Mezoterapia - pozbądź się problemów ze skórą!
MARTA MALARSKA • dawno temuMezoterapia jest metodą stosowaną od lat w celu miejscowego leczenia zmian chorobowych.
Polega na podawaniu małych ilości substancji leczniczej punkt po punkcie na określonym obszarze ciała za pomocą strzykawki i cieniutkiej igły. Pierwszy raz w medycynie estetycznej zastosował mezoterapię francuski lekarz Pistor. Efekt okazał się zaskakująco dobry i od tamtej pory nastąpił przełom w zabiegach estetycznych.
Zabieg mezoterapii ma wielostronne działanie
— preparat leczniczy podawany jest dokładnie tam gdzie powinien się znaleźć (dotyczy to zarówno okolicy ciała jak i głębokości wstrzyknięć)
— możemy w ten sposób podać różne substancje aktywne
— metodą tą można podać każdą wymaganą w danej sytuacji substancję leczniczą
— gęste nakłuwanie skóry cienkimi igłami samo w sobie ma działanie stymulujące na produkcję fibroblastów
W medycynie estetycznej mezoterapia wykorzystywana jest do leczenia: efektów starzenia się skóry (takich jak wiotkość, ścieczenie, pomarszczenie i spadek napięcia), cellulitu, wypadania włosów rozstępów i blizn oraz leczenia miejscowej otyłości. Najczęściej stosowanymi w mezoterapii substancjami są kwas hialuronowy, aminokwasy , witaminy oraz różne substancje działające na tkankę tłuszczową i zmiany cellulitowe. Najczęściej stosuje się sam kwas hialuronowy albo specjalnie przygotowane koktajle. Zabiegi te należy wykonywać w cyklach po kilka, a potem jeszcze zabiegi przypominające w celu podtrzymania efektu. Zabieg niestety jest nieprzyjemny, ale nie pamięta się tego już kilka minut po jego zakończeniu. Najczęstszym powikłaniem jest lekki obrzęk i siniaczki, które utrzymują się krótko. Przyznam szczerze, że ze względu na możliwości i efekty końcowe mezoterapia jest jednym moich ulubionych zabiegów. Informacje o jej zastosowaniu w poszczególnych problemach estetycznych - w kolejnych artykułach.
Na koniec dwa słowa na temat mezoterapii bezigłowej. Jest to alternatywa dla osób o niskim progu bólowym. Zaletą jej jest to, że nie boli, co ma duże znaczenie w przypadku takich okolic jak uda, pośladki i brzuch. Wadą, że uzyskanie efektu wymaga większej ilości zabiegów.
lek. med. Urszula Brumer
http://medycynaurody.pl/
zdjęcia: http://www.freedigitalphotos.net/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze