9 sposobów, aby poczuć się wspaniale przed 9 rano

10. Nowy dzień, nowe możliwościPora wstawać: dzień jest piękny i pełen niezliczonych możliwości. Nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego, co nam się w ciągu dnia wydarzy, ale możemy kontrolować to, co robimy, zanim dzień się zacznie. Sprawdź nasze sposoby na to, jak poczuć się świetnie przed 9 rano.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Nowy dzień, nowe możliwości
Pora wstawać: dzień jest piękny i pełen niezliczonych możliwości. Nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego, co nam się w ciągu dnia wydarzy, ale możemy kontrolować to, co robimy, zanim dzień się zacznie. Sprawdź nasze sposoby na to, jak poczuć się świetnie przed 9 rano.

9. Idź wcześniej spaćNie ma nic gorszego jak pobudka o świcie po kilku przespanych godzinach. Dlatego wskocz pod kołdrę wcześniej i nastaw budzik (z pozytywną wiadomością, która cię zmotywuje). Zaplanuj wystarczającą ilość czasu na poranny rytuał przed rozpoczęciem pracy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Idź wcześniej spać
Nie ma nic gorszego jak pobudka o świcie po kilku przespanych godzinach. Dlatego wskocz pod kołdrę wcześniej i nastaw budzik (z pozytywną wiadomością, która cię zmotywuje). Zaplanuj wystarczającą ilość czasu na poranny rytuał przed rozpoczęciem pracy.

8. Pozytywne myśli z ranaŚwiadomość to klucz do zmian. Od kiedy masz świadomość swoich negatywnych myśli, możesz je zmienić. Jaka jest więc twoja pierwsza myśl rano? „Nienawidzę mojej pracy”, „Ale mi się nie chce”? Te pierwsze myśli mają wpływ na cały twój dzień, więc myśl bardziej pozytywnie, np. podziękuj łóżku za dobrze przespaną noc.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Pozytywne myśli z rana
Świadomość to klucz do zmian. Od kiedy masz świadomość swoich negatywnych myśli, możesz je zmienić. Jaka jest więc twoja pierwsza myśl rano? „Nienawidzę mojej pracy”, „Ale mi się nie chce”? Te pierwsze myśli mają wpływ na cały twój dzień, więc myśl bardziej pozytywnie, np. podziękuj łóżku za dobrze przespaną noc.

7. Rusz sięMasz 2 godziny, aby zrobić wszystko, na co masz ochotę. Może to być poranne bieganie lub medytacja. Aktywność, która sprawi, że poczujesz przypływ endorfin lub ćwiczenia, które pozytywnie wpływają na duchowość to idealny sposób na rozpoczęcie dnia z dodatkową energią.
Zdjęcie autorstwa Ronnie Macdonald / CC BY

7. Rusz się!
Masz 2 godziny, aby zrobić wszystko, na co masz ochotę. Może to być poranne bieganie lub medytacja. Aktywność, która sprawi, że poczujesz przypływ endorfin lub ćwiczenia, które pozytywnie wpływają na duchowość to idealny sposób na rozpoczęcie dnia z dodatkową energią.

6. Stwórz poranny rytuałMiło jest mieć to „coś”, co robisz rano. Może to być robienie naleśników z dziećmi, podlewanie zasadzonych ziół w ogródku lub sporządzanie notatek w dzienniczku. Te małe rzeczy sprawią, że każdy poranek będzie wyjątkowy i da ci dodatkowego kopa, aby sprostać wymaganiom dnia.
Zdjęcie notesu / Shutterstock

6. Stwórz poranny rytuał
Miło jest mieć to „coś”, co robisz rano. Może to być robienie naleśników z dziećmi, podlewanie zasadzonych ziół w ogródku lub sporządzanie notatek w dzienniczku. Te małe rzeczy sprawią, że każdy poranek będzie wyjątkowy i da ci dodatkowego kopa, aby sprostać wymaganiom dnia.

5. Technologiczny detoksSpróbuj nie sprawdzać e-maili, Facebooka czy Twittera, zanim nie wypełnisz swoich rytuałów. Siadanie do komputera nie jest dobrym początkiem dnia, poza tym łatwo jest stracić dużo czasu na czytanie najnowszych informacji i oglądanie zdjęć znajomych. Najpierw poświęć trochę czasu na swój poranny rytuał, a dopiero później zaglądaj do telefonu.
Zdjęcie autorstwa kropekk_pl / CC BY

5. Technologiczny detoks
Spróbuj nie sprawdzać e-maili, Facebooka czy Twittera, zanim nie wypełnisz swoich rytuałów. Siadanie do komputera nie jest dobrym początkiem dnia, poza tym łatwo jest stracić dużo czasu na czytanie najnowszych informacji i oglądanie zdjęć znajomych. Najpierw poświęć trochę czasu na swój poranny rytuał, a dopiero później zaglądaj do telefonu.

