Makijaż permanentny. Jesteś za?
BARBARA MARCYSIAK • dawno temuMakijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem dla aktywnych kobiet. Dzięki niemu zyskujemy na czasie. Jego dodatkowym atutem jest perfekcyjne wykonanie oraz brak zaskakujących niespodzianek, które przytrafiają się, gdy pada deszcz lub praży słońce. Nic nie spływa, nic nie kapie i nie rozmazuje się. Jesteśmy piękne zarówno zaraz po przebudzeniu, jak i po całym dniu pracy czy nocnej imprezie. Czy są to wystarczające argumenty, aby przekonać przeciwniczki makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny to zabieg korygująco-upiększający, który widoczny jest przez 3–5 lat. Po tym okresie pigment staje się coraz mniej zauważalny. Dzięki niemu podkreślone zostaje naturalne piękno twarzy, a ukryte to, co nas nie zadowala. Stwarza różne możliwości poprawienia naszej urody.
A oto one:
podkreślenie ust poprzez zaznaczenie ich kontur oraz wzmocnienie czerwonej barwy warg, dopasowując kolor do karnacji i typu urody. skorygowanie asymetrii ust. powiększenie ust lub zmniejszenie zbyt szerokich ust poprzez lekkie podniesienie kącików. skorygowanie kształtu brwi, co podkreśla charakter spojrzenia (istnieje możliwość wykonania trwałego makijażu metodą włoskową. Metoda skierowana jest do osób pozbawionych brwi lub chcących uzyskać naturalny efekt zagęszczenia włosków),optyczne zagęszczenie brwi, optyczne zagęszczenie rzęs poprzez namalowanie kreski u nasady rzęs.
Makijaż permanentny kierowany jest do pań, które:
cierpią z powodu dużej asymetrii twarzy,są zapracowane, uprawiają sporty, w których tradycyjny makijaż rozmazuje się, dużo podróżują, mają kłopoty ze wzrokiem,są uczulone na kolorowe kosmetyki,nie mają brwi lub rzęs np. na skutek jakiejś choroby.
Przed wykonaniem makijażu permanentnego można skorzystać ze znieczulenia. Zapewnia to komfort psychiczny, gdyż nie będziemy denerwować się, że zaskoczy nas ból. Najnowsze, udoskonalone metody zapewniają bezpieczeństwo, precyzję i niemal bezbolesny zabieg.
O bezpieczeństwie przeprowadzenia makijażu decyduje dobór barwników, które są naturalne, sterylne i nie zawierają metali ciężkich. Opracowane na bazie substancji nieorganicznych i mineralnych. Nie wywołują alergii i mają działanie antyseptyczne. Ponadto są systematycznie testowane przez niezależne laboratoria. Wszystkie barwniki posiadają certyfikat i spełniają standardy EEC i FDA, dotyczące zawartości metali ciężkich i zanieczyszczeń organicznych. Zostały uznane za bezpieczne, są produkowane zgodnie z przepisami Unii Europejskiej.
Należy jednak pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego.
Są to:
łuszczyca. przyjmowanie sterydowych leków. infekcje. ciąża. cukrzyca. WZW. HIV. opryszczka, gdy zabieg ma być wykonany na ustach.
Jeżeli zdecydujesz się na taki zabieg, wybierz sprawdzony, profesjonalny gabinet, w którym makijaż wykona ci doświadczona, licencjonowana linergistka.
Źródło: Katarzyna Maciaszczyk dla DER-MED
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze