Sprawdź, jak nakładać bronzer

10. Zalety bronzerów
Bronzer to niezbędny kosmetyk na lato. Nadaje twarzy piękny, złocisty koloryt. Poza tym, produkt ten może posłużyć do modelowania rysów twarzy. Dowiedz się, w jaki sposób można aplikować na skórę puder brązujący.

9. Wybierz odpowiedni odcieńNa rynku kosmetycznym dostępne są bronzery w odcieniu złota albo ciepłego lub chłodnego bronzu. To ważne, aby kosmetyk ten dobrać odpowiednio do typu karnacji. Poza tym, zwróć również uwagę na to czy bronzer jest połyskujący czy też matowy. Ten ostatni może ci posłużyć do modelowania twarzy.
Zdjęcie autorstwa Maria Morri / CC BY

9. Wybierz odpowiedni odcień
Na rynku kosmetycznym dostępne są bronzery w odcieniu złota albo ciepłego lub chłodnego bronzu. To ważne, aby kosmetyk ten dobrać odpowiednio do typu karnacji. Poza tym, zwróć również uwagę na to czy bronzer jest połyskujący czy też matowy. Ten ostatni może ci posłużyć do modelowania twarzy.

8. Bronzer z połyskiemMieniący się w słońcu bronzer doskonale wygląda w okolicy kości policzkowych oraz skroni. Nie tylko ładnie podkreśla te partie twarzy, ale jednocześnie wydobywa je na tle całej twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Bronzer z połyskiem
Mieniący się w słońcu bronzer doskonale wygląda w okolicy kości policzkowych oraz skroni. Nie tylko ładnie podkreśla te partie twarzy, ale jednocześnie wydobywa je na tle całej twarzy.

7. Jak aplikować bronzer?Efekt naturalnie muśniętej słońcem skóry uzyskasz poprzez aplikację bronzera okrężnymi ruchami przy użyciu pędzla. Dzięki temu produkt równomiernie rozprowadzi się w obrębie danych obszarów twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Jak aplikować bronzer?
Efekt naturalnie muśniętej słońcem skóry uzyskasz poprzez aplikację bronzera okrężnymi ruchami przy użyciu pędzla. Dzięki temu produkt równomiernie rozprowadzi się w obrębie danych obszarów twarzy.

6. Nakładaj bronzer dużym pędzlem
Duży okrągły pędzel umożliwi ci równomierne rozprowadzenie bronzera. Zbyt mały pędzel o zbitym włosiu może jedynie doprowadzić do powstania nieestetycznych smug na powierzchni skóry.

5. Nie na całą twarzUnikaj aplikacji kosmetyków brązujących na całą powierzchnię twarzy. Najbardziej naturalny efekt uzyskasz wtedy, gdy nałożysz bronzer na zewnętrzne partie twarzy, kości policzkowe oraz czubek nosa.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Nie na całą twarz
Unikaj aplikacji kosmetyków brązujących na całą powierzchnię twarzy. Najbardziej naturalny efekt uzyskasz wtedy, gdy nałożysz bronzer na zewnętrzne partie twarzy, kości policzkowe oraz czubek nosa.

4. Modeluj twarz bronzerem na kształt cyfry 3Podstawowa technika modelowania rysów twarzy przy użyciu bronzera polega na jego aplikacji na zewnętrzne obszary twarzy. Czyli kierujesz się od środkowej linii włosów do skroni, następnie w kierunku kości policzkowych, a na koniec do linii żuchwy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Modeluj twarz bronzerem na kształt cyfry 3
Podstawowa technika modelowania rysów twarzy przy użyciu bronzera polega na jego aplikacji na zewnętrzne obszary twarzy. Czyli kierujesz się od środkowej linii włosów do skroni, następnie w kierunku kości policzkowych, a na koniec do linii żuchwy.

3. Który puder brązujący wybrać do modelowania twarzy?Na partie twarzy, które chcesz optycznie „schować” aplikuj tylko i wyłącznie matowy bronzer. Wszelkiego rodzaju pudry brązujące z połyskiem jedynie uwypuklą dany obszar twarzy i sprawią, że będzie on bardziej widoczny.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Który puder brązujący wybrać do modelowania twarzy?
Na partie twarzy, które chcesz optycznie „schować” aplikuj tylko i wyłącznie matowy bronzer. Wszelkiego rodzaju pudry brązujące z połyskiem jedynie uwypuklą dany obszar twarzy i sprawią, że będzie on bardziej widoczny.

2. Połącz bronzer z różemMożesz nadać twarzy promienny i świeży wygląd poprzez aplikację na kości policzkowe odrobiny bronzera wymieszanego z różem do policzków. Zdecydowanie łatwiej będzie ci połączyć te dwa produkty, jeśli będą one miały postać sypką. Niemniej jednak, możesz również łączyć ze sobą kosmetyki, które mają formę sprasowaną.
Zdjęcie kosmetyku / Shutterstock

2. Połącz bronzer z różem
Możesz nadać twarzy promienny i świeży wygląd poprzez aplikację na kości policzkowe odrobiny bronzera wymieszanego z różem do policzków. Zdecydowanie łatwiej będzie ci połączyć te dwa produkty, jeśli będą one miały postać sypką. Niemniej jednak, możesz również łączyć ze sobą kosmetyki, które mają formę sprasowaną.

1. Aplikacja bronzera dla uzyskania efektu wyszczuplenia twarzyMożesz optycznie wyszczuplić twarz, jeżeli nałożysz na policzki matowy bronzer. Ważne jest to, aby aplikować ten kosmetyk po skosie tuż pod kościami policzkowymi, czyli kierujący się od zewnętrznej partii twarzy na wysokości kącika oka do linii na wysokości skrzydełek nosa.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Aplikacja bronzera dla uzyskania efektu wyszczuplenia twarzy
Możesz optycznie wyszczuplić twarz, jeżeli nałożysz na policzki matowy bronzer. Ważne jest to, aby aplikować ten kosmetyk po skosie tuż pod kościami policzkowymi, czyli kierujący się od zewnętrznej partii twarzy na wysokości kącika oka do linii na wysokości skrzydełek nosa.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Jak dbać o skórę po zabiegach estetycznych? Stwórz cudotwórczą maskę do twarzy, wykorzystując 4 składniki, które na pewno znajdziesz w swojej kuchni! EXPERTO Professional COLOR Regeneracja farbowanych włosów Przyciągające uwagę wzory paznokci żelowych – od ombre po metaliczny blask Nowy zapach AVON i Kenzo Takada! Wewnętrzne piękno "kobiety wojowniczki" Wyćwicz sobie koci grzbiet Jak zrobić makijaż ust? Nienaganna figura w święta - czy to możliwe? Pierwsze objawy anoreksji 5 powodów, przez które jesteś niezadowolona z koloru włosów po farbowaniu Pożegnaj trądzikowy problem

Popularne w tym tygodniu:

Kwas salicylowy – jakie są jego zalety i zastosowanie w kosmetyce? SPF na cały rok? Zobacz, na jaki filtr warto postawić zimą Podstawa w odmładzaniu i zapobieganiu starzenia się skóry Makijaż permanentny dla podkreślenia urody, ale i zatuszowania niedoskonałości!