4. Docenianie tego, co się maEnergia, która nam towarzyszy wpływa na nasz stan umysłu oraz jakość życia. Zamartwianie się i skupianie się na problemach, kiedy szykujesz się do pracy sprawia, że się nasilają. Zwróć uwagę na wewnętrzne komentarze podczas porannych przygotowań. Zamiast skupiać się na problemach, doceń, że masz czystą ciepłą wodę, kiedy bierzesz poranny prysznic i możesz zjeść zdrowe śniadanie.
Zdjęcie autorstwa Steven Depolo / CC BY

4. Docenianie tego, co się ma
Energia, która nam towarzyszy wpływa na nasz stan umysłu oraz jakość życia. Zamartwianie się i skupianie się na problemach, kiedy szykujesz się do pracy sprawia, że się nasilają. Zwróć uwagę na wewnętrzne komentarze podczas porannych przygotowań. Zamiast skupiać się na problemach, doceń, że masz czystą ciepłą wodę, kiedy bierzesz poranny prysznic i możesz zjeść zdrowe śniadanie.

3. Rozkoszuj się każdym kęsemSkoro już mowa o śniadaniu, nie jedz go w pośpiechu. Jesteś typem osoby, która je w biegu lub, co gorsza, w ogóle nie je śniadania? Zastanów się nad zmianą nawyków. Śniadanie powinno być rzeczą świętą, okazją do rozkoszowania się każdym kęsem owsianki z jabłkiem i cynamonem czy naleśników. Nie bez powodu śniadanie nazywane jest najważniejszym posiłkiem dnia – to twoja sekretna broń na to, aby świetnie się poczuć i zwiększyć produktywność.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

3. Rozkoszuj się każdym kęsem
Skoro już mowa o śniadaniu, nie jedz go w pośpiechu. Jesteś typem osoby, która je w biegu lub, co gorsza, w ogóle nie je śniadania? Zastanów się nad zmianą nawyków. Śniadanie powinno być rzeczą świętą, okazją do rozkoszowania się każdym kęsem owsianki z jabłkiem i cynamonem czy naleśników. Nie bez powodu śniadanie nazywane jest najważniejszym posiłkiem dnia – to twoja sekretna broń na to, aby świetnie się poczuć i zwiększyć produktywność.

2. Zaprzyjaźnij się z lustremLustro może być zaproszeniem do zapoznania się z wrogiem. Spróbuj wykorzystać je, aby stać się swoim najlepszym przyjacielem. Spisz listę pozytywnych haseł, np. „Kocham Cię”, „Cieszę się zdrowiem i szczęściem” czy „Świetnie wyglądasz” i przyklej je do lustra. W ten sposób zawsze pomyślisz o sobie coś miłego. Z początku może to się wydawać nieco sztuczne, ale z czasem stanie się bardziej naturalne i szczere.
Zdjęcie autorstwa Krzysiek / CC BY

2. Zaprzyjaźnij się z lustrem
Lustro może być zaproszeniem do zapoznania się z wrogiem. Spróbuj wykorzystać je, aby stać się swoim najlepszym przyjacielem. Spisz listę pozytywnych haseł, np. „Kocham Cię”, „Cieszę się zdrowiem i szczęściem” czy „Świetnie wyglądasz” i przyklej je do lustra. W ten sposób zawsze pomyślisz o sobie coś miłego. Z początku może to się wydawać nieco sztuczne, ale z czasem stanie się bardziej naturalne i szczere.

1. Uśmiechnij sięWypracuj nawyk witania wszystkiego i wszystkich uśmiechem. W ten sposób samopoczucie w pracy zmieni się na lepsze. Uśmiechnij się do szefa, do współpracowników i do monitora komputera, co sprawi, że ta pozytywna energia wróci do ciebie, zanim się obejrzysz.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Uśmiechnij się
Wypracuj nawyk witania wszystkiego i wszystkich uśmiechem. W ten sposób samopoczucie w pracy zmieni się na lepsze. Uśmiechnij się do szefa, do współpracowników i do monitora komputera, co sprawi, że ta pozytywna energia wróci do ciebie, zanim się obejrzysz.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Panowie też mają swoje wyszczuplające gadżety Śpij dłużej, bądź zdrowsza Melon na stres Jak ochronić się przed grypą żołądkową? Prawdziwa przyjaźń Damskie i męskie perfumy orientalne dzienne i wieczorowe Jak spełnić marzenie o gęstych włosach? Młody wygląd zapewnia dłuższe życie? Jak powinien wyglądać makijaż świąteczny? Groźna jesień dla arachnofobów Kaszel Picie wody ważniejsze od współżycia