Makijaż permanentny - trwały sposób na podkreślenie urody
EWA ROSIECKA • dawno temuMakijaż permanentny to odpowiedź na rozmazujące się tusze, ścierający podkład lub "zjedzoną" szminkę. Maskuje niedoskonałości, podkreśla walory, a oprócz tego świetnie maskuje wszelkiego rodzaju defekty - blizny, przebarwienia czy plamy pigmentacyjne. Czy zabieg jest bolesny? Jak długo się utrzymuje i ile kosztuje makijaż permanentny?
Skąd pochodzi makijaż permanentny?
Ludzie od zawsze chcą być atrakcyjni. Tak panie, jak i panowie pragną podobać się sobie i innym. Dawniej i dziś w tym celu stosuje się różnorodne metody upiększania swojego ciała.
Dawniej ozdabiano ciało nakładaną biżuterią, z czasem jednak przestało to wystarczać i zaczęto robić nakłucia, tak aby biżuteria została na stałe.
Zaczęto także malować na ciele wzory, co szybko przekształciło się w tatuaże. Prym w tym wieli Chińczycy, można powiedzieć, że byli prekursorami tatuaży na świecie.
Już dwa tysiące lat temu używali bambusowych prętów, które zakończone były igłą do zszywania jedwabiu. Stanowiła ona swojego rodzaju zbiorniczek na barwnik roślinny. Przy jej pomocy silnymi, krótkimi ruchami wtłaczano barwnik pod skórę, nie przekraczając granicy naskórka.
Jak widać, początki makijażu permanentnego należy kojarzyć bardziej z tatuażem, niż tym, czym jest obecnie. Różnica jest taka, że tatuaż wprowadzany jest poprzez nakłucia skóry, makijaż zaś "wdrapuje się" wirującą szybko igłą.
Zobacz także: Makijaż permanentny
Na czym polega makijaż permanentny?
Makijaż permanentny jest specjalistycznym zabiegiem kosmetycznym, który trwale podkreśla usta, brwi lub oczy. W przypadku brwi głównym celem jest wyregulowanie ich kształtu. Ust — zaznaczenie i regulacja konturów, uwydatnienie ich, wzmocnienie koloru, oczu — najczęściej wykonywana jest kreska na dolnej lub górnej powiece.
Makijaż ten stanowi dobrą alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgii estetycznej -przeprowadzony taką techniką daje naturalny, ale widoczny efekt liftingu.
Dobrze wykonany makijaż permanentny podkreśla walory, a także pomaga odzyskać pewność siebie osobom, które z jakiegoś powodu straciły włoski na brwiach i rzęsach.
Makijaż permanentny — jak wygląda zabieg?
Makijaż permanentny jest przeprowadzany etapami, poprzez aparat igłowy i pigmenty naturalnego pochodzenia, które muszą być dobrane tak, aby nie różniły się od naturalnego koloru skóry. Farby nie powodują alergii i nie są toksyczne.
Czy makijaż permanentny boli? W przypadku brwi zabieg ten nie jest bolesny, a wykonując go na oczach i ustach, stosowane jest znieczulenie miejscowe, w postaci kremu.
Po wykonanym zabiegu linergistka (osoba, która zajmuje się takim makijażem profesjonalnie) nakłada kompresy relaksujące i uspokajające. By efekt był trwały, po dwóch tygodniach należy przyjść na kontrolę, w celu uzupełnienia niedoskonałości.
Następnie, aby kolor pozostał intensywny, powinno się raz w roku dokładać barwnik. W ten sposób efekt makijażu permanentnego będzie się utrzymywał od 3 do 5 lat.
Ile kosztuje makijaż permanentny?
Ceny makijażu permanentnego wahają się od 450 do nawet 1500 zł i zależą od cennika danego salonu oraz od tego, którą część twarzy chcemy ozdobić.
Makijaż permanentny — dla kogo jest polecany?
Taki makijaż jest doskonałym rozwiązaniem dla pań, które uprawiają sporty wodne, a także dla zabieganych i cierpiących na deficyt czasu. Jest wybawieniem dla osób po chemioterapii, pozbawionych brwi i rzęs, a także dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze