9 prostych sposobów, dzięki którym staniesz się optymistą

10. Otaczaj się optymistamiPesymizm jest zaraźliwy, więc trzymaj się z dala od negatywnie nastawionych do życia osób. Kiedy otoczysz się ludźmi, który patrzą na życie przez różowe okulary sam też zaczniesz bardziej pozytywnie postrzegać świat i to, co ci się przydarza.
Zdjęcie autorstwa www.audio-luci-store.it / CC BY

10. Otaczaj się optymistami
Pesymizm jest zaraźliwy, więc trzymaj się z dala od negatywnie nastawionych do życia osób. Kiedy otoczysz się ludźmi, który patrzą na życie przez różowe okulary sam też zaczniesz bardziej pozytywnie postrzegać świat i to, co ci się przydarza.

9. Nie myśl za dużoJak tylko pojawia się problem, skup się na znalezieniu rozwiązania. Tak naprawdę możemy skupić się tylko na jednej rzeczy, więc koncentrując się na rozwiązaniu, sam problem szybciej się koryguje.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Nie myśl za dużo
Jak tylko pojawia się problem, skup się na znalezieniu rozwiązania. Tak naprawdę możemy skupić się tylko na jednej rzeczy, więc koncentrując się na rozwiązaniu, sam problem szybciej się koryguje.

8. Podejmij inicjatywęZastanów się, jak możesz zmienić negatywne sytuacje. Mówi się, że jeśli czegoś nie lubisz, zmień to, a jeśli nie możesz, zmień swoje nastawienie. Czasami to bardzo proste do zrobienia.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

8. Podejmij inicjatywę
Zastanów się, jak możesz zmienić negatywne sytuacje. Mówi się, że jeśli czegoś nie lubisz, zmień to, a jeśli nie możesz, zmień swoje nastawienie. Czasami to bardzo proste do zrobienia.

7. Pozytywne zapewnienieZapisuj zwroty takie jak „Wszystko jest możliwe” oraz „Myślę tylko pozytywnie” i umieść je na lustrze w łazience lub na drzwiach lodówki. Myśli wkrótce zaczną odzwierciedlać to, co czytasz.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Pozytywne zapewnienie
Zapisuj zwroty takie jak „Wszystko jest możliwe” oraz „Myślę tylko pozytywnie” i umieść je na lustrze w łazience lub na drzwiach lodówki. Myśli wkrótce zaczną odzwierciedlać to, co czytasz.

6. Pamiętaj, że przeszłość nie równa się przyszłościJeżeli w przeszłości zdarzyło ci się doświadczyć smutku lub porażki, nie znaczy to, że przez całe życie towarzyszyć ci będzie uczucie rozczarowania. Postrzegaj napotkane na swojej drodze trudności jako lekcje, z których wyniesiesz cenne doświadczenia na przyszłość.
Zdjęcie autorstwa Paramjeet / CC BY

6. Pamiętaj, że przeszłość nie równa się przyszłości
Jeżeli w przeszłości zdarzyło ci się doświadczyć smutku lub porażki, nie znaczy to, że przez całe życie towarzyszyć ci będzie uczucie rozczarowania. Postrzegaj napotkane na swojej drodze trudności jako lekcje, z których wyniesiesz cenne doświadczenia na przyszłość.

5. Tryskaj pewnością siebieJeśli tryskasz pewnością siebie na zewnątrz, mózg zrobi to samo. Osoby pewne siebie są wyprostowane, chodzą nieco szybciej i robią większe kroki. Wypróbuj to jako rodzaj ćwiczenia i sprawdź, jak szybko zmieni się twój nastrój.
Zdjęcie autorstwa Steve wilson / CC BY

5. Tryskaj pewnością siebie
Jeśli tryskasz pewnością siebie na zewnątrz, mózg zrobi to samo. Osoby pewne siebie są wyprostowane, chodzą nieco szybciej i robią większe kroki. Wypróbuj to jako rodzaj ćwiczenia i sprawdź, jak szybko zmieni się twój nastrój.

4. Pozytywne wypowiedziZdarzyło ci się doświadczyć sytuacji, w której pomimo złego samopoczucia rozmawiasz z klientem lub szefem bardziej pozytywnie? W takich przypadkach przeważnie negatywne nastawienie znika, a ty od razu czujesz się lepiej.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Pozytywne wypowiedzi
Zdarzyło ci się doświadczyć sytuacji, w której pomimo złego samopoczucia rozmawiasz z klientem lub szefem bardziej pozytywnie? W takich przypadkach przeważnie negatywne nastawienie znika, a ty od razu czujesz się lepiej.

3. 5 przykładówWymień 5 rzeczy, za które teraz możesz być wdzięczny. Okazywanie wdzięczności pozwala docenić to, co mamy i co się liczy. Lista może brzmieć przykładowo tak: cieszę się dobrym zdrowiem, mam świetnych przyjaciół, kochającego partnera, mam dach nad głową i jedzenie na stole.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

3. 5 przykładów
Wymień 5 rzeczy, za które teraz możesz być wdzięczny. Okazywanie wdzięczności pozwala docenić to, co mamy i co się liczy. Lista może brzmieć przykładowo tak: cieszę się dobrym zdrowiem, mam świetnych przyjaciół, kochającego partnera, mam dach nad głową i jedzenie na stole.

2. Zmień tok myśleniaZamiast myśleć, że nie uda ci się czegoś zrealizować, spróbuj zmienić tok myślenia na bardziej realistyczny. Przykładowo pomyśl, że może być ciężko to zrobić, ale przecież udawało ci się w gorszych sytuacjach, to i w tej podołasz.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Zmień tok myślenia
Zamiast myśleć, że nie uda ci się czegoś zrealizować, spróbuj zmienić tok myślenia na bardziej realistyczny. Przykładowo pomyśl, że może być ciężko to zrobić, ale przecież udawało ci się w gorszych sytuacjach, to i w tej podołasz.

1. Uśmiechnij sięMoże się wydawać, że to zbyt proste, aby mogło się udać, a jednak uśmiech pomaga polepszyć samopoczucie. Co więcej, szczery uśmiech pomaga pokonać stres, który często jest powodem naszego złego samopoczucia i negatywnych myśli.
Zdjęcie autorstwa Greyerbaby / CC BY

1. Uśmiechnij się
Może się wydawać, że to zbyt proste, aby mogło się udać, a jednak uśmiech pomaga polepszyć samopoczucie. Co więcej, szczery uśmiech pomaga pokonać stres, który często jest powodem naszego złego samopoczucia i negatywnych myśli.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Skuteczność prezerwatyw Sok marchwiowy - smaczny i zdrowy! W telewizji ma być lekkostrawnie i niskokalorycznie Zakażenie chlamydią. Co ci grozi? Właściwości kiszonej kapusty Czy warto jeść produkty mleczne? Kilka domowych sposobów na ból zęba Zarządzaj własnym stresem Drożdże na trądzik Co to są wolne rodniki? Rewitalizacja skóry wokół oczu Czekoladowy park w Chinach