6 rzeczy, które robisz, a które działają przeciwko tobie

6. Planowanie zdrowego odżywaniaZ analizy około 50 badań wynika, że zbyt częste myślenie o tym, co można zjeść, a czego nie, niekorzystnie wpływa na realizację celów żywieniowych. Im więcej się nad tym zastanawiamy, tym łatwiej jest nam znaleźć wymówki, dla których zasługujemy na małe odstępstwo od diety. Zdaniem badaczy, jeżeli zaplanujemy sobie wieczorny trening na siłowni, istnieje większe prawdopodobieństwo, że w ciągu dnia zjemy niezdrową przekąskę.
Zdjęcie autorstwa EvolvingScenes / CC BY

6. Planowanie zdrowego odżywania
Z analizy około 50 badań wynika, że zbyt częste myślenie o tym, co można zjeść, a czego nie, niekorzystnie wpływa na realizację celów żywieniowych. Im więcej się nad tym zastanawiamy, tym łatwiej jest nam znaleźć wymówki, dla których zasługujemy na małe odstępstwo od diety. Zdaniem badaczy, jeżeli zaplanujemy sobie wieczorny trening na siłowni, istnieje większe prawdopodobieństwo, że w ciągu dnia zjemy niezdrową przekąskę.

5. Zapalanie nastrojowego światłaW jednym z badań naukowcy stwierdzili, że po włączeniu relaksującej muzyki w czasie jazdy samochodem, kierowcy byli spokojniejsi i popełniali mniej błędów. W momencie, gdy stoimy w korku lub ktoś zajeżdża nam drogę, wiele korzyści przynieść więc może włączenie ulubionego utworu.
Zdjęcie autorstwa Hikaru / CC BY

5. Zapalanie nastrojowego światła
W jednym z badań naukowcy stwierdzili, że po włączeniu relaksującej muzyki w czasie jazdy samochodem, kierowcy byli spokojniejsi i popełniali mniej błędów. W momencie, gdy stoimy w korku lub ktoś zajeżdża nam drogę, wiele korzyści przynieść więc może włączenie ulubionego utworu.

4. Utrzymywanie kontaktu wzrokowegoCzęsto powtarza się, że patrząc w oczy rozmówcy wydajemy się bardziej wiarygodni i uczciwi. Jednak, zdaniem ekspertów, kontakt wzrokowy nieść może różne informacje – od zainteresowania drugą osobą, poprzez agresję aż po chęć onieśmielenia. W sytuacjach sprzyjających, kontakt wzrokowy może zbliżać ludzi, jednak w sytuacjach, gdzie pojawiają się różnice opinii, może on zostać powiązany z chęcią dominacji.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego
Często powtarza się, że patrząc w oczy rozmówcy wydajemy się bardziej wiarygodni i uczciwi. Jednak, zdaniem ekspertów, kontakt wzrokowy nieść może różne informacje – od zainteresowania drugą osobą, poprzez agresję aż po chęć onieśmielenia. W sytuacjach sprzyjających, kontakt wzrokowy może zbliżać ludzi, jednak w sytuacjach, gdzie pojawiają się różnice opinii, może on zostać powiązany z chęcią dominacji.

3. Częste mówienie „ja”Chociaż wydawać się może, że osoby często używające słowa „ja” mają wysokie poczucie własnej wartości, badacze z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin wyciągnęli zupełnie przeciwne wnioski. Dowiedli oni, że ludzie tacy są mniej pewni siebie.
Zdjęcie autorstwa alehidalgo / CC BY

3. Częste mówienie „ja”
Chociaż wydawać się może, że osoby często używające słowa „ja” mają wysokie poczucie własnej wartości, badacze z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin wyciągnęli zupełnie przeciwne wnioski. Dowiedli oni, że ludzie tacy są mniej pewni siebie.

2. Życie teraźniejszościąJak dowiedli brytyjscy naukowcy, uczucie nostalgii i rozpamiętywanie przeszłości sprawia, że z większym optymizmem patrzymy w przyszłość. Jak to możliwe? Zdaniem specjalistów, nostalgia wpływa pozytywnie na interakcje międzyludzkie, co buduje poczucie własnej wartości i w konsekwencji pozwala patrzeć na świat przez różowe okulary.
Zdjęcie autorstwa takazart / CC BY

2. Życie teraźniejszością
Jak dowiedli brytyjscy naukowcy, uczucie nostalgii i rozpamiętywanie przeszłości sprawia, że z większym optymizmem patrzymy w przyszłość. Jak to możliwe? Zdaniem specjalistów, nostalgia wpływa pozytywnie na interakcje międzyludzkie, co buduje poczucie własnej wartości i w konsekwencji pozwala patrzeć na świat przez różowe okulary.

1. Uwiecznianie wspomnień na zdjęciachAmerykańscy naukowcy pokazali, że robienie zdjęć celem zachowania wspomnień z odwiedzanych miejsc, nie pozwala nam w pełni doświadczać świata. Uczestnicy eksperymentu, który miał miejsce w muzeum, mieli za zadanie zapamiętać konkretne eksponaty i związane z nimi szczegóły na drodze obserwacji lub robienia zdjęć. Okazało się, że kolejnego dnia osoby wyposażone w aparaty miały problem z rozpoznaniem obiektów i przypomnieniem sobie szczegółów na ich temat.
Zdjęcie autorstwa jarmoluk / CC BY

1. Uwiecznianie wspomnień na zdjęciach
Amerykańscy naukowcy pokazali, że robienie zdjęć celem zachowania wspomnień z odwiedzanych miejsc, nie pozwala nam w pełni doświadczać świata. Uczestnicy eksperymentu, który miał miejsce w muzeum, mieli za zadanie zapamiętać konkretne eksponaty i związane z nimi szczegóły na drodze obserwacji lub robienia zdjęć. Okazało się, że kolejnego dnia osoby wyposażone w aparaty miały problem z rozpoznaniem obiektów i przypomnieniem sobie szczegółów na ich temat.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Sposoby na suchą skórę Niemcy najgorszymi kochankami na świecie Niewidoczna ortodoncja. Tak gwiazdy równają zęby Czy ciągle wybrzydzasz przy jedzeniu jak dziecko? Wiemy jak to zmienić! Sposób odżywiania się reguluje zegar biologiczny Trujące wózki dla dzieci Arktyczny Korzeń – tajemnica wykradziona Matce Naturze Jak biegać, aby schudnąć? Dieta, laser, ślimak. Poznaj sposoby na pajączki Gdy boli głowa Rola kampanii edukacyjnych w leczeniu depresji Michelle Obama zachęca do hula-hoop