaki by chciało?
Badania statystyczne przeprowadzone na grupie starszych osób wykazały, że wiele spośród nich żałuje, że za czasów młodości nie miały odwagi na zmianę biegu swojego dotychczasowego życia.

9. Wyobraź sobie, że jutra nie będzieWarto wyobrazić sobie, że dzień dzisiejszy będzie tym ostatnim i na tej podstawie ocenić dotychczasową jakość życia oraz to, czy jesteśmy z niego zadowoleni. Dzięki temu możemy stwierdzić, czy może warto coś zmienić w harmonogramie naszego codziennego dnia.
Zdjęcie autorstwa Robert Couse-Baker / CC BY

9. Wyobraź sobie, że jutra nie będzie
Warto wyobrazić sobie, że dzień dzisiejszy będzie tym ostatnim i na tej podstawie ocenić dotychczasową jakość życia oraz to, czy jesteśmy z niego zadowoleni. Dzięki temu możemy stwierdzić, czy może warto coś zmienić w harmonogramie naszego codziennego dnia.

8. Określ swoje priorytetyPomyśl o tym, co jest dla ciebie najważniejsze w życiu – rodzina, praca, podnoszenie kwalifikacji zawodowych, a może realizacja jakiegoś hobby? Dopiero wtedy będziesz mógł podjąć działania, które poprawią którąś z tych sfer twojego życia codziennego.
Zdjęcie autorstwa flattop341 / CC BY

8. Określ swoje priorytety
Pomyśl o tym, co jest dla ciebie najważniejsze w życiu – rodzina, praca, podnoszenie kwalifikacji zawodowych, a może realizacja jakiegoś hobby? Dopiero wtedy będziesz mógł podjąć działania, które poprawią którąś z tych sfer twojego życia codziennego.

7. Dbaj o swój czasŻycie każdego z nas przemija w niezwykle szybkim czasie. Wręcz każda doba często wydaje się zbyt krótka, aby móc realizować wszystkie cele. Warto jednak przeanalizować czynności wykonane w przeciągu tygodnia i określić, czy przypadkiem nie poświęciliśmy zbyt wiele czasu na coś, co nie przynosi nam zbyt wielu korzyści, np. oglądanie telewizji czy plotkowanie na portalach społecznościowych. Warto znacząco ograniczyć te „pochłaniacze czasu” – i zamiast tego skupić uwagę na dążeniu do realizacji marzeń.
Zdjęcie autorstwa Kayla Kandzorra / CC BY

7. Dbaj o swój czas
Życie każdego z nas przemija w niezwykle szybkim czasie. Wręcz każda doba często wydaje się zbyt krótka, aby móc realizować wszystkie cele. Warto jednak przeanalizować czynności wykonane w przeciągu tygodnia i określić, czy przypadkiem nie poświęciliśmy zbyt wiele czasu na coś, co nie przynosi nam zbyt wielu korzyści, np. oglądanie telewizji czy plotkowanie na portalach społecznościowych. Warto znacząco ograniczyć te „pochłaniacze czasu” – i zamiast tego skupić uwagę na dążeniu do realizacji marzeń.

6. Skoncentruj uwagę na jednej rzeczyCzęsto usiłujemy skupić uwagę na kilku rzeczach naraz – np. pracy, rodzinie i realizacji pasji. To niestety sprawia, że jesteśmy mniej wydajni i w rzeczywistości każdej z nich poświęcamy zdecydowanie za mało czasu. To ważne, aby w pracy skupić się na obowiązkach i starać się pracować na wysokich obrotach, aby wywiązać się ze wszystkich zaplanowanych w danym dniu zadań. Wtedy po powrocie do domu będziemy mieli czas tylko i wyłącznie na to, aby poświęcić go w 100% na pielęgnowanie relacji z bliskimi czy realizowanie własnego hobby.
Zdjęcie autorstwa Stevebidmead / CC BY

6. Skoncentruj uwagę na jednej rzeczy
Często usiłujemy skupić uwagę na kilku rzeczach naraz – np. pracy, rodzinie i realizacji pasji. To niestety sprawia, że jesteśmy mniej wydajni i w rzeczywistości każdej z nich poświęcamy zdecydowanie za mało czasu. To ważne, aby w pracy skupić się na obowiązkach i starać się pracować na wysokich obrotach, aby wywiązać się ze wszystkich zaplanowanych w danym dniu zadań. Wtedy po powrocie do domu będziemy mieli czas tylko i wyłącznie na to, aby poświęcić go w 100% na pielęgnowanie relacji z bliskimi czy realizowanie własnego hobby.

5. Znajdź czas na przyjemnościWarto w ciągu miesiąca poświęcić odrobinę czasu na przyjemności, takie jak wyjście do kina, gra z przyjacielem w tenisa, relaksacyjny masaż całego ciała, czytanie ulubionej książki czy wyjście na spacer. To doskonała odskocznia od rutyny dnia codziennego, która znacząco umila nam czas i korzystnie wpływa na nasze samopoczucie.
Zdjęcie autorstwa JanneG / CC BY

5. Znajdź czas na przyjemności
Warto w ciągu miesiąca poświęcić odrobinę czasu na przyjemności, takie jak wyjście do kina, gra z przyjacielem w tenisa, relaksacyjny masaż całego ciała, czytanie ulubionej książki czy wyjście na spacer. To doskonała odskocznia od rutyny dnia codziennego, która znacząco umila nam czas i korzystnie wpływa na nasze samopoczucie.

4. Przestań narzekać i zacznij działaćNarzekanie jeszcze nikomu nie pomogło na drodze do realizacji celów. Zamiast tego lepiej dążyć do osiągnięcia marzeń poprzez odpowiednie działania. To prawda, że nie odłożysz pieniędzy na upragniony wyjazd czy na nowe mieszkanie z dnia na dzień. Jednak każda, nawet drobna czynność będzie stopniowo zbliżała cię do celu.
Zdjęcie autorstwa seografika / CC BY

4. Przestań narzekać i zacznij działać
Narzekanie jeszcze nikomu nie pomogło na drodze do realizacji celów. Zamiast tego lepiej dążyć do osiągnięcia marzeń poprzez odpowiednie działania. To prawda, że nie odłożysz pieniędzy na upragniony wyjazd czy na nowe mieszkanie z dnia na dzień. Jednak każda, nawet drobna czynność będzie stopniowo zbliżała cię do celu.

3. Bądź wyrozumiały dla przyjaciółCzęsto pod wpływem złości czy różnicy zdań tracimy wieloletnią przyjaźń. Z czasem okazuje się, jak ważne było dla nas spędzanie czasu z tą bliską naszemu sercu osobą, ale niestety jest już za późno, aby ją odbudować. Częstą konsekwencją tego jest spędzenie ostatnich lat życia w samotności.
Zdjęcie autorstwa Robbie Grubbs / CC BY

3. Bądź wyrozumiały dla przyjaciół
Często pod wpływem złości czy różnicy zdań tracimy wieloletnią przyjaźń. Z czasem okazuje się, jak ważne było dla nas spędzanie czasu z tą bliską naszemu sercu osobą, ale niestety jest już za późno, aby ją odbudować. Częstą konsekwencją tego jest spędzenie ostatnich lat życia w samotności.

2. Bądź sobąStaraj się jasno, ale uprzejmie wyrażać własną opinię. Nie próbuj udawać kogoś, kim nie jesteś tylko i wyłącznie dlatego, że druga osoba tego od ciebie wymaga. Tylko wtedy będziesz mieć czyste sumienie i nie będziesz żałować decyzji podjętych w przeszłości.
Zdjęcie autorstwa Kendra Miller / CC BY

2. Bądź sobą
Staraj się jasno, ale uprzejmie wyrażać własną opinię. Nie próbuj udawać kogoś, kim nie jesteś tylko i wyłącznie dlatego, że druga osoba tego od ciebie wymaga. Tylko wtedy będziesz mieć czyste sumienie i nie będziesz żałować decyzji podjętych w przeszłości.

1. Nie porównuj się do innychPorównywanie się do innych ludzi to kolejny czynnik, który odwraca naszą uwagę od własnego życia. Zamiast zazdrościć koledze z pracy awansu, skup się na tym, co ty zrobiłeś, aby zasłużyć na takie wynagrodzenie. Każdy człowiek poniekąd jest panem własnego losu i ma znaczący wpływ na swoją przyszłość.
Zdjęcie autorstwa reynermedia / CC BY

1. Nie porównuj się do innych
Porównywanie się do innych ludzi to kolejny czynnik, który odwraca naszą uwagę od własnego życia. Zamiast zazdrościć koledze z pracy awansu, skup się na tym, co ty zrobiłeś, aby zasłużyć na takie wynagrodzenie. Każdy człowiek poniekąd jest panem własnego losu i ma znaczący wpływ na swoją przyszłość.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Miodowy relaks Ochroń oczy przed promieniami UV! Sprawdzone sposoby na poimprezowe dolegliwości Wymarzona sylwetka leży w zasięgu twojego talerza Zabiegi odchudzające Co pić w karnawale? List do dietetyka Uszy zdradzają twój wiek! Laskowe, włoskie a może nerkowca. List do dietetyka Szkodliwe E! Zdrowiej bez antybiotyków Jak nie przytyć po wakacjach? Skąpe miesiączki

Popularne w tym tygodniu:

Jaki aparat ortodontyczny dla dziecka?