6 przekąsek, które wydają ci się zdrowe, a wcale takie nie są

7. Nie daj się oszukaćUważaj na przekąski, które wyglądają na zdrowe, ale w rzeczywistości takie nie są. Oto 6 przekąsek, które mogą cię zmylić!
Zdjęcie autorstwa Danielle Scott / CC BY

7. Nie daj się oszukać!
Uważaj na przekąski, które wyglądają na zdrowe, ale w rzeczywistości takie nie są. Oto 6 przekąsek, które mogą cię zmylić!

6. Chipsy warzywneWydaje się, że chipsy warzywne będą zdrowsze od tych ziemniaczanych. Tak naprawdę, większość z nich przygotowana jest jednak z mąki warzywnej i wcale nie zawiera prawdziwych warzyw. Chipsy warzywne zawierają tyle samo tłuszczu, co chipsy ziemniaczane, a do tego o wiele więcej sztucznych składników. Dodatkowo są droższe.
Zdjęcie autorstwa Migle / CC BY

6. Chipsy warzywne
Wydaje się, że chipsy warzywne będą zdrowsze od tych ziemniaczanych. Tak naprawdę, większość z nich przygotowana jest jednak z mąki warzywnej i wcale nie zawiera prawdziwych warzyw. Chipsy warzywne zawierają tyle samo tłuszczu, co chipsy ziemniaczane, a do tego o wiele więcej sztucznych składników. Dodatkowo są droższe.

5. Batoniki energetyczneBatoniki energetyczne stworzone zostały początkowo z myślą o sportowcach, tak aby dostarczyć im energii podczas intensywnego treningu. Z czasem stały się jednak popularną przekąską dla każdego. Dzisiaj batoniki energetyczne zawierają dużą ilość czekolady, fruktozy oraz przetworzonego tłuszczu. Jeśli nie możesz oprzeć się pokusie zjedzenia batonika – wybierz ten, który ma poniżej 200 kalorii i zawiera suszone owoce.
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

5. Batoniki energetyczne
Batoniki energetyczne stworzone zostały początkowo z myślą o sportowcach, tak aby dostarczyć im energii podczas intensywnego treningu. Z czasem stały się jednak popularną przekąską dla każdego. Dzisiaj batoniki energetyczne zawierają dużą ilość czekolady, fruktozy oraz przetworzonego tłuszczu. Jeśli nie możesz oprzeć się pokusie zjedzenia batonika – wybierz ten, który ma poniżej 200 kalorii i zawiera suszone owoce.

4. Masło orzechowe niskotłuszczoweKiedy z masła orzechowego usuwany jest tłuszcz, w zamian dodawany jest cukier, tak aby wzmocnić smak, nie ma więc różnicy w kaloriach. Co więcej, tłuszcz nienasycony, obecny w orzechach, jest przyjazny zdrowiu, więc nie ma potrzeby, aby go usuwać. Aby mieć pewność, że wybierasz zdrowy produkt, spróbuj naturalnego masła orzechowego, zawierającego wyłącznie orzechy i sól.
Zdjęcie autorstwa Denise Krebs / CC BY

4. Masło orzechowe niskotłuszczowe
Kiedy z masła orzechowego usuwany jest tłuszcz, w zamian dodawany jest cukier, tak aby wzmocnić smak, nie ma więc różnicy w kaloriach. Co więcej, tłuszcz nienasycony, obecny w orzechach, jest przyjazny zdrowiu, więc nie ma potrzeby, aby go usuwać. Aby mieć pewność, że wybierasz zdrowy produkt, spróbuj naturalnego masła orzechowego, zawierającego wyłącznie orzechy i sól.

3. Mieszanki z suszonych owoców i orzechówChociaż wydawałoby się, że mieszanki zawierające suszone owoce i orzechy są zdrowe, należą one do jednych z najbardziej niezdrowych przekąsek. Są bowiem bardzo bogate w kalorie i tłuszcze. Wiele z takich mieszanek zawiera również czekoladę oraz płatki kokosowe, co dodatkowo zwiększa ich kaloryczność.
Zdjęcie autorstwa Christina Claßen / CC BY

3. Mieszanki z suszonych owoców i orzechów
Chociaż wydawałoby się, że mieszanki zawierające suszone owoce i orzechy są zdrowe, należą one do jednych z najbardziej niezdrowych przekąsek. Są bowiem bardzo bogate w kalorie i tłuszcze. Wiele z takich mieszanek zawiera również czekoladę oraz płatki kokosowe, co dodatkowo zwiększa ich kaloryczność.

2. KoktajleKoktajl, który zamawiasz w restauracji, może zawierać więcej kalorii niż cheeseburger. Niektóre koktajle mogą mieć nawet 650 lub 1000 kalorii, ze względu na duże porcje owoców, warzyw oraz cukru z takich dodatków jak sok owocowy, lody, czekolada lub polewa.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

2. Koktajle
Koktajl, który zamawiasz w restauracji, może zawierać więcej kalorii niż cheeseburger. Niektóre koktajle mogą mieć nawet 650 lub 1000 kalorii, ze względu na duże porcje owoców, warzyw oraz cukru z takich dodatków jak sok owocowy, lody, czekolada lub polewa.

1. Mrożony jogurtMrożony jogurt może smakować nawet lepiej niż lody. Zawiera ponadto mniej tłuszczu, ale za to więcej kalorii i cukru. Jogurty mrożone z dodatkami mogą zawierać nawet 800 kalorii. Często też są sprzedawane w większych pojemniczkach, co powoduje, że zjemy więcej. Dodatkowo, mrożone jogurty w przeciwieństwie do tych naturalnych nie zawierają „dobrych bakterii”, które regulują pracę przewodu pokarmowego.
Zdjęcie autorstwa _e.t / CC BY

1. Mrożony jogurt
Mrożony jogurt może smakować nawet lepiej niż lody. Zawiera ponadto mniej tłuszczu, ale za to więcej kalorii i cukru. Jogurty mrożone z dodatkami mogą zawierać nawet 800 kalorii. Często też są sprzedawane w większych pojemniczkach, co powoduje, że zjemy więcej. Dodatkowo, mrożone jogurty w przeciwieństwie do tych naturalnych nie zawierają „dobrych bakterii”, które regulują pracę przewodu pokarmowego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Sole mineralne Brak orgazmu u kobiety można wyleczyć Elton John chce uczyć dzieci o ryzyku zakażenia AIDS Przeciwdziałaj przeziębieniu! Co jeść, gdy masz biegunkę? Dlaczego warto jeść marchew? Dowiedz się, czego nie jeść po treningu Jak zadbać o cerę? Rzuć palenie, nie przytyj Sprawdź, czego nie może ci zabraknąć w sezonie grypowym Jak pozbyć się niechcianego owłosienia? Zadbaj o higienę intymną! Weź udział w akcji testowania żelu