Staroświeckie zwyczaje, które powinniśmy kultywować

9. Dostrzeganie wewnętrznego pięknaGdy poznajmy daną osobę, jej wygląd fizyczny przestaje mieć znaczenie – zaczynamy dostrzegać wnętrze człowieka, jego mądrość czy energię. Dlatego też, niemożliwe jest, aby zakochać się w fizycznym pięknie drugiej osoby.
Zdjęcie autorstwa Konstantin Zamkov / CC BY

9. Dostrzeganie wewnętrznego piękna
Gdy poznajmy daną osobę, jej wygląd fizyczny przestaje mieć znaczenie – zaczynamy dostrzegać wnętrze człowieka, jego mądrość czy energię. Dlatego też, niemożliwe jest, aby zakochać się w fizycznym pięknie drugiej osoby.

8. LojalnośćWspieraj bliskich w trudnych momentach i motywuj ich do pokonania problemu. Bądź przy nich także w chwilach lepszych. Lojalność w relacjach międzyludzkich nie jest wyborem – jest koniecznością.
Zdjęcie autorstwa Jim Wall / CC BY

8. Lojalność
Wspieraj bliskich w trudnych momentach i motywuj ich do pokonania problemu. Bądź przy nich także w chwilach lepszych. Lojalność w relacjach międzyludzkich nie jest wyborem – jest koniecznością.

7. Wspólne rozwiązywanie problemówJeżeli napotkasz problem z partnerem, nie mów o nim ani nie pisz źle publicznie. Nie staraj się przeciągać przyjaciół na swoją stronę, ponieważ w zdrowym związku jest tylko jedna, wspólna strona. Wszelkie niesnaski należy rozwiązywać razem, bez udziału osób trzecich.
Zdjęcie autorstwa Gareth Williams / CC BY

7. Wspólne rozwiązywanie problemów
Jeżeli napotkasz problem z partnerem, nie mów o nim ani nie pisz źle publicznie. Nie staraj się przeciągać przyjaciół na swoją stronę, ponieważ w zdrowym związku jest tylko jedna, wspólna strona. Wszelkie niesnaski należy rozwiązywać razem, bez udziału osób trzecich.

6. Wspólne spędzanie czasuWyłącz komórkę, zamknij laptopa i ciesz się obecnością drugiej osoby. Niewiele rzeczy na świecie równać się może miłej rozmowie, szczeremu śmiechowi czy długiemu spacerowi. Czasem nawet najzwyklejsze na świecie czynności wydają nam się niezwykłe, ponieważ wykonujemy je wraz z bliską osobą.
Zdjęcie autorstwa Pedro Ribeiro Simões / CC BY

6. Wspólne spędzanie czasu
Wyłącz komórkę, zamknij laptopa i ciesz się obecnością drugiej osoby. Niewiele rzeczy na świecie równać się może miłej rozmowie, szczeremu śmiechowi czy długiemu spacerowi. Czasem nawet najzwyklejsze na świecie czynności wydają nam się niezwykłe, ponieważ wykonujemy je wraz z bliską osobą.

5. Dotrzymywanie obietnicZaangażuj się i dotrzymuj obietnic. Stosowanie się do tej zasady jest ważne nie tylko jeżeli chodzi o związki, ale także o każdą możliwą sferę życia. Pójdź krok dalej i rób więcej niż obiecałaś.
Zdjęcie autorstwa Marion Doss / CC BY

5. Dotrzymywanie obietnic
Zaangażuj się i dotrzymuj obietnic. Stosowanie się do tej zasady jest ważne nie tylko jeżeli chodzi o związki, ale także o każdą możliwą sferę życia. Pójdź krok dalej i rób więcej niż obiecałaś.

4. PrzepraszanieNależy brać odpowiedzialność za własne czyny. Jeżeli wiesz, że twoje słowa lub działania mogły zranić bliską ci osobę, powinnaś przyznać się do winy i stawić czoła efektom własnego postępowania. Umiejętność przepraszania należy do najważniejszych umiejętności budujących stałe związki.
Zdjęcie autorstwa Pedro Ribeiro Simões / CC BY

4. Przepraszanie
Należy brać odpowiedzialność za własne czyny. Jeżeli wiesz, że twoje słowa lub działania mogły zranić bliską ci osobę, powinnaś przyznać się do winy i stawić czoła efektom własnego postępowania. Umiejętność przepraszania należy do najważniejszych umiejętności budujących stałe związki.

3. Okazywanie uznaniaJeżeli darzysz kogoś uznaniem, powiedz mu o tym. To, że drugi człowiek jest niezawodny i zawsze obecny, gdy go potrzebujesz, nie oznacza, że nie zasługuje na kilka ciepłych słów.
Zdjęcie autorstwa Danumurthi Mahendra / CC BY

3. Okazywanie uznania
Jeżeli darzysz kogoś uznaniem, powiedz mu o tym. To, że drugi człowiek jest niezawodny i zawsze obecny, gdy go potrzebujesz, nie oznacza, że nie zasługuje na kilka ciepłych słów.

2. Mówienie prawdyNależy pamiętać, że gorzka prawda zawsze jest lepsza od słodkiego kłamstwa. Związki oparte na oszustwach, nawet tych niewinnych, zwykle szybko się rozpadają.
Zdjęcie autorstwa mrhayata / CC BY

2. Mówienie prawdy
Należy pamiętać, że gorzka prawda zawsze jest lepsza od słodkiego kłamstwa. Związki oparte na oszustwach, nawet tych niewinnych, zwykle szybko się rozpadają.

1. Pozytywne nastawienieSposób myślenia przyczyniać się może do dobrych lub złych skutków. Wpływa na nasze życie i życie bliskich nam osób. Dlatego też warto być optymistą, a negatywne sytuacje odbierać jako pozytywne lekcje.
Zdjęcie autorstwa Tom Godber / CC BY

1. Pozytywne nastawienie
Sposób myślenia przyczyniać się może do dobrych lub złych skutków. Wpływa na nasze życie i życie bliskich nam osób. Dlatego też warto być optymistą, a negatywne sytuacje odbierać jako pozytywne lekcje.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Dobierz prawidłowo rozmiar biustonosza Rueda de Casino Probiotyki ginekologiczne Odleżyny 7 dziwnych rzeczy, które namieszają w twoich kubkach smakowych Odchudzanie - nie taka prosta sprawa Kurkuma Piperyna – pikantnie na trawienie Cukrowy detoks w 3 prostych krokach, czyli jak pokonać uzależnienie od słodyczy! 9 rzeczy, które cię demotywują Internet w służbie łóżkowym igraszkom Jestem na diecie, ale mam ochotę na słodycze Zbombardowani miłością