Makijaż permanentny
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuNie zawsze mamy czas i chęci, a nawet wystarczające umiejętności, aby codziennie rano podkreślać urodę makijażem. Makijaż permanentny jest rozwiązaniem nie tylko dla tych kobiet, które pragną zaoszczędzić czas, ale również dla tych, które cenią sobie wygodę lub dzięki temu zabiegowi pragną skorygować mankamenty urody. Z czasem barwa ust, brwi, rzęs staje się wyblakła, a na skórze pojawiają się plamy pigmentacyjne. Dzięki zabiegowi makijażu permanentnego można przywrócić ustom i brwiom kształt, skorygować nierówności czy wyrównać koloryt skóry w miejscach występowania przebarwień. Makijaż permanentny nie jest luksusem tylko dla bogatych. Jego trwałość z pewnością zrekompensuje ci wysoką cenę.
Kto powinien wybrać makijaż permanentny?
Zabieg makijażu permanentnego jest świetnym rozwiązaniem dla dojrzałych kobiet, sportsmenek, które nawet w czasie aktywności fizycznej lubią dobrze wyglądać oraz posiadaczek wrażliwych oczu i szkieł kontaktowych. Za pomocą tego zabiegu można również zrekonstruować utracone brwi. W zależności od indywidualnych predyspozycji barwnik może utrzymywać się od trzech do nawet pięciu lat.
Wykonanie makijażu permanentnego
Sam zabieg jest długotrwały (nawet do trzech godzin) i wymaga cierpliwości oraz odporności na ból. Warto wybrać profesjonalny i sprawdzony salon kosmetyczny. Przy tego typu zabiegach sterylność i jakość są absolutną koniecznością. Makijaż permanentny wykonuje się podobnie jak tatuaż, ale barwniki wprowadzane są o wiele płycej i tworzone są z naturalnych składników, dlatego z czasem bledną. Barwniki wprowadzane są pod skórę poprzez jej nakłuwanie. Choć skóra jest wcześniej znieczulana specjalnym kremem, to bardzo wrażliwe na ból osoby powinny raczej zrezygnować z tego zabiegu. Po dwóch dniach barwniki przybledną, dlatego konieczna jest korekta, która zwykle wliczona jest w cenę pierwszego zabiegu. Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego jest ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, łuszczyca, choroba nowotworowa, infekcje oraz przyjmowanie leków sterydowych.
Gdzie najlepiej zrobić makijaż permanentny?
Przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem, który przepisze z całą pewnością lek przeciwwirusowy, który musi być stosowany trzy dni przed i trzy dni po zabiegu.
Przed zabiegiem specjalista wykonuje próbny makijaż, na podstawie którego będzie wykonywany makijaż permanentny. Gabinet, w którym jest wykonywany zabieg musi być czysty, a używany sprzęt sterylny. Warto zapytać o to, jakie szkolenia ukończyła osoba podejmująca się wykonania makijażu oraz sprawdzić, czy na ścianach wiszą certyfikaty. Ich obecność daje ci większą pewność, że masz do czynienia z profesjonalistą. Nie warto korzystać z usług gabinetów, gdzie makijaż permanentny wykonuje się za podejrzanie niską cenę. Niestety także niektóre szkoły kosmetyczne lub wizażu, oferujące półdarmowe zabiegi wykonywane przez swoich kursantów, nie dbają o odpowiednią jakość sprzętu i barwników, kupując najtańsze preparaty z możliwych.
Korekta makijażu permanentnego
Po roku lub dwóch latach wymagane jest wykonanie korekty. Barwniki powinny blednąć równomiernie, jeśli zostały równo rozprowadzone. Makijaż permanentny może być intensywny lub delikatny, ale tuż po zabiegu będzie znacznie bardziej widoczny niż kilka dni po, kiedy skóra odrobinę się złuszczy. Po zabiegu może także wystąpić podrażnienie i lekki obrzęk. Rzadko jednak zdarzają się reakcje alergiczne na barwniki. Cena zabiegu waha się od kilkuset do tysiąca złotych, w zależności od tego, czy robimy sobie brwi, kreski na powiekach, usta czy maskujemy przebarwienia.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze