6 przekąsek, które wydają ci się zdrowe, a wcale takie nie są

7. Nie daj się oszukaćUważaj na przekąski, które wyglądają na zdrowe, ale w rzeczywistości takie nie są. Oto 6 przekąsek, które mogą cię zmylić!
Zdjęcie autorstwa Danielle Scott / CC BY

7. Nie daj się oszukać!
Uważaj na przekąski, które wyglądają na zdrowe, ale w rzeczywistości takie nie są. Oto 6 przekąsek, które mogą cię zmylić!

6. Chipsy warzywneWydaje się, że chipsy warzywne będą zdrowsze od tych ziemniaczanych. Tak naprawdę, większość z nich przygotowana jest jednak z mąki warzywnej i wcale nie zawiera prawdziwych warzyw. Chipsy warzywne zawierają tyle samo tłuszczu, co chipsy ziemniaczane, a do tego o wiele więcej sztucznych składników. Dodatkowo są droższe.
Zdjęcie autorstwa Migle / CC BY

6. Chipsy warzywne
Wydaje się, że chipsy warzywne będą zdrowsze od tych ziemniaczanych. Tak naprawdę, większość z nich przygotowana jest jednak z mąki warzywnej i wcale nie zawiera prawdziwych warzyw. Chipsy warzywne zawierają tyle samo tłuszczu, co chipsy ziemniaczane, a do tego o wiele więcej sztucznych składników. Dodatkowo są droższe.

5. Batoniki energetyczneBatoniki energetyczne stworzone zostały początkowo z myślą o sportowcach, tak aby dostarczyć im energii podczas intensywnego treningu. Z czasem stały się jednak popularną przekąską dla każdego. Dzisiaj batoniki energetyczne zawierają dużą ilość czekolady, fruktozy oraz przetworzonego tłuszczu. Jeśli nie możesz oprzeć się pokusie zjedzenia batonika – wybierz ten, który ma poniżej 200 kalorii i zawiera suszone owoce.
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

5. Batoniki energetyczne
Batoniki energetyczne stworzone zostały początkowo z myślą o sportowcach, tak aby dostarczyć im energii podczas intensywnego treningu. Z czasem stały się jednak popularną przekąską dla każdego. Dzisiaj batoniki energetyczne zawierają dużą ilość czekolady, fruktozy oraz przetworzonego tłuszczu. Jeśli nie możesz oprzeć się pokusie zjedzenia batonika – wybierz ten, który ma poniżej 200 kalorii i zawiera suszone owoce.

4. Masło orzechowe niskotłuszczoweKiedy z masła orzechowego usuwany jest tłuszcz, w zamian dodawany jest cukier, tak aby wzmocnić smak, nie ma więc różnicy w kaloriach. Co więcej, tłuszcz nienasycony, obecny w orzechach, jest przyjazny zdrowiu, więc nie ma potrzeby, aby go usuwać. Aby mieć pewność, że wybierasz zdrowy produkt, spróbuj naturalnego masła orzechowego, zawierającego wyłącznie orzechy i sól.
Zdjęcie autorstwa Denise Krebs / CC BY

4. Masło orzechowe niskotłuszczowe
Kiedy z masła orzechowego usuwany jest tłuszcz, w zamian dodawany jest cukier, tak aby wzmocnić smak, nie ma więc różnicy w kaloriach. Co więcej, tłuszcz nienasycony, obecny w orzechach, jest przyjazny zdrowiu, więc nie ma potrzeby, aby go usuwać. Aby mieć pewność, że wybierasz zdrowy produkt, spróbuj naturalnego masła orzechowego, zawierającego wyłącznie orzechy i sól.

3. Mieszanki z suszonych owoców i orzechówChociaż wydawałoby się, że mieszanki zawierające suszone owoce i orzechy są zdrowe, należą one do jednych z najbardziej niezdrowych przekąsek. Są bowiem bardzo bogate w kalorie i tłuszcze. Wiele z takich mieszanek zawiera również czekoladę oraz płatki kokosowe, co dodatkowo zwiększa ich kaloryczność.
Zdjęcie autorstwa Christina Claßen / CC BY

3. Mieszanki z suszonych owoców i orzechów
Chociaż wydawałoby się, że mieszanki zawierające suszone owoce i orzechy są zdrowe, należą one do jednych z najbardziej niezdrowych przekąsek. Są bowiem bardzo bogate w kalorie i tłuszcze. Wiele z takich mieszanek zawiera również czekoladę oraz płatki kokosowe, co dodatkowo zwiększa ich kaloryczność.

2. KoktajleKoktajl, który zamawiasz w restauracji, może zawierać więcej kalorii niż cheeseburger. Niektóre koktajle mogą mieć nawet 650 lub 1000 kalorii, ze względu na duże porcje owoców, warzyw oraz cukru z takich dodatków jak sok owocowy, lody, czekolada lub polewa.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

2. Koktajle
Koktajl, który zamawiasz w restauracji, może zawierać więcej kalorii niż cheeseburger. Niektóre koktajle mogą mieć nawet 650 lub 1000 kalorii, ze względu na duże porcje owoców, warzyw oraz cukru z takich dodatków jak sok owocowy, lody, czekolada lub polewa.

1. Mrożony jogurtMrożony jogurt może smakować nawet lepiej niż lody. Zawiera ponadto mniej tłuszczu, ale za to więcej kalorii i cukru. Jogurty mrożone z dodatkami mogą zawierać nawet 800 kalorii. Często też są sprzedawane w większych pojemniczkach, co powoduje, że zjemy więcej. Dodatkowo, mrożone jogurty w przeciwieństwie do tych naturalnych nie zawierają „dobrych bakterii”, które regulują pracę przewodu pokarmowego.
Zdjęcie autorstwa _e.t / CC BY

1. Mrożony jogurt
Mrożony jogurt może smakować nawet lepiej niż lody. Zawiera ponadto mniej tłuszczu, ale za to więcej kalorii i cukru. Jogurty mrożone z dodatkami mogą zawierać nawet 800 kalorii. Często też są sprzedawane w większych pojemniczkach, co powoduje, że zjemy więcej. Dodatkowo, mrożone jogurty w przeciwieństwie do tych naturalnych nie zawierają „dobrych bakterii”, które regulują pracę przewodu pokarmowego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Chcesz być piękna? Znajdź sobie brzydszą koleżankę Moda na slow food Suche łokcie Skuteczna depilacja Czy solarium jest przyczyną raka skóry? Do czego Polki nie chcą się przyznać? Zielona zupa Leczenie bólów kręgosłupa Czy masz prawidłowy poziom cukru we krwi? Jak biegać? Racjonalne odżywianie - piątkowe menu Niedobór żelaza

Popularne w tym tygodniu:

Burza wokół nakładkowych systemów do prostowania zębów. Gdy wargi sromowe mniejsze… są duże! Poród zmienia miejsca intymne!