Mezoterapia igłowa
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuChcąc zachować młodą i gładką skórę jak najdłużej, masowo sięgamy po kremy, sera i płyny micelarne. Eksperymentujemy również z profesjonalnymi zabiegami oferowanymi przez gabinety kosmetyczne. Jednym z najskuteczniejszych jest niewątpliwie mezoterapia igłowa. Choć brzmi nieco odstraszająco, to daje naprawdę zdumiewające efekty.
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?
W skrócie mezoterapia igłowa to ostrzykiwanie miejsc występowania zmarszczek, czyli głównie okolic oczu, ust, czoła oraz szyi i dekoltu preparatami, które wygładzają bruzdy oraz przyspieszają metabolizm komórek, co z kolei pobudza skórę do samoregeneracji, opóźniając procesy starzenia. Metoda jest niezwykle skuteczna z jednej podstawowej przyczyny. Żaden, najlepszy nawet kosmetyk nie jest w stanie dotrzeć tak głęboko jak igła, która wprowadza substancje odżywcze wprost pod skórę. Działają one w miejscu powstawania zmarszczek, a nie tylko napinają powierzchniowo skórę. Preparaty, które wstrzykuje się w czasie zabiegu dobierane są do indywidualnych potrzeb, a proces nakłuwania dodatkowo pobudza skórę. Mezoterapia jest alternatywą dla chirurgicznego liftingu, szczególnie jeśli profilaktykę przeciwzmarszczkową rozpoczniemy odpowiednio wcześnie.
Mezoterapia igłowa to nie tylko doskonały sposób na wygładzenie zmarszczek. Jest stosowana również w leczeniu wypadania włosów, zwalczaniu łupieżu, przy rozstępach, wiotkiej skórze czy cellulicie. W każdym z tych przypadków do ostrzykiwania stosuje się specjalnie przygotowane koktajle zawierające składniki wspomagające zwalczanie danej przypadłości skóry. Mezoterapię stosuje się na twarzy, szyi i dekolcie, a ponadto na pośladkach, udach, dłoniach, brzuchu i skórze głowy.
Choć efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, to aby uzyskać pożądane i długotrwałe rezultaty, konieczne jest przeprowadzenie serii kilku, 4–8 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Po wykonaniu zabiegu konieczne jest przestrzeganie zaleceń specjalisty. Jest to przede wszystkim zakaz korzystania z sauny, solarium i kąpieli słonecznej oraz wysiłku fizycznego w przypadku dolnych partii ciała. Tuż po zabiegu nie można także poddawać się innym zabiegom kosmetycznym.
Wskazania i przeciwwskazania do mezoterapii igłowej
Wskazaniem do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej jest wiotka i pokryta zmarszczkami skóra. Mezoterapia świetnie nadaje się także do zwalczania wszelkich nieprzyjemnych skutków nadwagi oraz gwałtownego chudnięcia. W miejsca gromadzenia się tkanki tłuszczowej można bowiem wstrzykiwać preparaty powodujące rozbijanie komórek tłuszczowych oraz preparaty ujędrniające obwisłą skórę. Wypadanie włosów i łupież to kolejne przykłady na skuteczność mezoterapii igłowej. Ostrzykiwanie skóry głowy może wzmocnić cebulki włosów, a dostarczone podskórnie witaminy pobudzą nowe włosy do wzrostu.
Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonywania zabiegu. Są to przede wszystkim: cukrzyca, ciąża i karmienie piersią, stany zapalne na skórze i choroby wirusowe, choroba nowotworowa i chemioterapia, epilepsja i choroby autoimmunologiczne. Przed zabiegiem warto skonsultować się z dermatologiem i przedstawić mu swoją historię chorób. Dzięki temu można uniknąć naprawdę przykrych konsekwencji.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze